Jaki pokrowiec do kindle’a wybrać?

Autor: Grzegorz

Czytniki e-book w ostatnim czasie zyskują na popularności. W tym także marka Kindle. Czy wiesz, jak chronić urządzenie, by zapewnić mu maksymalny okres żywotności? Jakie etui powinniśmy wybrać?

Czytnik Kindle z otwartym plikiem tekstowym leżący na drewnianym blacie.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to są kindle’e i do czego służą;
  2. czy warto kupić pokrowiec do kindle’a i na jakie cechy zwrócić uwagę;
  3. jakie są polecane modele pokrowców do kindle’i.

Czym jest urządzenie marki Kindle i do czego służy?

Czytnik e-book, schowany w pokrowcu, leżącym na blacie.

Wiele osób w wolnych chwilach czyta książki. Czytamy wszędzie – w domu, w autobusie, w drodze do pracy. Z przyzwyczajenia sięgamy po książki w wersji papierowej, jednak coraz częściej widzi się osoby używające czytników e-booków, w tym kindle’i. Książka w wersji elektronicznej jest wygodnym rozwiązaniem, więc nie ma się co dziwić temu trendowi. Kindle to dedykowane urządzenie do czytania książek w wersji elektronicznej, wyprodukowane przez firmę Amazon, dostępne na rynku już od 12 lat. Dzięki zastosowaniu tzw. technologii elektronicznego papieru oczy nie męczą się zbyt mocno podczas czytania, także dłuższych tekstów. Zaletą tego typu czytników jest prostota w obsłudze. Poradzą sobie z nimi nawet osoby średnio znające się na nowinkach technologicznych. Do odtwarzania dowolnej książki czy gazety przez kindle’a, wystarczy wgranie plików do urządzenia. Są one wówczas dostępne w tzw. wirtualnej bibliotece i możemy z nich korzystać w dowolnym czasie. Warto pamiętać, że plik musi posiadać odpowiednie rozszerzenie. Kindle’e czytają pliki o rozszerzeniach: JPG, PDF, DOC, HTML czy MOBI, który jest podstawowym rozszerzeniem dla czytników tej marki.

Polecane etui do e-booków
  • 69,99 zł
  • 59,99 zł
  • 59,99 zł

Jaki pokrowiec warto kupić i na co zwrócić uwagę?

Czytnik ebook w otwartym pokrowcu z magnetycznym zamknięciem.

Pokrowiec w przypadku kindle’a czy innego czytnika e-booków pełni podobną funkcję jak ten używany np. ze smartfonem. Najważniejszą cechą jest ochrona urządzenia przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, wynikającymi np. z upuszczenia. Pokrowiec chroni sprzęt przed urazami mechanicznymi, w tym np. zarysowaniami, a także przed uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, temperatura czy promienie UV. Pokrowiec na kindle’a jest jak najbardziej wskazany, jeśli używamy go w podróży czy na świeżym powietrzu, gdzie ryzyko uszkodzenie jest stosunkowo wysokie. Jaki więc rodzaj pokrowca wybrać? Jaki będzie najlepszy? Mamy kilka możliwości.

Najbezpieczniejszą formą jest pokrowiec zamykany. W tym przypadku urządzenie znajduje się w usztywnionej części pokrowca, w dodatku chronione jest specjalnymi, elastycznymi zaczepami. W tego typu pokrowcach zamykana jest również okładka. Drugą opcją może być pokrowiec na zamek. Czytnik umieszcza się w środku pokrowca i zamyka na zamek. Dzięki temu mamy najwyższy stopień ochrony, np. przed zalaniem czy przypadkowym upuszczeniem. Jednak kiedy chcemy korzystać z kindle’a, musimy wyjąć go z pokrowca. Na ten czas pozostanie on bez żadnej ochrony.

Często wybieraną opcją są pokrowce z podstawką, w których tylna ściana jest składana, by całość konstrukcji postawić w pionie lub poziomie. Rozwiązanie wydaje się idealne do długiego czytania bez używania rąk. Na rynku dostępne są dedykowane etui do kindle’a. Znajdziemy np. pokrowce do modelu Amazon Kindle Paperwhite 3, a więc do jednego z najpopularniejszych typów kindle’i. Są też pokrowce uniwersalne, pasujące do różnych czytników. Wybierając etui, sprawdźmy, z jakiego materiału zostało zrobione. Tańsze modele wykonuje się z filcu o niskiej wytrzymałości. Przedmioty ze średniego przedziału cenowego najczęściej będą zrobione z poliestru. Najlepszej jakości etui to modele skórzane. Warto zwrócić uwagę również na rozmiary etui oraz to, czy ma funkcję wygaszania urządzenia po zamknięciu pokrowca.

Polecane modele etui do kindle’i

Na rynku jest wiele różnego rodzaju etui do kindle’i i innych czytników e-booków, zarówno modeli dedykowanych, jak i uniwersalnych. Warto zwrócić uwagę na kilka pozycji, przede wszystkim na model Hama Kindle Oasis 7". Jest to etui w kolorze czarnym, wykonane z tworzywa sztucznego. Ma wbudowany magnes, funkcję automatycznego włączania kindle’a w momencie otwarcia etui oraz automatycznego wyłączania po zamknięciu. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Plusem pokrowca jest możliwość użytkowania kindle’a bez konieczności wyjmowania go z etui. Warto także zwrócić uwagę na model Hama Arezzo Kindle WiFi/Paperwhite/Kobo Touch/Glo (czarny). Jego atutem jest zgrabny wygląd i zamknięcie na magnes. Posiada miękkie wnętrze oraz funkcję usypiania i budzenia się. Idealne etui do kindle’a Paperwhite. Do tego modelu będzie również pasował Hama Kindle Paperwhite 4, wykonany z poliwęglanu i poliuretanu. Ciekawą opcją jest Trust Eno Protective Cover 6".

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link