Data publikacji: 20 marca 2012
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Szukaj tego znaku przy laptopach i ultrabookach

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Dzięki temu:

 • możesz korzystać z aplikacji biurowych, internetu i grać w najnowsze gry, takie jak FIFA 2012, Call of Duty czy World of Warcraft,
 • oszczędzasz do 30% czasu pracy na baterii w porównaniu z podobną konfiguracją z grafiką zewnętrzną,
 • bardzo szybko konwertujesz filmy HD np. na smartfona, dzięki technologii Intel® Quick Sync Video,
 • możesz bezprzewodowo przesyłać obraz i dźwięk z notebooka na telewizor w HD, za pomocą technologii Intel® Wireless Display*.
*Jeśli Twój komputer posiada kartę bezprzewodową Intel® Centrino® Wireless serii 1000 lub 6000.

Intel® Wireless Display 2.0Na pewno już znasz ze słyszenia technologię Intel® Wireless Display. Na początku 2011roku firma Intel zaktualizowała ją o kilka nowych funkcji. • Cechy i zalety technologii Intel® Wireless Display 2.0
 • Udoskonalenia w najnowszej wersji technologii Intel® Wireless Display
 • Porównanie działania funkcji strumieniowego przesyłania treści (przez WiFi) i obrazu (Intel® Wireless Display)
 • Planowane przyszłe udoskonalenia technologii Intel® Wireless Display

Materiały na większej liczbie ekranów


Technologia Intel® Wireless Display umożliwia wyświetlanie i udostępnianie materiałów z twardego dysku laptopa i stron internetowych bezpośrednio na największym ekranie w domu!

Materiały, które można przesyłać strumieniowo:
 • Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p)
 • Rodzinne zdjęcia i pokazy slajdów przechowywane w internecie
 • Biblioteki cyfrowych utworów muzycznych
 • Programy telewizji internetowej (w trybie standardowym lub pełnego ekranu)
 • Ulubione programy i filmy z internetu
 • Materiały z dysków twardych, takie jak domowe filmy i zdjęcia

Korzystanie z technologii Intel® Wireless Display


Łatwość posługiwania się technologią Intel® Wireless Display 2.0. Wystarczy podłączyć adapter systemu do telewizora i wykonać kilka prostych czynności konfiguracyjnych. Całą procedurę przeprowadza się tylko raz! Natomiast udostępnianie zawartości ekranu sprowadza się do naciśnięcia przycisku na widżecie funkcji Intel® Wireless Display pobranym ze strony Intel.com.

Technologia Intel® Wireless Display 2.0 jest oferowana w wybranych laptopach i komputerach All-in-One z procesorami Intel® Core drugiej generacji. Potrzebny jest także adapter przeznaczony do tej technologii. Obecnie są dostępne trzy modele:
 • Adapter telewizyjny Belkin ScreenCast
 • Adapter HD Netgear Push2T
 • Adapter telewizyjny D-Link DHD-131

Technologia Intel® Clear Video HD

Technologia Intel® Clear Video HD to zestaw rozwiązań sprzętowych i programowych wbudowanych w mechanizm przetwarzania obrazów i treści multimedialnych w procesorach Intel® Core™ drugiej generacji. Zapewnia ona odtwarzanie najwyższej jakości obrazów w formacie HD 1080p, w tym filmów z odtwarzacza Blu-ray* i treści przesyłanych strumieniowo z wykorzystaniem internetu.

Użytkownicy komputerów mogą podziwiać doskonalsze zdjęcia i filmy zarówno w domu, jak i w pracy. Do tej pory jednak nie można było mówić o pełnym realizmie prezentowanych obrazów. Technologia Intel® Clear Video HD poprawia jakość odtwarzanych obrazów i przyciąga wzrok, realistycznie odzwierciedlając przedstawiane sceny.

