Hulajnoga czy deskorolka elektryczna – co wybrać na prezent komunijny dla chłopca?

Autor: Anna

Szukasz idealnego prezentu dla chłopca na komunię, a nie chcesz kupować komputera lub konsoli do gier, lecz postawić na oryginalniejszy pomysł? W takim razie rozważ wybór pojazdu elektrycznego – hulajnogi dla dzieci lub deskorolki dla początkujących. Zobacz, czym różnią się te urządzenia i sprawdź, co lepiej sprawdzi się w przypadku dziecka, które planujesz obdarować!

Hulajnoga dla dzieci

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie hulajnogi elektryczne masz do wyboru
 2. jakie są rodzaje deskorolek elektrycznych
 3. które hulajnogi dla dzieci i deski dla początkujących są godne uwagi

Hulajnogi elektryczne – co możesz wybrać?

Hulajnoga elektryczna z siodełkiemHulajnoga elektryczna będzie świetnym pomysłem na prezent na komunię dla chłopca. Szczególnie że używanie tego urządzenia nie wymaga długotrwałej nauki, a najczęściej wystarcza kilkanaście minut na wprawienie się. Hulajnoga jest doskonałym wyborem, jeśli dziecko wcześniej nie miało styczności z pojazdami elektrycznymi, ponieważ to właśnie ona jest najłatwiejsza w obsłudze, a jednocześnie daje sporo możliwości – pozwala maluchowi bezpiecznie i szybko przemieszczać się po bezpiecznych strefach dla pieszych, a gdy dziecko nieco podrośnie, będzie służyła mu także jako transport do szkoły. Jakie hulajnogi dla dzieci masz do wyboru? Są to:

 • hulajnoga trójkołowa – taki pojazd elektryczny posiada jedno kółko z przodu oraz dwa z tyłu. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej utrzymać równowagę w czasie jazdy;
 • hulajnoga dwukołowa – idealna dla dzieci, które mają już doświadczenie w jeździe na rowerze, zwykłych hulajnogach i innych pojazdach wymagających zachowania równowagi. Warto wybierać modele o mniejszych kołach, dopasowanych do wzrostu 9-latków, np. Archos Bolt Jr;
 • hulajnoga elektryczna z siodełkiem – siodełko będzie przydatne podczas długich zabaw, ponieważ zapewni dzieciom większą wygodę. Co więcej, najczęściej istnieje możliwość zdemontowania siodełka i zyskania standardowej hulajnogi elektrycznej.

UWAGA

Poruszanie się pojazdami elektrycznymi po mieście nie zostało jeszcze uregulowane przez przepisy ruchu drogowego. Oznacza to, że są one obecnie traktowane na równi z pieszymi i należy na nich jeździć po chodnikach, nie zaś po drogach rowerowych!

 • 1 599 zł
 • 1 399 zł
 • 1 299 zł
 • 1 599 zł
 • 1 999 zł

Elektryczna deskorolka dla początkujących

Elektryczna deskorolka – co kryje się pod tym sformułowaniem? Okazuje się, że jest ono stosowane naprzemiennie dla dwóch rodzajów pojazdów elektrycznych. Pierwszymi z nich są deskorolki stworzone na kształt popularnych pojazdów bez napędu. Znajdziesz wśród nich standardowe modele, takie jak Goclever City Board 65 Cyclops 2,5", ale i elektryczne odpowiedniki longboardów, np. Manta MSB9021 Longboard.

Deskorolkami elektrycznymi nazywane są także hoverboardy, choć ich konstrukcja jest zdecydowanie bliższa segwayom. Na takim pojeździe należy odpowiednio balansować ciałem, by pojechał tam, gdzie planujesz. Nauka prowadzenia takiej deski elektrycznej jest nieco trudniejsza niż w przypadku hulajnogi dla dzieci, ale młodsi użytkownicy radzą sobie z tym z reguły o wiele lepiej niż dorośli. Dlatego też hoverboard również jest świetnym wyborem na prezent na komunię dla chłopca!

Hoverboard to świetny pomysł na prezent na komunię dla chłopca

Które modele hulajnóg dla dzieci i elektrycznych deskorolek wybrać?

Spośród hulajnóg elektrycznych dostępnych w naszej ofercie można polecić modele, które posiadają mniejsze koła i nie rozwijają zbyt dużych prędkości. Odpowiednia okaże się m.in. hulajnoga z siodełkiem Manta MES001K Electric Scooter for Kids, ale i Kawasaki KX-FS5.5, do której dla bezpieczeństwa malucha do zestawu dołączono także ochraniacze. Jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne, cena tego typu urządzeń waha się od ok. 500 do nawet 2000 zł.

Jeśli szukasz pojazdu elektrycznego dla młodego skatera, najlepszym pomysłem na prezent na komunię będzie klasyczna deska elektryczna Goclever City Board 65 Cyclops 2,5" lub bardziej zaawansowany longboard Manta MSB9021. Również i w tym przypadku musisz się przygotować na wydatek rzędu 500-1500 zł.

Ceny hoverboardów wahają się w podobnych przedziałach, więc wybór odpowiedniego pojazdu elektrycznego powinien zależeć głównie od umiejętności dziecka, które ma otrzymać prezent. Spośród desek balansujących warto polecić modele ze średniej półki cenowej, takie jak Manta Smart Balance Board VIPER MSB9022 6,5" czy Manta MSB9023 Off Road - Smart Balance Board 8,5". Jeśli Twoja pociecha dopiero zaczyna przygodę z pojazdami elektrycznymi, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika: Kiedy zacząć uczyć dziecko jazdy na deskorolce i jaki model wybrać do tego.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link