Gokart elektryczny - idealny prezent dla dziecka. Czy na pewno bezpieczny?

Autor: Piotr

Gokarty elektryczne – czy warto kupić pojazd elektryczny dziecku? Czy jest bezpieczny? Te pytania często towarzyszą rodzicom, którzy chcą sprawić dzieciom podarunek. Planując kupno dziecku taki pojazd, warto zwrócić szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Chłopiec siedzący w czerwonym gokarcie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest gokart elektryczny;
  2. jak zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo jazdy;
  3. czy warto kupić gokart oraz jaki model wybrać.

Gokart elektryczny – specyfikacja

Mama w kasku i dziecko siedzą w gokarcie, mama zapina dziecku kask na głowie

W dzisiejszych czasach wielu rodziców boryka się z problemem doboru prezentu dla swoich pociech. Komunie, urodziny i inne okazje to momenty, w których trzeba wykazać się kreatywnością, aby sprawić dziecku radość – zwłaszcza teraz, gdy modne są deskorolki, hulajnogi czy monocykle elektryczne. Poza chęcią dostarczenia rozrywki najmłodszym warto pamiętać też o tym, aby wymarzony prezent był bezpieczny. Dlatego ciekawą propozycją jest gokart elektryczny.

Istnieją dwa rodzaje gokartów: zasilane siłą mięśni i elektryczne. Te pierwsze są odpowiednie dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się jazdy na rowerze. Wersja elektryczna jest przeznaczona dla nieco większych pociech, które mają już opanowaną jazdę jednośladem i są w stanie opanować działanie kierownicy i hamulców.

Gokart elektryczny to rodzaj pojazdu, który jest zasilany na prąd. Posiada akumulator, który spełnia podobne zadanie jak silnik spalinowy. W przypadku gokartów elektrycznych przeznaczonych do użytku przez dzieci, akumulator jest niewielki, a sam pojazd nie osiąga zbyt dużej prędkości – najczęściej do 25km/h. Dzięki niedużej prędkości rodzic jest w stanie zatrzymać dziecko. Na rynku dostępne są gokarty, które mogą być składane. Dzięki temu pojazd jest nie tylko lekki, ale i kompaktowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować – dzięki niedużym wymiarom i możliwości przenoszenia zabierzesz ulubiony gokart Twojego dziecka, dokąd tylko chcesz. Ważnym parametrem jest także zasięg, który pozwala na oddalenie się od rodzica lub opiekuna. Dodatkowo można zdecydować się na gokart, który łączy się z aplikacją w telefonie – dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli pełną kontrolę nad pojazdem, którym kieruje dziecko.

  • 2 999 zł
  • 1 299 zł
  • 2 499 zł
  • 1 379 zł
  • 1 649 zł

Kupując gokart, pomyśl o bezpieczeństwie

Widok dziecka od szyi w dół siedzącego w gokarcie

Kupując gokart elektryczny, podobnie jak deskę czy hulajnogę, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie dziecka. Dlatego warto dokupić kask, który ochroni głowę dziecka w razie upadku. Ochraniacze na łokcie i kolana też mogą się przydać. Przed pierwszą jazdą warto dokładnie przeczytać instrukcję i nauczyć dziecko korzystania ze sprzętu. Powinniśmy poinstruować je, na jaką odległość powinno się oddalać. Należy pamiętać, aby jeździło gokartem tylko w miejscach bezpiecznych – z dala od ulic czy ścieżek rowerowych. Przed pierwszą jazdą kierownicę, siedzisko i miejsca na nogi należy dostosować do wzrostu dziecka. To bardzo wpłynie na komfort użytkowania – dzięki temu dziecko będzie siedzieć w pojeździe stabilnie i pewnie. Jeżeli gokart jest wyposażony w oświetlenie lub kierunkowskazy, warto nauczyć je korzystania z nich. Dodatkowo nie wszystkie pojazdy elektryczne nadają się do jazdy na wszystkich rodzajach powierzchni – niektóre mogą poruszać się jedynie po utwardzonym podłożu.

Zakup gokarta – jaki model wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli gokartów elektrycznych, które są przeznaczone dla dzieci. Bardzo ciekawą propozycją jest Segway Ninebot GoKart Kit. To pojazd elektryczny zasilany bateriami i przeznaczony dla dzieci powyżej 14 roku życia. Jednostkę centralną gokarta zasila 6 baterii AA – jest to tani w utrzymaniu pojazd, który wymaga jedynie wymiany baterii co jakiś czas. Jego wymiary przed rozłożeniem to 100 x 82 x 51 cm, a po złożeniu 138 x 82 x 60 cm. Dodatkowo montaż pojazdu jest niezwykle prosty. Waga gokarta to 27.8 kg. Maksymalna prędkość jaką rozwija to 24km/h, a maksymalna waga użytkownika – 100 kg. Ciekawym dodatkiem jest możliwość dostosowywania 3 trybów jazdy – początkującego (do 8 km/h), standardowego (do 18 km/h) oraz sportowego (do 24 km/h). Pojazd jest w stanie przyspieszyć do 16 km/h w kilka sekund. Jest to model, który może być wykorzystywany przez dzieci o wzroście 130–190 cm. Gokartem mogą zatem jeździć także osoby dorosłe. Pojazd ma również bieg wsteczny, który pozwoli na wyjechanie z trudnego miejsca.

Segway Ninebot GoKart Kit to pojazd, który z pewnością dostarczy wielu emocji podczas jazdy. Dzięki hamulcowi ręcznemu dziecko może poczuć adrenalinę i spróbować driftów (oczywiście wszystko pod bacznym okiem rodzica). Producent zaleca pobranie aplikacji Segway na telefon, bowiem zawiera wiele przydatnych funkcji. Poza instrukcją i samouczkiem dostępna jest także opcja ustawień oświetlenia, trzech trybów prędkości czy ogólnej kontroli nad pojazdem. Dostęp do sterowania zdalnego z poziomu telefonu zwiększa bezpieczeństwo dziecka i pozwala rodzicowi zapanować nad ich działaniami. Segway Ninebot GoKart Kit to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą dostarczyć swoim pociechom niezapomnianych wrażeń. Dzięki stabilnej konstrukcji i aplikacji mobilnej pojazd jest niezwykle bezpieczny.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link