Data publikacji: 20 marca 2012
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Szukaj tego znaku przy laptopach i ultrabookach

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Dzięki temu:

 • możesz korzystać z aplikacji biurowych, internetu i grać w najnowsze gry, takie jak FIFA 2012, Call of Duty czy World of Warcraft,
 • oszczędzasz do 30% czasu pracy na baterii w porównaniu z podobną konfiguracją z grafiką zewnętrzną,
 • bardzo szybko konwertujesz filmy HD np. na smartfona, dzięki technologii Intel® Quick Sync Video,
 • możesz bezprzewodowo przesyłać obraz i dźwięk z notebooka na telewizor w HD, za pomocą technologii Intel® Wireless Display*.
*Jeśli Twój komputer posiada kartę bezprzewodową Intel® Centrino® Wireless serii 1000 lub 6000.

Intel® Wireless Display 2.0Na pewno już znasz ze słyszenia technologię Intel® Wireless Display. Na początku 2011roku firma Intel zaktualizowała ją o kilka nowych funkcji. • Cechy i zalety technologii Intel® Wireless Display 2.0
 • Udoskonalenia w najnowszej wersji technologii Intel® Wireless Display
 • Porównanie działania funkcji strumieniowego przesyłania treści (przez WiFi) i obrazu (Intel® Wireless Display)
 • Planowane przyszłe udoskonalenia technologii Intel® Wireless Display

Materiały na większej liczbie ekranów


Technologia Intel® Wireless Display umożliwia wyświetlanie i udostępnianie materiałów z twardego dysku laptopa i stron internetowych bezpośrednio na największym ekranie w domu!

Materiały, które można przesyłać strumieniowo:
 • Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p)
 • Rodzinne zdjęcia i pokazy slajdów przechowywane w internecie
 • Biblioteki cyfrowych utworów muzycznych
 • Programy telewizji internetowej (w trybie standardowym lub pełnego ekranu)
 • Ulubione programy i filmy z internetu
 • Materiały z dysków twardych, takie jak domowe filmy i zdjęcia

Korzystanie z technologii Intel® Wireless Display


Łatwość posługiwania się technologią Intel® Wireless Display 2.0. Wystarczy podłączyć adapter systemu do telewizora i wykonać kilka prostych czynności konfiguracyjnych. Całą procedurę przeprowadza się tylko raz! Natomiast udostępnianie zawartości ekranu sprowadza się do naciśnięcia przycisku na widżecie funkcji Intel® Wireless Display pobranym ze strony Intel.com.

Technologia Intel® Wireless Display 2.0 jest oferowana w wybranych laptopach i komputerach All-in-One z procesorami Intel® Core drugiej generacji. Potrzebny jest także adapter przeznaczony do tej technologii. Obecnie są dostępne trzy modele:
 • Adapter telewizyjny Belkin ScreenCast
 • Adapter HD Netgear Push2T
 • Adapter telewizyjny D-Link DHD-131

Technologia Intel® Clear Video HD

Technologia Intel® Clear Video HD to zestaw rozwiązań sprzętowych i programowych wbudowanych w mechanizm przetwarzania obrazów i treści multimedialnych w procesorach Intel® Core™ drugiej generacji. Zapewnia ona odtwarzanie najwyższej jakości obrazów w formacie HD 1080p, w tym filmów z odtwarzacza Blu-ray* i treści przesyłanych strumieniowo z wykorzystaniem internetu.

Użytkownicy komputerów mogą podziwiać doskonalsze zdjęcia i filmy zarówno w domu, jak i w pracy. Do tej pory jednak nie można było mówić o pełnym realizmie prezentowanych obrazów. Technologia Intel® Clear Video HD poprawia jakość odtwarzanych obrazów i przyciąga wzrok, realistycznie odzwierciedlając przedstawiane sceny.

Udoskonalone odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości

Technologia Intel® Clear Video HD umożliwia odtwarzanie filmów w formacie HD 1080p (w tym z płyt Blu-ray) na komputerze bez konieczności zakupu kosztownych dodatkowych kart graficznych i dekoderów. Wykorzystuje ona zawansowane techniki zapewniające płynne odtwarzanie obrazów przez przyspieszenie operacji dekodowania w układzie graficznym procesora, pozwalając na obsługę treści w wysokiej rozdzielczości wymagających szybkiego transferu danych. Udoskonalenia te umożliwiają również odtwarzanie wielostrumieniowe (do jednego strumienia HD i jednego strumienia SD).

Ostrzejszy obraz

Dzięki zastosowaniu zawansowanych technik usuwania przeplotu obrazy uzyskiwane z wykorzystaniem technologii Intel® Clear Video HD są wyraźniejsze, bardziej szczegółowe i pozbawione poszarpanych krawędzi oraz artefaktów pojawiających się w przypadku wyświetlania treści z przeplotem. Technologia ta pozwala na uzyskanie ostrego obrazu o doskonałej jakości nawet w wysokich rozdzielczościach oraz redukcję występowania artefaktów zarówno w przypadku sygnału analogowego, jak i cyfrowego.
Wchodzące w skład technologii Intel® Clear Video HD funkcje wykrywania ruchu i poprawy jakości obrazu mogą być także przydatne w przypadku filmów nagranych za pomocą nagrywarki PVR lub kamery cyfrowej.