Udoskonalone odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości

Technologia Intel® Clear Video HD umożliwia odtwarzanie filmów w formacie HD 1080p (w tym z płyt Blu-ray) na komputerze bez konieczności zakupu kosztownych dodatkowych kart graficznych i dekoderów. Wykorzystuje ona zawansowane techniki zapewniające płynne odtwarzanie obrazów przez przyspieszenie operacji dekodowania w układzie graficznym procesora, pozwalając na obsługę treści w wysokiej rozdzielczości wymagających szybkiego transferu danych. Udoskonalenia te umożliwiają również odtwarzanie wielostrumieniowe (do jednego strumienia HD i jednego strumienia SD).

Ostrzejszy obraz

Dzięki zastosowaniu zawansowanych technik usuwania przeplotu obrazy uzyskiwane z wykorzystaniem technologii Intel® Clear Video HD są wyraźniejsze, bardziej szczegółowe i pozbawione poszarpanych krawędzi oraz artefaktów pojawiających się w przypadku wyświetlania treści z przeplotem. Technologia ta pozwala na uzyskanie ostrego obrazu o doskonałej jakości nawet w wysokich rozdzielczościach oraz redukcję występowania artefaktów zarówno w przypadku sygnału analogowego, jak i cyfrowego.
Wchodzące w skład technologii Intel® Clear Video HD funkcje wykrywania ruchu i poprawy jakości obrazu mogą być także przydatne w przypadku filmów nagranych za pomocą nagrywarki PVR lub kamery cyfrowej.

Grafika PRZED oraz PO:

Precyzyjna regulacja kolorówTechnologia Intel®

Clear Video HD wykorzystuje wydajne mechanizmy sterowania kolorami i udoskonaloną technikę odwzorowania odcieni skóry, dzięki czemu kolory na ekranie nie są zbyt ciemne, nadmiernie rozjaśnione ani rozmyte. Zastosowanie w ramach technologii Intel® Clear Video HD ustawień regulacji kolorów ProcAmp umożliwia regulację odcienia, nasycenia barw, jasności i kontrastu scen. Ten wbudowany mechanizm sterujący pozwala na uzyskanie wierniejszej kolorystyki klipów wideo w każdych warunkach oświetleniowych, z dowolnego formatu wideo i na dowolnym ekranie.

Zaawansowana obsługa wyświetlaczy cyfrowych

Dzięki obsłudze najnowszych interfejsów graficznych, takich jak HDMI, technologia Intel® Clear Video HD umożliwia łączenie komputerów z szeroką gamą wyświetlaczy cyfrowych. Interfejs HDMI umożliwia przesyłanie nieskompresowanego obrazu wideo w formacie HD oraz nieskompresowanego dźwięku wielokanałowego za pomocą pojedynczego przewodu i obsługuje wszystkie formaty HD - w tym 720p, 1080i oraz 1080p. W przypadku komputerów z cyfrowymi tunerami TV technologia Intel® Clear Video HD obejmuje obsługę kart Media Expansion i ADD2 zawierających w ramach pojedynczego modułu zróżnicowane złącza wyświetlaczy cyfrowych, takie jak DVI i wyjście TV.

Realistyczne i płynne odtwarzanie obrazu

Podsumowując, technologia Intel® Clear Video HD łączy w sobie szeroki zakres technik przetwarzania obrazu, w tym:

 • Zaawansowane techniki wideo usuwające drgania obrazu i umożliwiające jego wyostrzenie
 • Całkowitą kontrolę kolorystyki, a także adaptacyjne mechanizmy regulacji kontrastu i odcieni skóry generujące żywe, bogate kolory na ekranie
 • Inteligentne odwzorowanie przestrzeni kolorów ułatwiające wierną prezentację kolorystki obrazu podczas oglądania filmów, przeglądania stron internetowych i korzystania z aplikacji komputerowych

Ważne zatem, aby klienci poznali zalety technologii Intel® Clear Video HD umożliwiające płynne odtwarzanie filmów i realistyczne odwzorowanie obrazów w żywych, naturalnych barwach podczas przeglądania stron internetowych czy oglądania klipów wideo i ulubionych programów w formacie HD. Technologia Intel® Clear Video HD obecna w procesorach Intel® Core™ drugiej generacji zapewnia najwyższą jakość, dzięki której klienci mogą oglądać obrazy i filmy zgodnie z zamysłem artystycznym autorów.

