Głośniki power audio do 500 zł — najlepsze modele

Autor: Kuba

Jaki głośnik power audio do 500 zł sprawdzi się najlepiej? Dlaczego warto wybrać modele sprzętu muzycznego właśnie z tego segmentu? Który głośnik jest najlepszy? Power audio ma w sobie potężną moc basu, która w połączeniu z podświetleniem diodami LED sprawi, że każda impreza będzie niezapomniana. Przedstawiamy najlepsze głośniki power audio!

Co to są głośniki power audio?

Co to jest power audio? Można je opisać jako połączenie potężnego brzmienia basowego z dopasowanym światłem. Takie głośniki to rozbudowany i wielofunkcyjny sprzęt, który sprawdzi się zarówno podczas organizowania imprezy plenerowej, jak i domowego przyjęcia z karaoke. Obsługa sprzętu jest na tyle intuicyjna, że poradzi sobie z nią nawet dziecko.

Power audio to wielofunkcyjny zestaw muzyczny, który gwarantuje wysoką jakość dźwięku, ale też donośny dźwięk. Głośniki z tego segmentu zazwyczaj cechują się dużą mocą, co przekłada się również na możliwość dotarcia do słuchaczy, którzy znajdują się nieco dalej od źródła dźwięku. Producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach, które wpływają na atrakcyjność każdego sprzętu. Wiele dostępnych modeli dodatkowo posiada stroboskop, różnorodne gniazda wejścia i wyjścia audio, a także możliwość odtwarzania radia. Wystarczy więc włączyć głośnik (na przykład za pomocą smartfona) i cieszyć się rozbrzmiewającą muzyką.

Czy warto kupić zestaw power audio?

Przed zakupem konkretnego modelu głośnika, warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Z pewnością ułatwi to rzetelną ocenę  wartości każdego sprzętu. Głośniki z tego segmentu zapewniają wysoką jakość dźwięku, dzięki czemu możemy słuchać profesjonalnych nagrań, ulubionej playlisty lub audiobooka, bez obaw o pojawiające się zakłócenia oraz szumy. 

Zestawy power audio są niezwykle proste w obsłudze. Wystarczy włączyć radio, podłączyć odtwarzacz kablem USB lub połączyć je bezprzewodowo za pomocą bluetooth ze smartfonem bądź tabletem. Dźwięk można odtwarzać również po włożeniu karty pamięci z zapisem ulubionej playlisty. Kolumny działają też z tradycyjnym złączem XLR. Niektórymi głośniami power audio można sterować za pomocą aplikacji mobilnej — wtedy możliwa jest również samodzielna konfiguracja świateł. Można ustawić wybrane kolory lub sprawić, że barwy będą się zmieniały wraz z rytmem odtwarzanych piosenek. 

Niektóre modele głośników są wyposażone w kółka, co ułatwia ich przenoszenie. Sprawdzają się też świetnie, gdy stoją w jednym miejscu. Są na tyle głośne, że dźwięk rozprasza się po danym terenie i trafia do uszu każdego z uczestników imprezy. Potrzeba posiadania solidnego i dobrego pod względem jakości sprzętu powinna być argumentem do zakupu głośników z segmentu power audio.

Głośniki power audio do 500 zł – ranking

1. Panasonic SC-TMAX5

Głośnik Panasonic SC-TMAX5 charakteryzuje się odtwarzaniem głębokiego basu, a także wyrazistym rytmem. Właśnie dlatego znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Funkcja Bass Reflex doskonale podbija niskie częstotliwości, przez co basowe brzmienia są potężniejsze i wyraziste. Niskotonowy głośnik ma średnicę 16 cm i dwa wzmacniacze. Na wyposażeniu są też dwa mniejsze subwoofery o średnicy 5 cm. Taki zestaw głośników gwarantuje wierne oddanie częstotliwości z oryginalnego nagrania. Ten model można również dowolnie ustawić, gra równie dobrze będąc zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dźwięk nie straci przestrzenności ani jakości!

2. Manta SPK5033 GHUL

Głośnik power audio Manta SPK5033 GHUL pozwala na odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Wbudowane ma między innymi złącze USB oraz czytnik kart pamięci SD. Umożliwia również pracę z formatami MP3/WMA. Co więcej, można podłączyć od niego zewnętrzny odtwarzacz, na przykład DVD, za pomocą wejścia AUX. Świetnie sprawdzi się także jako urządzenie do karaoke. Ma gniazda gitarowe jack 6,3 mm — kiedy podłączymy do niego gitarę elektryczną, stanie się wzmacniaczem. Posiada także gniazdo mikrofonowe. Ten model głośnika jest częścią linii MANTA PARTY HOUSE. Poręczny, mobilny i kompaktowy to trzy cechy, które opisują to urządzenie. U dołu znajdują się kółka, a na górze rączka, dzięki czemu przenoszenie nie wymaga wysiłku. Subwoofer (12 cali) podbija bas, przez co niskie częstotliwości są słyszalne jeszcze dokładniej.

3. Manta SPK5210

Korektor dźwięku, zastosowany w modelu Manta SPK5210, sprawił, że głośnik ten znalazł się w naszym rankingu. Wykorzystuje on technologię korekcji graficznej dostrajającą balans dźwięku do aktualnie odtwarzanych częstotliwości. Dzięki temu odtwarzany dźwięk jest precyzyjnie dopasowany do stylu muzyki, który aktualnie znajduje się na playliście. Bezprzewodowa łączność poprzez bluetooth pozwala na sprawne przewijanie piosenek z poziomu smartfonu, tabletu lub laptopa. Dla zwolenników tradycyjnego sposobu łączenia udostępniono możliwość odtwarzania muzyki z urządzeń przenośnych połączonych z głośnikiem przewodem audio. Można użyć również czytnika kart pamięci SD. Manta SPK5210 nie pozwoli jednak na odtwarzanie muzyki z płyty CD, nie ma też możliwości połączenia się poprzez Wi-Fi.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link