Jak uniknąć podrażnień podczas golenia na sucho? Porady

Autor: Adam

Brak czasu lub pianki do golenia powoduje użycie maszynki na sucho. Trudno jest zniwelować powstający dyskomfort po goleniu na sucho. Podrażnioną skórę należy sumiennie nawilżać stosownymi kosmetykami. Producenci znanych marek stworzyli szereg urządzeń, dzięki którym golenie na sucho to czysta przyjemność. Jak uniknąć podrażnień podczas golenia na sucho?

Kobieta goląca nogi maszynką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są przyczyny powstawania podrażnień
  2. jakie są sposoby golenia na sucho
  3. jak złagodzić podrażnienia po goleniu

Golenie na sucho – podrażnienia

Gobieta goląca nogi maszynką na sucho

Sytuacja podbramkowa często wymaga użycia jednorazowej golarki lub brzytwy na sucho. Niestety kończy się to niejednokrotnie podrażnieniami, lekkimi skaleczeniami oraz dyskomfortem. Zatem dobranie odpowiedniego sprzętu do takiego typu golenia jest niezbędne, aby skutecznie uniknąć podrażnień. Podrażnienie może wywoływać ostrze golarki jednorazowej lub brzytwy. Taki rodzaj maszynki musi być stosowany podczas golenia na mokro, z użyciem specjalnych kremów lub pianek. Leczenie mocnych podrażnień jest długotrwałe oraz nieprzyjemne. Podczas golenia na sucho włos nie jest ścinany, ale przecierany lub wyrywany całkowicie. Po tym drugim zabiegu powstają lekkie zaczerwienienia, lecz jest on skuteczny przez kilka tygodni.

Sposoby golenia na sucho

Depilator dla kobiet

Aby uniknąć podrażnień podczas golenia na sucho, jednym z rozwiązań dla kobiet jest stosowanie depilatora. Obecnie producenci konstruują urządzenie tak, żeby można było depilować wrażliwe miejsca podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Aby depilacja była skuteczna, przed domowym zabiegiem należy wykonać peeling depilowanego miejsca specjalną rękawiczką lub mechanicznym peelingiem. Po depilacji zawsze trzeba pamiętać o nawilżeniu skóry. Skuteczne nawilżenie miejsca depilowanego to sposób na uniknięcie podrażnień. Plusem depilacji jest skuteczność zabiegu przez kilka tygodni. Powinno się go wykonywać najpierw raz w tygodniu, a później, po osłabieniu włoska, co dwa lub trzy tygodnie. Minusem depilacji mechanicznej jest związany z nią ból. Można go zminimalizować przy pomocy nasadki masującej (Philips Satinelle Advanced Prestige BRE652/00) lub napinającej skórę (Philips Satinelle Advanced BRE 640/00). Ze względu na skuteczność depilatora, wiele kobiet wybrało właśnie ten typ urządzenia.

Polecane depilatory ipl
  • 599 zł
  • 1 499 zł
  • 599 zł
  • 799 zł
  • 1 399 zł

Golarki damskie

Kobieta goląca nogi na sucho

Golenie ciała na sucho jednorazówką, czyli zwykłą żyletką, nigdy nie kończy się komfortowo. W większości przypadków naskórek po kilku minutach staje się czerwony i mocno podrażniony. Jednak istnieje sposób, aby tego uniknąć – elektryczne golarki damskie dedykowane są do golenia na sucho, bez podrażnień. Jest to innowacyjna alternatywa dla jednorazówek. Maszynka skutecznie przeciera włosy tuż przy skórze, sprawiając, że staje się ona gładka. Niekiedy urządzenie posiada ruchomą głowicę, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając skuteczne golenie (Philips Ladyshave BRL 140/00). Ten szybki sposób na pozbycie się niechcianych włosków pozwala na golenie nawet tuż przed ważnym wyjściem. Ryzyko zacięcia się jest minimalne. Wystarczy przesuwać ostrze golarki zgodnie z kierunkiem wyrastania włosów. Golarki nie sprawdzają się w przypadku grubych włosków. Urządzenie może wówczas zacinać się lub pozostawiać nieogolone miejsca. Choć elektryczna golarka nie dociera tak blisko skóry jak tradycyjna żyletka, to golenie nią jest równie dokładne.

Golarki męskie

Elektryczne maszynki do golenia dla mężczyzn to sposób na brak podrażnień po goleniu. Jest to szybka i łatwa metoda, która nie wymaga koncentracji. Golenie na sucho jest bardziej komfortowe dla skóry. Maszynka nie ścina włosów, lecz je ściera, nie powodując skaleczeń. Choć golarka klasyczna jest dokładniejsza, to elektryczna maszynka okazuje się bardziej praktyczna. Mimo to, wrażliwa skóra potrzebuje dokładnego nawilżenia po zabiegu. Gdy stosujemy odpowiednie kremy po goleniu, na skórze nie pojawią się podrażnienia. I choć jest to rozwiązanie droższe, to jednak służy przez długie lata. Obecnie, nowoczesne produkty posiadają bardziej precyzyjną technologię cięcia. Potrójna głowica maszynki ma zapewnić jeszcze dokładniejsze golenie. Dzięki precyzyjnym ostrzom użytkownik nie tylko uniknie podrażnień, ale i kolejnego golenia na kilka dni. Firma Braun w modelu 3000 zastosowała potrójne ostrza, które dopasowują się do kształtu twarzy jeszcze skuteczniej. Technologia MicroComb to rzędy cienkich wypustek, które wyłapują nawet kilkudniowy zarost. Większość modeli posiada akumulatorowe ładowanie, dzięki czemu można używać bezprzewodowo urządzenia nawet przez 60 minut. Zastosowana technologia sprawia, że golenie na sucho zyskało sympatię wielu użytkowników, zastępując tradycyjne sposoby.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link