Technologia Intel® Quick Sync Video 

Czas: nie możesz go kupić i prawdopodobnie masz go za mało, aby zrobić wszystko, na co masz ochotę. Teraz dzięki procesorom Intel® Core™ drugiej generacji otrzymasz czas w prezencie. Przecież wszyscy wiemy, że liczy się każda minuta.
Procesory Intel® Core™ drugiej generacji zawierają pakiet technologii wbudowanych bezpośrednio w procesor, które zapewniają doskonałe efekty wizualne.

Jak to działa?

Podczas zapisywania na dyskach twardych, płytach DVD, kamerach cyfrowych, telefonach komórkowych czy serwisach strumieniowych materiały wideo są zazwyczaj kompresowane i kodowane do określonego formatu. Gdy użytkownicy chcą przesłać takie nagrania do serwisu Facebook lub YouTube, nagrać je na płytę DVD lub Blu-ray albo skopiować do innego urządzenia, takiego jak smartfon lub tablet, materiał najpierw musi zostać odkodowany, a następnie zakodowany w nowym docelowym formacie. W przeszłości proces ten był bardzo pracochłonny. Potrafił też angażować całą moc procesora, ponieważ niezbędne oprogramowanie dodawało ogromne obciążenia.
Technologia Intel® Quick Sync Video do przyspieszania kodowania i dekodowania materiału wideo wykorzystuje sprzęt procesora (a nie oprogramowanie). W efekcie pliki są konwertowane w niespotykanym dotąd tempie, a procesor może wykonywać inne zadania. Użytkownicy otrzymują więc podwójną korzyść w postaci lepszej wydajności komputera połączonej z możliwością efektywnego wykonywania kilku zadań równolegle.
Chcesz poznać więcej szczegółów? Jednym ze składników technologii Intel® Quick Sync Video jest koder H.264. H.264 to standardowy format kompresowania materiału wideo przeznaczony dla urządzeń High Definition, takich jak telewizory HD i odtwarzacze Blu-Ray, ale także przenośnych urządzeń o niskiej rozdzielczości obrazu, takich jak odtwarzacze iPod czy konsole Sony PSP. Technologia Intel® Quick Sync przyspiesza kodowanie do formatu H.264, znacznie skracając czas konwersji. To kolejny aspekt usprawniający korzystanie z komputera.

 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Idealnie przycięty zarost na weekend, a w poniedziałek na gładko, czyli od czego zacząć i co warto wiedzieć o golarkach elektrycznych i trymerach

Zastanawiasz się, jak szybko i precyzyjnie wystylizować zarost? Jak wybrać odpowiednią golarkę elektryczną i trymer? Przeczytaj nasz artykuł. 
Zobacz więcej   

Cicha noc przez cały rok - dlaczego warto wybrać ciche produkty?

Irytuje Cię głośne wirowanie pralki? Chciałbyś odkurzyć mieszkanie i nie przeszkadzać innym domownikom? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie są ciche produkty. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przeczytaj nasz artykuł
Zobacz więcej   

Jak nie dać się przeziębieniu? 5 prostych sposobów na wzmocnienie odporności jesienią

Często jesteś przeziębiony? Chodzisz wiecznie niewyspany? Jesteś zmęczony? Być może to nie wina jesiennej pogody - padającego deszczu, niskiej temperatury i porywistego wiatru - tylko znak, że masz obniżona odporność. Jak ją poprawić? Przedstawiamy 5 sposobów na wzmocnienie odporności.
Zobacz więcej   

Znajdź nas