Gry na wyłączność na Nintendo Switch – co wybrać?

Autor: Ola

Gry dostępne na wyłączność to dla producentów konsol sposób, by zainteresować graczy swoją platformą. Nie inaczej jest w przypadku Nintendo Switch – gry takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy seria Pokémon to przekonujący argument, by sprawdzić możliwości tej konsoli. Sprawdź, w które tytuły warto zagrać!

Kontrolery do gry na Nintendo Switch

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. od której gry na Nintendo Switch warto zacząć przygodę z tą konsolą
  2. dlaczego warto zagrać w serię gier Pokémon na Nintendo Switch
  3. czym jest Labo Toy-Con i dlaczego jest dostępne tylko na Nintendo Switch

Nintendo Switch – gry na wyłączność, od których warto zacząć

Po raz pierwszy masz w rękach konsolę Nintendo Switch i nie wiesz, którą grę uruchomić pierwszą? Tytułem idealnym na początek jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild z kultowej serii przygodówek Nintendo. Nowa edycja Zeldy, dedykowana na nowe przenośne konsole japońskiego producenta, pojawiła się na rynku w 2017 roku – wraz z samą konsolą Switch. Gry z tej serii są przez wielu uważane za najlepsze produkcje ze stajni Nintendo, dlatego jeśli zaczynać przygodę z tym systemem, to właśnie z The Legend of Zelda.

CZY WIESZ, ŻE...

Seria The Legend of Zelda została zapoczątkowana grą o tym samym tytule, wydaną w 1986 roku w Japonii i w 1987 w Stanach Zjednoczonych w wersji na konsolę NES.

Czym wyróżnia się najnowsza gra na Nintendo Switch? Przede wszystkim stworzona na 30-lecie serii rozgrywka zachęca do eksplorowania sporego, otwartego świata – a to, co tam odnajdziesz, często nawiązuje do korzeni gry. Nawet jeśli nie jesteś pasjonatem serii, Breath of the Wild nie pozwoli Ci się nudzić – czekają Cię tu wciągające zadania, zagadki i… wymagający przeciwnicy.

Co ciekawe, postaci rodem z The Legend of Zelda znajdziesz również wśród innych tytułów na wyłączność na Nintendo Switch! Przykładem jest popularna gra Mario Kart 8 Deluxe, w której spotkasz między innymi Linka – głównego bohatera tej kultowej gry akcji.

Pokemon Let's Go Pikachu!Co dla fanów Pokémonów, czyli seria gier na Nintendo Switch

The Legend of Zelda to nie jedyna kultowa seria, którą Nintendo postanowiło wskrzesić wraz z nową przenośną konsolą. Kolejną z nich były znane na całym świecie Pokémony. Równolegle do globalnej fascynacji Pokemon GO wydawca wypuścił na rynek dwa bliźniacze tytuły wyłącznie na Nintendo Switch – gry Pokémon: Let’s Go, Pikachu! i Pokémon: Let’s Go, Eevee! Jak można się łatwo domyślić, zadaniem gracza w obu z nich jest zostać najlepszym trenerem i zbudować jak największą drużynę (w pierwszym przypadku zaczynając od Pikachu, w drugim – od Eevee). Aby to zrobić, trzeba odnaleźć i złapać wszystkie „okazy” w regionie Kanto. Gra staje się jeszcze bardziej ekscytująca, gdy rywalizujesz z innym trenerem – Nintendo Switch pozwala toczyć pojedynki na jednej konsoli przy użyciu dwóch kontrolerów Joy-Con.

The Legend of Zelda: Breath of the WildLabo od Nintendo – gry dla fanów majsterkowania

Jakie są inne serie tylko na konsolę przenośną od Nintendo? Uwagę wielu graczy w każdym wieku na pewno przyciągnie Nintendo Labo. Są to zestawy materiałów i części, z których – na podstawie instrukcji z gry – zbudujesz interaktywne, kartonowe zabawki, np. zdalnie sterowany samochód. Majsterkowanie z pomocą Nintendo Switch i Joy-Con’ów to kreatywna rozrywka dla całej rodziny, a producent ciągle wydaje kolejne, nowe zestawy. Obecnie w sprzedaży znajdziesz:

  • Labo Toy-Con 01 Variety Kit – podstawowy komplet pozwalający na wykonanie zabawek: Toy-Con Samochodzik, Toy-Con Wędka, Toy-Con Domek, Toy-Con Motor oraz Toy-Con Pianino;
  • Labo Toy-Con 02 Robot Kit – oprogramowanie i zestaw akcesoriów do zbudowania zdalnie sterowanego robota;
  • Labo: Vehicle Kit – komplet materiałów pozwalających na stworzenie z kartonu interaktywnych pojazdów, np. auta czy łodzi podwodnej;
  • Labo Customization Set – zestaw szablonów i naklejek do modyfikacji interaktywnych zabawek.

Wypróbuj też inne konsole! Przeczytaj zestawienie gier na wyłączność na PlayStation 4 oraz tych przeznaczonych na Xboxa One!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link