Frezarka do pięt – jak jej używać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Autor: Łukasz

Frezarki do pięt w bezpieczny sposób usuwają zrogowaciały naskórek i pozostawiają skórę gładką i miękką. W sprzedaży znajdziemy urządzenia ładowane akumulatorowo oraz frezarki elektryczne. Ważnym parametrem jest maksymalny poziom obrotów, który wpływa na efektywność zabiegu i niezawodność urządzenia.

Młoda kobieta piłuje stopy frezarką w domu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co wyróżnia frezarki do pięt
  2. jak używać frezarek do pięt
  3. jaka frezarka jest bardziej skuteczna – ta do pracy na sucho czy na mokro
  4. jakie obroty powinna mieć dobra frezarka do pięt

Co wyróżnia frezarki do pięt?

Kobieta przygotowuje się do zabiegów pielęgnacyjnych nóg

Frezarka do pięt to elektroniczny pilnik do stóp z głowicą obrotową. Urządzenie może być wyposażone także w szczoteczkę, która pozwala na uzyskanie lepszych efektów. W odróżnieniu od klasycznych pumeksów i tarek, frezarki są bezpieczniejsze i bardziej higieniczne. Usuwają zrogowacenia i nie naruszają właściwej warstwy skóry, a jednocześnie wygładzają i zmiękczają naskórek. W zestawie z frezarką (np. Vesta EFF02) otrzymujemy zwykle dwie lub trzy głowice o różnych poziomach ścieralności – gruboziarnistą, drobnoziarnistą oraz delikatnie wygładzającą. Obrotowe nakładki umieszczane we frezarkach mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub z dodatkiem kryształów diamentów. Ochroną przed uszkodzeniem skóry stóp jest automatyczna blokada, która uruchamia się przy zbyt mocnym dociskaniu urządzenia do pięty.

Profesjonalna frezarka do pięt to urządzenie, które posłuży nam przez kilka lat. Warto więc postawić na taki sprzęt, który będzie poręczny i dopasowany do naszych potrzeb. Z tego względu podczas wyboru powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiar i ciężkość frezarki. Są one istotne nie tylko ze względu na łatwiejsze przechowywanie, ale przede wszystkim – na komfort pracy. Podstawowym narzędziem roboczym w trakcie opracowywania skóry na piętach jest końcówka robocza (rączka frezarki). Im lżejsza rączka, tym łatwiej będzie nam nią manewrować. Przykładem ergonomicznej frezarki jest Vesta EFF01. Na komfort pracy wpłynie również funkcja podświetlenia. Urządzenie z wbudowaną lampką LED to m.in. Beurer MP 55.

CZY WIESZ, ŻE...

Za pomocą frezarki do pięt możesz usunąć zrogowaciały naskórek i nagniotki nie tylko na stopach, ale także na łokciach i skórze dłoni. Większość urządzeń pozwala na uzyskanie gładkiej i miękkiej skóry już po pierwszym zabiegu.

Jak używać frezarek do pięt?

Przed rozpoczęciem zabiegu warto wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z mydłem, aby zmiękczyć naskórek, a następnie dokładnie osuszyć skórę chłonnym ręcznikiem. W trakcie używania frezarki zaleca się wykonywanie powolnych, kolistych ruchów. Po zakończeniu zabiegu można zaaplikować warstwę kremu nawilżającego na skórę, który dodatkowo ją zmiękczy i odżywi. Poszczególne modele frezarek różnią się parametrami i konstrukcją. Jednak w większości z nich po zakończeniu pracy należy opłukać głowicę pod bieżącą wodą i zostawić do samodzielnego wyschnięcia. W celu dokładnego usunięcia zanieczyszczeń od czasu do czasu urządzenie można przemyć gazikiem zamoczonym w spirytusie kosmetycznym.

  • 9,99 zł
  • 199,99 zł
  • 109,99 zł
  • 69,99 zł
  • 139,99 zł

Frezarka do pięt – przeznaczona do pracy na sucho czy na mokro?

Frezarka do pięt

Pod względem charakterystyki pracy profesjonalne frezarki do pięt elektryczne możemy podzielić na te przeznaczone do pracy na sucho oraz na mokro. Wygodniejsze i bardziej skuteczne są urządzenia pierwszego typu. Wiele z nich ma wbudowany pochłaniacz pyłu, który sprzyja higienie pracy. Frezarki do pięt dedykowane do pracy na mokro, ze specjalnym zraszaczem, przyczyniają się do powstawania mieszaniny z wody i pyłu. Często utrudnia to widoczność i uniemożliwia właściwą ocenę tego, w jakim stanie jest skóra w danym momencie. Zabieg na mokro może sprzyjać przesuszaniu skóry i wymaga większej wprawy. Praca z frezarką z pochłaniaczem pyłu jest bardziej intuicyjna. Specjalne filtry wkomponowane w konstrukcję urządzenia uniemożliwiają wydostawanie się pyłu na zewnątrz i nie zaburzają pracy sprzętu. Najlepsza frezarka do pięt przeznaczona do użytku domowego to urządzenie wodoodporne, np. Scholl Velvet Smooth. Nadaje się do pracy na sucho i mokro. Jest bardziej uniwersalna, ponieważ możemy z niej korzystać w dowolnej chwili, np. w trakcie kąpieli w wannie.

Jakie obroty powinna mieć dobra frezarka do pięt?

Na rynku dostępne są frezarki z różnym poziomem obrotów. Do najpopularniejszych należą urządzenia, które wykonują do 25 tys. obrotów na minutę. Wyższy zakres maksymalnych obrotów (do ok. 40 tys.) może sprzyjać przeciążeniom silnika i awariom. Zbyt mocna frezarka do pięt może też nadmiernie usuwać naskórek i przyczyniać się do powstawania dyskomfortu w trakcie użytkowania. Zależnie od naszych potrzeb, mamy do wyboru urządzenia, które wymagają stałego dostępu do prądu, frezarki z wbudowanym akumulatorem oraz na baterie, jak w modelu Beurer MP 28.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link