Jaki Hoverboard wybrać? Przegląd najpopularniejszych modeli

Autor: Klaudia

Dojazdy do pracy samochodem w godzinach szczytu i poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego potrafią zająć sporo czasu. Warto więc zainteresować się alternatywnymi środkami transportu. Deska elektryczna nie tylko pozwoli zaoszczędzić cenne minuty, ale także znacznie ograniczy wydatki na paliwo.

Mężczyzna stojący na czarnym hoverboardzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest hoverboard
 2. jaki hoverboard za 500 zł wybrać
 3. na co zwrócić uwagę przy zakupie

Czym jest hoverboard?

Mężczyzna jedzie na hoverboardzie

Hoverboard to mały pojazd elektryczny, dzięki któremu podróżowanie staje się o wiele przyjemniejsze. Sprawia on, że bezpiecznie i szybko możemy dotrzeć do sklepu lub zwiedzić urokliwe uliczki zabytkowych miast. Hoverboard ze względu na swoją konstrukcję często kojarzony jest z deskorolką elektryczną. Jeszcze bliższe prawdy będzie jednak skojarzenie go z segwayem – z tą różnicą, że nie ma w nim kierownicy.

Technika jazdy na hoverboardzie jest bardzo prosta. Wystarczy kilkanaście minut ćwiczeń, by poczuć się na nim pewnie. Nadawanie kierunku jazdy jest intuicyjne – tzn. by poruszać się prosto, wystarczy pochylić się do przodu, a w celu zahamowania trzeba nachylić stopy do tyłu. Skręcanie z kolei opiera się na wywieraniu większego nacisku stopą na jeden z podestów.

Hoverboard należy do kategorii pojazdów balansujących. Nie posiadają one pilota, kierownicy, ani nie trzeba się na nich fizycznie odpychać. Zachowując odpowiednią równowagę ciała, decydujemy o kierunku i prędkości jazdy.

Jaki hoverboard za 500 zł wybrać?

Szeroki przekrój modeli na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, nie trzeba wydawać wiele, by w pełni cieszyć się z jazdy. Hoverboard za 500 zł sprawdzi się w większości przypadków i dostarczy radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Manta Smart Balance Board VIPER MSB001 to deska, która będzie idealna na początku przygody z małymi pojazdami elektrycznymi. Dzięki niewielkiej cenie jest to również znakomity wybór do nauki jazdy lub jako gadżet na prezent. Zasięg rzędu 10–15 km na jednym ładowaniu z powodzeniem zastąpi hulajnogę jako środek transportu do pracy. Z kolei kompaktowe rozmiary i niewielka waga pozwolą na wygodne przemieszczanie się z nią w komunikacji miejskiej.

Motus Take it XD natomiast to prawdziwy król mobilności. Hoverboard został wyposażony w specjalną rączkę do przenoszenia, dzięki czemu z łatwością da się przetransportować go po schodach. Oferuje też nieco większy zasięg, bo aż 13–16 km na jednym ładowaniu, i waży niespełna 10 kg. Dzięki wyrazistemu wzornictwu i światłom LED deskorolka jest dobrze widoczna po zmroku oraz w nocy.

PORADA EKSPERTA

Niezależnie od prędkości i stylu jazdy, zawsze zakładaj kask oraz zestaw ochraniaczy. Uchroni Cię to przed kontuzjami oraz stłuczeniami w razie upadku

W rankingu hoverboardów za 500 zł nie może zabraknąć modelu Manta Smart Balance Board VIPER MSB9022. Urządzenie to stworzono z myślą o osobach aktywnych. Pojemny akumulator, którego pełne naładowanie zajmuje zaledwie 3 godziny, gwarantuje maksymalny dystans 15 km przy prędkości 12 km/h. Hoverboard ten wyposażony został w profesjonalny system stabilizacji toru jazdy, dzięki czemu gwarantuje pewne prowadzenie na dowolnej powierzchni.

 • 2 299 zł
 • 2 999 zł
 • 2 099 zł
 • 3 499 zł
 • 1 399 zł

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Mężczyzna i kobieta jeżdżący na hoverboardach w parku

Decydując się na zakup małego pojazdu elektrycznego, powinniśmy wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę. To szczególnie ważne, jeśli poszukujemy urządzenia z zamiarem wykorzystania go jako środka transportu.

 • Obciążenie – w przypadku hoverboarda należy zwrócić uwagę nie tylko na maksymalną wagę użytkownika, ale także na minimalną, która pozwoli na uruchomienie deski. Modelem, który dobrze radzi sobie z dużym obciążeniem jest Manta MSB9012 V Rider Grand Smart Balance Board. Warto podkreślić obecność 10-calowych kół, które ułatwią jazdę w trudnym terenie.
 • Prędkość – w specyfikacji zazwyczaj podawana jest maksymalna wartość. Dobrze wiedzieć, że w zależności od terenu, wagi kierującego oraz stopnia nachylenia powierzchni może się ona różnić.
 • Zasięg – podobnie jak w przypadku prędkości, na zasięg wpływa wiele czynników. Dziecko lub osoba charakteryzująca się spokojnym stylem jazdy pokona większe dystanse niż dorosły wykorzystujący pełną moc. Hoverboard Cavion GO 8.5 Off Road gwarantuje do 25 km na jednym ładowaniu, a dodatkowo wyposażono go w specjalne koła umożliwiające jazdę po lesie.
 • Wymiary i waga – jeśli zamierzamy korzystać z transportu mieszanego i jazdę na hoverboardzie łączyć z komunikacją miejską, warto zwrócić uwagę na wymiary urządzenia, a także jego wagę. Im mniejsza, a przede wszystkim lżejsza deska, tym wygodniej będzie nam z nią podróżować tramwajem lub autobusem.
 • Inne – deski, które wyposażono w standard Bluetooth pozwalają na większe możliwości sterowania dzięki aplikacjom mobilnym. Dostępne są tam ustawienia blokady hoverboarda, diagnostyka urządzenia czy analiza prędkości jazdy. Jednym z modeli, które umożliwiają komunikację z telefonem jest Forever Chic Pi-MAX 10". Jego zaletą jest również wodoodporność IP54, pozwalająca na jazdę w każdej pogodzie.

Hoverboardy, podobnie jak hulajnogi elektryczne czy deskorolki, są coraz popularniejsze. Przed przystąpieniem do jazdy zapoznajmy się z obowiązującym w danym miejscu prawem. Należy bowiem poruszać się zgodnie z jego wytycznymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie oraz innym uczestnikom ruchu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link