Ranking frezarek do paznokci. Przegląd najlepszych modeli

Autor: Marcin

Frezarka do paznokci to urządzenie do manicure’u i pedicure’u. Dzięki modelom do użytku domowego w szybki i łatwy sposób możemy wykonać profesjonalny zabieg na paznokcie. Wymienne końcówki pozwalają na nadanie pożądanego kształtu płytce, usunięcie naskórka czy przygotowanie paznokcia do nałożenia lakieru.

Kosmetyczka nakłada końcówkę na frezarkę do paznokci

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest frezarka do paznokci
 2. jak używać frezarki do paznokci
 3. jak wybrać dobrą frezarkę do paznokci

Frezarka do paznokci i jej działanie

Kobiecy manicure i pedicure

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie do pielęgnacji paznokci. Największym atutem sprzętu jest możliwość samodzielnego wykonania profesjonalnego manicure’u i pedicure’u. Obsługa frezarki jest intuicyjna, co ułatwia pracę również osobom początkującym. Oprócz kobiet zakup frezarki powinni rozważyć mężczyźni, chcący samodzielnie zająć się pielęgnacją swoich paznokci. Rozbudowana funkcjonalność urządzeń pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów, takich jak:

 • skrócenie paznokci;
 • nadanie kształtu płytce paznokcia;
 • usunięcie nadmiaru skórek lub resztek manicure’u;
 • wypolerowanie płytki paznokcia.

Frezarki są przydatne do pielęgnacji paznokci akrylowych czy zdobionych metodą hybrydową. Wymienne końcówki pozwalają na ściągnięcie manicure’u, opiłowanie akrylu bądź żelu. Funkcjonalność frezarki do paznokci zależy więc od rodzaju nakładek, które producent umieszcza w zestawie. Najprostsze modele (np. Remington MAN1000) występują w formie elektrycznego pilnika z jedną końcówką piłującą. W rozbudowanych zestawach (np. Revlon Perfect Style RVSP3527E) otrzymujemy od 7 do 10 różnych końcówek.

W standardowych kompletach znajdują się następujące frezy:

 • igła – końcówka do ściągania ozdób lub akrylu. Końcówka może być używana również do stylizacji paznokcia lakierem;
 • stożek – końcówka służąca do usuwania skórek oraz piłowania paznokci;
 • cylinder – niezbędny do nadawania kształtu płytce i skracania;
 • mandrel – końcówka wielofunkcyjna, na którą nakładamy nakładkę ścierną.
 • 69,99 zł
 • 89,99 zł
 • 199,99 zł
 • 69,99 zł
 • 119,99 zł

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Stylizacja paznokci z użyciem frezarki

Oferta producentów frezarek do paznokci jest szeroka. Różnorodność modeli pozwala wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb zarówno osób początkujących, jak i zaawansowanych. Warto wziąć pod uwagę to, do czego będziemy używać frezarki – do prostej pielęgnacji, krótkich i naturalnych paznokci, misternych zdobień na akrylu czy zdejmowania hybrydy i matowienia płytki. To właśnie przeznaczenie frezarki determinuje potrzebną moc, a także rodzaj dołączonych końcówek.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze dobrej frezarki do paznokci?

 • Moc – to jeden z najważniejszych parametrów. Osobom, które szukają sprzętu do prostej pielęgnacji (skracania, nadawania kształtu, usuwania skórek) naturalnych paznokci, w zupełności wystarczy urządzenie o maksymalnej mocy 35 W. Panie potrzebujące frezarki do hybryd, żelu lub akrylu powinny wybierać modele o mocy większej niż 40 W.
 • Rodzaj zasilania – producenci oferują modele zasilane sieciowo i akumulatorowo.
 • Liczba obrotów na minutę – to wartość, która przełoży się na szybkość, ale też komfort pracy. Im większa jest liczba obrotów, tym łatwiejsza będzie praca. Niektóre z urządzeń umożliwiają regulację prędkości w zależności od potrzeb stylizacji.
 • Regulacja kierunku obrotów – to funkcja szczególnie przydatna do profesjonalnego manicure’u i pedicure’u.
 • Kształt i waga – to cechy szczególnie istotne dla osób początkujących, które potrzebują sprzętu stabilnie leżącego w dłoni. Przy wyborze modelu warto więc przymierzyć do dłoni kilka frezarek i wybrać tę, która umożliwia pewny i stabilny uchwyt.
 • Funkcje dodatkowe – czyli wszystkie parametry, które mają na celu usprawnienie pracy i polepszenie komfortu. Należą do nich m.in.: dodatkowe oświetlenie LED, osłonka na pył, funkcja automatycznego wyłączania, blokada zabezpieczająca.

Ranking frezarek do paznokci – przegląd TOP modeli

 1. Beurer MP41 – zasilana sieciowo frezarka dla początkujących lub szukających sprzętu do minimalnej pielęgnacji naturalnych paznokci. Producent wyposażył sprzęt w dodatkowe oświetlenie LED, które umożliwia precyzyjną pracę, a także w regulację prędkości. W zestawie znajduje się 7 standardowych końcówek do skracania paznokci, nadawania im kształtu, polerowania i usuwania skórek czy zrogowaceń.
 2. Beurer MP 62 – frezarka zasilana sieciowo wykonująca bezstopniowe obroty w prawo i lewo. Atutem modelu jest 10 końcówek, które mogą być stosowane również przez diabetyków. Dodatkowo producent wyposażył frezarkę w osłonkę na pył, co znacznie polepsza komfort pracy. Urządzenie ma również panel światła LED, który pozwala na doświetlenie płytki paznokcia.
 3. Beurer MP 64 – to zaawansowany model frezarki do paznokci zasilany akumulatorem. Aż 3-stopniowy tryb prędkości pozwala na perfekcyjne dostosowanie urządzenia do potrzeb i umiejętności. W komplecie producent umieścił 10 końcówek, które mogą być stosowane również przez diabetyków. Bezpieczną pracę umożliwia podświetlenie LED, a także automatyczne wyłączanie sprzętu po 20 minutach. Atutem modelu jest ergonomiczny kształt, który zapobiega przekręcaniu i wyślizgiwaniu się urządzenia podczas pracy.
 4. Beurer MP 100 – profesjonalna frezarka do paznokci z dodatkową stacją do manicure’u i pedicure’u. W zestawie producent umieścił 10 wysokiej jakości końcówek wykonanych z szafiru i filcu. Frezarka ma osłonkę na pył, blokadę zabezpieczającą i regulację prędkości w szerokim zakresie od 5000 obr./min do 20 000 obr./min. Komfort pracy dodatkowo podnosi antypoślizgowy uchwyt i ergonomiczny kształt, umożliwiający stabilne i pewne trzymanie frezarki w dłoni.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link