Frezarka do manicure. Poradnik najlepszych modeli

Autor: Joanna

Zadbane dłonie to wizytówka kobiety, dlatego oprócz skóry dłoni, która powinna być zadbana, należy pielęgnować również paznokcie. Prawidłowo wykonany, ale też estetyczny, manicure wbrew pozorom jest prosty pod warunkiem użycia dobrej jakości narzędzi. Obok standardowych nożyczek, cążków i pilników przydatna będzie frezarka do paznokci. Jak bezpiecznie jej użyć, by wykonać piękny manicure?

Manicure paznokci z użyciem frezarki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest frezarka do manicure
 2. jak prawidłowo za pomocą frezarki wykonać manicure
 3. co wziąć pod uwagę przy wyborze frezarki do manicure

Elementarz frezarki do manicure

Kobiece dłonie, manicure

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia wykonanie profesjonalnego manicure’u hybrydowego. Dzięki wymiennym końcówkom (frezom) możliwe jest przeprowadzenie stylizacji również na delikatnych i kruchych paznokciach. Frezy to rodzaje pilników, z których każdy ma określoną gradację. Różnorodna ziarnistość pozwala na idealne dopasowanie frezów do wykonywanej stylizacji. W zestawie z frezarką zwykle znajdują się polerki, frezy szlifujące, do skórek, zrogowaceń. Każda z końcówek występuje w wielu rozmiarach i stopniach grubości, dzięki czemu ostateczny wybór frezy możemy dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto również wspomnieć o materiale, z którego wykonuje się pilniki. Najpopularniejsze frezy są zrobione z diamentu, ceramiki, filcu czy kamienia. Naturalny materiał to gwarancja bezpiecznej stylizacji, również dla alergików czy diabetyków. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i sterylizacji końcówek. Warto sięgać po produkty, które wyróżniają się odpornością na zniszczenia i wytrzymałością. Cechy te mają frezy diamentowe i ceramiczne. Dodatkowo ich atutem jest skuteczność i to, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy, co jest bezpieczne dla płytki paznokcia.

Manicure frezarkowy – jak go wykonać krok po kroku?

Manicure frezarkowy to metoda pielęgnacji i stylizacji paznokcia bez użycia ostrych narzędzi, takich jak nożyczki, manualne pilniki. Dzięki zastąpieniu ich profesjonalną frezarką pozbywamy się ryzyka skaleczeń, urazów płytki lub nierównego kształtu paznokcia. Manicure frezarkowy jest w pełni bezpieczny i bardzo efektowny. Wymienne końcówki pozwalają na precyzyjną stylizację paznokcia i otrzymanie dokładnie takiego kształtu, jaki chcemy. Jak wykonać manicure krok po kroku?

 • Należy dokładnie umyć, a następnie zdezynfekować dłonie.
 • Kolejny krok polega na usunięciu starego manicure’u za pomocą frezu stożkowego. Osoby początkujące resztki lakieru mogą usunąć polerką.
 • Oczyszczoną płytkę polerujemy i wygładzamy.
 • Nadmiar skórek usuwamy za pomocą frezu szpicowego.
 • Przygotowane paznokcie omiatamy z pyłu i ponownie dezynfekujemy.

Wykonując manicure frezarkowy, należy pamiętać o dopasowaniu ziarnistości frezów do kondycji paznokcia. Bezpieczny manicure nie powinien w żaden sposób naruszyć powierzchni płytki czy też przerwać ciągłości skóry i powodować ran. Osobom początkującym zaleca się stosowanie delikatnych frezów przy maksymalnej prędkości 25000 obrotów/minutę.

 • 9,99 zł
 • 199,99 zł
 • 109,99 zł
 • 349 zł
 • 219 zł

Bezpieczna obsługa frezarki do manicure’u

Stylizaca paznokci frezarką

Praca frezarką jest prosta, jednak wymaga wprawy i praktyki. Nieumiejętna obsługa urządzenia może spowodować rany i uszkodzenia płytki paznokcia. Ogromne znaczenie mają więc parametry frezarki. Osoby początkujące powinny sięgać po modele z regulowaną prędkością, którą będą mogły dostosować do swoich umiejętności. Wykonując manicure frezarką, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach.

 • Zaleca się delikatne przykładanie frezów do płytki paznokcia i wykonywanie równomiernych ruchów.
 • Nigdy nie należy dociskać frezów do paznokcia a tym bardziej wykonywać szybkich, szarpiących ruchów.
 • Przed usunięciem nadmiaru skórek frezem zaleca się delikatne odsunięcie ich patyczkiem.
 • Przed każdym użyciem frezu końcówkę należy dokładnie zdezynfekować.
 • Po nałożeniu nakładki na frezarkę należy upewnić się, czy jest ona stabilnie umocowana.
 • Przed użyciem frezu należy zwrócić uwagę na oznaczenie kolorem, który jest informacją o ostrości i gradacji pilnika. Najłagodniejsze frezy mają kolor żółty, następne kolejno oznaczone są barwą czerwoną, niebieską i zieloną. Czarne oznaczenie wskazuje na najmocniejszy i najostrzejszy frez.
 • Frezarkę i wszystkie dołączone do niej elementy do stylizacji należy przechowywać w odpowiednim miejscu, by chronić je przed kurzem, ostrym słońcem czy wilgocią.

Przeciwwskazania do stosowania frezarki

Przed zakupem frezarki do manicure należy upewnić się, czy nie występują żadne przeciwwskazania do jej bezpiecznego użycia. Sprzętu nie powinno się stosować w przypadku grzybicy, łuszczycy, obecności stanów zapalnych czy otwartych ran. Do przeciwwskazań należą również alergia i cukrzyca – osoby borykające się z nimi przed stylizacją paznokci frezarką powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Frezarka do manicure – przegląd modeli

 1. Beurer MP 100 – profesjonalna frezarka do manicure ze stacją, 10 szafirowymi końcówkami i 30 nakładkami z papieru ściernego. Szeroki zakres pracy (od 5000 obr./min do 20000 obr./min) sprawia, że frezarka z powodzeniem może być użytkowana zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowane.
 2. Beurer MP 64 – to akumulatorowy model frezarki z oświetleniem LED i regulacją prędkości pracy. Dodatkowo producent dołączył do zestawu 10 wysokiej jakości frezów wykonanych z szafiru, piasku krystalicznego i filcu. Dla bezpiecznego użytkowania frezarki urządzenie wyposażono w automatyczny wyłącznik. W zestawie jest również osłona na pył.
 3. Beurer MP 62 – sieciowa frezarka z dodatkowym oświetleniem LED, regulacją prędkości i osłoną na pył. W zestawie producent dołączył 10 wysokiej jakości końcówek, które mogą być stosowane również przez diabetyków.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link