Grafika PRZED oraz PO:

Precyzyjna regulacja kolorówTechnologia Intel®

Clear Video HD wykorzystuje wydajne mechanizmy sterowania kolorami i udoskonaloną technikę odwzorowania odcieni skóry, dzięki czemu kolory na ekranie nie są zbyt ciemne, nadmiernie rozjaśnione ani rozmyte. Zastosowanie w ramach technologii Intel® Clear Video HD ustawień regulacji kolorów ProcAmp umożliwia regulację odcienia, nasycenia barw, jasności i kontrastu scen. Ten wbudowany mechanizm sterujący pozwala na uzyskanie wierniejszej kolorystyki klipów wideo w każdych warunkach oświetleniowych, z dowolnego formatu wideo i na dowolnym ekranie.

Zaawansowana obsługa wyświetlaczy cyfrowych

Dzięki obsłudze najnowszych interfejsów graficznych, takich jak HDMI, technologia Intel® Clear Video HD umożliwia łączenie komputerów z szeroką gamą wyświetlaczy cyfrowych. Interfejs HDMI umożliwia przesyłanie nieskompresowanego obrazu wideo w formacie HD oraz nieskompresowanego dźwięku wielokanałowego za pomocą pojedynczego przewodu i obsługuje wszystkie formaty HD - w tym 720p, 1080i oraz 1080p. W przypadku komputerów z cyfrowymi tunerami TV technologia Intel® Clear Video HD obejmuje obsługę kart Media Expansion i ADD2 zawierających w ramach pojedynczego modułu zróżnicowane złącza wyświetlaczy cyfrowych, takie jak DVI i wyjście TV.

Realistyczne i płynne odtwarzanie obrazu

Podsumowując, technologia Intel® Clear Video HD łączy w sobie szeroki zakres technik przetwarzania obrazu, w tym:

 • Zaawansowane techniki wideo usuwające drgania obrazu i umożliwiające jego wyostrzenie
 • Całkowitą kontrolę kolorystyki, a także adaptacyjne mechanizmy regulacji kontrastu i odcieni skóry generujące żywe, bogate kolory na ekranie
 • Inteligentne odwzorowanie przestrzeni kolorów ułatwiające wierną prezentację kolorystki obrazu podczas oglądania filmów, przeglądania stron internetowych i korzystania z aplikacji komputerowych

Ważne zatem, aby klienci poznali zalety technologii Intel® Clear Video HD umożliwiające płynne odtwarzanie filmów i realistyczne odwzorowanie obrazów w żywych, naturalnych barwach podczas przeglądania stron internetowych czy oglądania klipów wideo i ulubionych programów w formacie HD. Technologia Intel® Clear Video HD obecna w procesorach Intel® Core™ drugiej generacji zapewnia najwyższą jakość, dzięki której klienci mogą oglądać obrazy i filmy zgodnie z zamysłem artystycznym autorów.

Technologia Intel® Quick Sync Video 

Czas: nie możesz go kupić i prawdopodobnie masz go za mało, aby zrobić wszystko, na co masz ochotę. Teraz dzięki procesorom Intel® Core™ drugiej generacji otrzymasz czas w prezencie. Przecież wszyscy wiemy, że liczy się każda minuta.
Procesory Intel® Core™ drugiej generacji zawierają pakiet technologii wbudowanych bezpośrednio w procesor, które zapewniają doskonałe efekty wizualne.

Jak to działa?

Podczas zapisywania na dyskach twardych, płytach DVD, kamerach cyfrowych, telefonach komórkowych czy serwisach strumieniowych materiały wideo są zazwyczaj kompresowane i kodowane do określonego formatu. Gdy użytkownicy chcą przesłać takie nagrania do serwisu Facebook lub YouTube, nagrać je na płytę DVD lub Blu-ray albo skopiować do innego urządzenia, takiego jak smartfon lub tablet, materiał najpierw musi zostać odkodowany, a następnie zakodowany w nowym docelowym formacie. W przeszłości proces ten był bardzo pracochłonny. Potrafił też angażować całą moc procesora, ponieważ niezbędne oprogramowanie dodawało ogromne obciążenia.
Technologia Intel® Quick Sync Video do przyspieszania kodowania i dekodowania materiału wideo wykorzystuje sprzęt procesora (a nie oprogramowanie). W efekcie pliki są konwertowane w niespotykanym dotąd tempie, a procesor może wykonywać inne zadania. Użytkownicy otrzymują więc podwójną korzyść w postaci lepszej wydajności komputera połączonej z możliwością efektywnego wykonywania kilku zadań równolegle.
Chcesz poznać więcej szczegółów? Jednym ze składników technologii Intel® Quick Sync Video jest koder H.264. H.264 to standardowy format kompresowania materiału wideo przeznaczony dla urządzeń High Definition, takich jak telewizory HD i odtwarzacze Blu-Ray, ale także przenośnych urządzeń o niskiej rozdzielczości obrazu, takich jak odtwarzacze iPod czy konsole Sony PSP. Technologia Intel® Quick Sync przyspiesza kodowanie do formatu H.264, znacznie skracając czas konwersji. To kolejny aspekt usprawniający korzystanie z komputera.

 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas