Głowica goląca w depilatorze a inne parametry

Autor: Joanna

Głowica goląca w depilatorze klasycznym może przyjmować dwie różne postaci. Na rynku dostępne są depilatory z pęsetami i dyskowe. W przypadku depilatorów laserowych i ILP mamy do czynienia z kolei z głowicą emitującą określoną wiązkę promieni. Ważne jest, aby była ona dostosowana do depilowanego obszaru.

Kobieta goli nogę klasycznym depilatorem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie głowice golące występują w depilatorach klasycznych
  2. jak działa głowica w depilatorze laserowym
  3. jaki depilator wybrać

Głowica goląca w klasycznym depilatorze

Depilator laserowy obok tradycyjnego depilatora na tle ręczników

Głowica goląca w tradycyjnym urządzeniu ma mechanizm oparty na pęsetach lub dyskach. Niezależnie od rozwiązania, elementy osadzone są na głowicy i w chwili, gdy się ona obraca, pęsety lub dyski się otwierają i zamykają, co umożliwia im chwytanie i usuwanie włosków. Mechanizm działania jest więc w obu tych przypadkach bardzo podobny, porównywalne są również efekty. Różnica między tymi głowicami golącymi sprowadza się przede wszystkim do typu włosków, do jakich jeden lub drugi model lepiej pasuje.

Depilator z pęsetami bardzo skutecznie radzi sobie z niewielkimi włoskami, małym odrostem, którego chcesz się pozbyć z określonej partii ciała. Trzeba jednak zaznaczyć, że na głowicy znajduje się od kilkunastu do kilkudziesięciu pęset. Im jest ich mniej, tym w większych odległościach od siebie się one znajdują. Sprawia to, że przy gęstych włoskach tego typu głowica goląca okazuje się po prostu niezbyt dokładna.

Głowicę golącą opartą na systemie dysków poleca się zwłaszcza do gęstych oraz dłuższych włosków. Ważnym kryterium wyboru głowicy powinien być w tym kontekście materiał, z którego wykonane są dyski. Najlepsze rozwiązanie stanowią dyski ceramiczne, które są hipoalergiczne i, w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu, nie podrażniają skóry. Na rynku dostępne są czasem także depilatory z głowicami pokrytymi warstwą srebra. One również są hipoalergiczne.

Polecane depilatory
  • 399 zł
  • 497 zł
  • 649 zł
  • 599 zł
  • 139 zł

Głowica goląca w depilatorze laserowym

Tradycyjny depilator z różnymi końcówkami i kwiatem

Głowica goląca w depilatorze laserowym działa zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnego urządzenia. Jej zadaniem nie jest złapanie włosa i jego usunięcie wraz z cebulką w sposób mechaniczny. Depilatory laserowe niszczą włoski u samej ich podstawy, ponieważ bezpośrednio oddziałują na cebulkę włosa. Głowica emituje wiązkę światła skierowaną na precyzyjnie wyznaczony fragment skóry. Plusem nowoczesnych depilatorów laserowych jest ochrona pozostałych części skóry przed działaniem lasera (np. w Philips Lumea Prestige BRI953/00). Wiązka zostaje skierowana wyłącznie na ten fragment skóry, który ma zostać w danym momencie poddany depilacji. W odróżnieniu od starszych depilatorów, nowoczesne urządzenia laserowe nie obejmują swoim działaniem większych obszarów skóry. Dzięki temu są również bardziej skuteczne. Sama głowica jednocześnie pozwala urządzeniu rozpoznać, że doszło do kontaktu ze skórą. Ponadto jest narzędziem emisji wiązki światła o określonej długości fali. Cebulka włosa pochłania tę energię i w efekcie ulega zniszczeniu.

W przypadku depilatora laserowego nie można jednak ignorować typu głowicy, który został w niej zastosowany. Przede wszystkim, jeśli chcesz używać depilatora laserowego nie tylko do nóg czy ramion, lecz także pach, bikini czy twarzy, powinnaś wybrać urządzenie, które dysponuje odpowiednimi, wymiennymi głowicami dostosowanymi do specyfiki konkretnych partii ciała. Posiadają je na przykład: Philips Lumea Prestige BRI956/00, Braun IPL 5124, Remington iLIGHT IPL6780, Babyliss G947E. W podstawowej wersji głowica depilatora laserowego nie jest przystosowana do kontaktu z tak delikatnymi i małymi obszarami ciała jak na przykład twarz. Chodzi głównie o rozmiar głowicy, umożliwiający stosowanie wiązki światła jedynie na te fragmenty ciała, które rzeczywiście tego wymagają. Dodatkowo, część głowic ma rozwiązania chłodzące, eliminujące ewentualny ból, który może pojawić się bezpośrednio po „strzale”. Plusem tego udogodnienia jest znacznie mniejszy ból związany z depilacją, a także ogromna skuteczność zabiegu, który trzeba wykonywać znacznie rzadziej niż tradycyjną depilację.

Którą głowicę golącą wybrać?

Depilacja ciała nie jest przyjemnym doświadczeniem, ale odpowiedni dobór głowicy golącej znacznie może ułatwić to zadanie i zredukować poziom bólu. Głowice golące z pęsetami lub dyskami są oczywiście tańsze, natomiast ich użycie wiąże się z dość bolesnymi doznaniami. Warto w takiej sytuacji zainwestować choćby w depilator z zestawem nakła dek chłodzących zmniejszających ból. Bezkonkurencyjne okazują się jednak depilatory laserowe. Są one przede wszystkim dokładniejsze, bardziej skuteczne i gwarantują zadowalający efekt, który utrzymuje się przez kilka tygodni. Ponadto depilacja z wykorzystaniem lasera jest znacznie mniej bolesna niż tradycyjne metody.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów