Frezarka do pedicure’u – jak wybrać urządzenie najlepsze do pracy w domu?

Autor: Agnieszka

Frezarka do pedicure’u usunie rogowaciejący naskórek i wrastające skórki. Przyspieszy pracę nad płytką paznokcia i pomoże pozbyć się zdobienia wykonanego lakierem hybrydowym lub żelem. Do zestawu dołączone są najczęściej frezy o różnym przeznaczeniu. Końcówki do frezarki mogą być wykonane np. ze spiekanego węglika, stali, silikonu lub diamentu.

Usuwanie naskórka frezarką do pedicure.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest frezarka do pedicure’u
  2. jaka powinna być frezarka do pedicure’u w domu
  3. jakie frezy przydadzą się w trakcie frezarkowego pedicure’u

Frezarka do pedicure’u – co to jest i do czego służy?

Duża frezarka do pedicure.

Frezarka do paznokci to uniwersalne urządzenie, za pomocą którego sprawnie i w łatwy sposób wykonamy pedicure i manicure. Przy jej użyciu usuniemy skórki, nadamy właściwy kształt paznokciom, pozbędziemy się odcisków oraz rogowaciejącego naskórka. Poradzi sobie z każdym typem paznokci, także tymi grubymi i trudnymi do opracowania pilnikiem. Używając frezarki, usuniemy także pedicure hybrydowy, żelowy i akrylowy oraz skrócimy płytkę do pożądanej długości. Ułatwieniem pedicure’u frezarkowego jest fakt, że przed rozpoczęciem pracy urządzenie nie wymaga od nas żadnego przygotowania ani zmiękczania skóry na stopach. Frezarki do pedicure’u mogą mieć zasilanie bateryjne lub akumulatorowe, jak np. Revlon Perfect Style RVSP3527E.

Jaka frezarka do pedicure’u w domu jest najlepsza?

Domowa frezarka do pedicure’u może mieć około 10–20 W. Taka moc będzie wystarczająca do sprawnej i płynnej pracy nad skórkami. Profesjonalna frezarka do pedicure’u, polecana do wielogodzinnej pracy, powinna mieć większą moc – od 50 do 200 W. Taki sprzęt używany jest m.in. w salonach kosmetycznych i podologicznych. Frezarka do pedicure’u, który chcemy wykonać samodzielnie, powinna być poręczna i łatwa w obsłudze. Antypoślizgowy uchwyt, taki jak w modelu Beurer MP 100, sprawi, że sprzęt nie wysunie się z dłoni w trakcie zabiegu. Pod względem komfortu pracy istotnym parametrem jest liczba obrotów. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane modele frezarek mają od 5 do 20 tys. obrotów na minutę. Warto wybierać urządzenia, które mają prawe i lewe obroty. Przykładowym modelem wyposażonym w tę funkcję jest Beurer MP 60. Funkcja ta ułatwia pracę przy opiłowywaniu raz jednej, a raz drugiej stopy. Dodatkowym atutem jest włącznik i regulacja obrotów w zasilaczu, które pozwalają na indywidualne dopasowanie trybu i prędkości pracy. Podczas pracy w domu, gdzie nie ma profesjonalnego oświetlenia, wygodną opcją jest wybór urządzenia z wbudowaną lampką LED, jak w modelu Beurer MP 62. Mimo że frezarki do paznokci są urządzeniami kompaktowymi, ich przechowywanie będzie mniej uciążliwe, gdy wybierzemy urządzenie ze specjalnym futerałem lub kosmetyczką, do której można schować je po zakończeniu pracy.

  • 139,99 zł
  • 69,99 zł
  • 89,99 zł
  • 109,99 zł
  • 69,99 zł

Pedicure frezarkowy – jakie końcówki i frezy będą przydatne w trakcie zabiegu?

Frezarka do pedicure z zestawem końcówek.

Każda frezarka do paznokci, np. Beurer MP41, ma dołączone do zestawu różnego rodzaju frezy. W przypadku niektórych modeli możemy dokupić także osobne końcówki, które sprzedawane są jako akcesoria dodatkowe. W sprzedaży znajdziemy frezy wykonane z różnych materiałów, poszczególne końcówki różnią się pod względem zastosowania. Do usuwania wrastających skórek najlepiej sprawdzą się frezy diamentowe. Pedicure wykonany akrylem lub żelem najsprawniej usunie gruboziarnisty frez z dodatkiem silikonu. Cienkie końcówki nadają się do opracowywanie wałów paznokciowych, a frezy kamienne i diamentowe do matowienia płytki paznokcia. Część frezarek ma na wyposażeniu także specjalne kapturki ścierne oraz frezy diamentowe typu twister. Są to akcesoria przydatne podczas usuwania skóry na piętach i śródstopiu. Wśród końcówek dołączonych do zestawu możemy znaleźć także jednorazowe, wykonane najczęściej z papieru ściernego. W trakcie wyboru frezarki szczególną uwagę powinni zachować diabetycy, dla których istotne jest zminimalizowanie ryzyka skaleczeń. Wielu producentów wyszło naprzeciw oczekiwaniom osób z chorobą stopy cukrzycowej i produkuje specjalne frezy wykonane np. ze spiekanego węglika.

CZY WIESZ, ŻE...

W sprzedaży dostępna jest także frezarka do pedicure’u z pochłaniaczem pyłu. To urządzenie właściwe dla osób, które często zmieniają zdobienia na paznokciach i lubią higieniczną, bezpyłową pracę. Pochłaniacz poprawia komfort pracy i widoczność opracowywanych miejsc. Dodatkowo usuwa pył z lakieru oraz innych preparatów ze wdychanego powietrza.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link