Zalety elektrycznego podgrzewacza do potraw – jaki model wybrać?

Autor: Sara

Elektryczne podgrzewacze do potraw na dobre zadomowiły się w kuchniach nie tylko restauracji czy bufetów. To doskonała opcja na ciepły posiłek także w domu. Lepiej postawić na prosty czy bardziej zaawansowany model?

Butelki dla dzieci w elektrycznym podgrzewaczu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki podgrzewacz elektryczny wybrać
  2. na jakie klasyczne modele podgrzewaczy do potraw zwrócić uwagę
  3. jakie zalety mają bardziej zaawansowane modele podgrzewaczy

Podgrzewacz elektryczny niedrogi i pożyteczny

Trzy metalowe podgrzewacze ustawione na stole.

Jedzenie w pracy i w podróży czy gdziekolwiek z dala od domu wiąże się niestety z brakiem możliwości zabrania ze sobą domowej kuchni. Wiele osób myśli, że wzięcie ze sobą ciepłego posiłku z domu mija się z celem, gdyż szybko wystygnie i nie będzie miejsca, w którym można by go podgrzać. Nic bardziej mylnego. Rozwój technologii sprawia, że każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup urządzenia, jakim jest elektryczny podgrzewacz do potraw. Łączy on w sobie pojemnik na jedzenie oraz urządzenie podgrzewające, ponieważ jest wyposażony w grzałkę. To sprawdzony podgrzewacz do mięsa. Podgrzewanie jedzenia do pracy nie będzie stanowiło już żadnej trudności i zajmie niewiele czasu. Dla rodziców będących w podróży również zostały stworzone specjalne podgrzewacze do jedzenia dla dzieci, dzięki którym pokarm w butelkach i dania w słoiczkach będą miały odpowiednią temperaturę. Na rynku dostępne są różne modele podgrzewaczy do potraw – te klasyczne oraz przystosowane do podgrzewania jedzenia dla dzieci. Zobaczmy kilka ciekawych propozycji, które są oferowane osobom chcącym w niewielkim urządzeniu szybko podgrzać posiłek. Mamy do wyboru także zaawansowane podgrzewacze do butelek i słoiczków, dlatego poradnik zakupowy będzie dobrą lekturą dla pracujących, rodziców oraz pracujących rodziców.

Podgrzewacz do potraw – klasyczne opcje wyboru

Podgrzewacz kuchenny N'oveen LB320 to niedroga opcja dla tych, którzy oczekują funkcjonalnego urządzenia w niewielkich rozmiarach. Ten lunch box jest wyposażony w element grzewczy PTC, dzięki któremu już w ciągu 20 minut można podgrzać jedzenie do temperatury 60 stopni Celsjusza. Jego dużą zaletą są zatrzaski blokujące dostęp powietrza, które sprawią, że jedzenie będzie świeże przez dłuższy czas. Podgrzewacz ma dwa pojemniki: główny o pojemności 1,1 litra i dodatkowy – 0,5 litra z pokrywką. Dzięki takiemu rozwiązaniu podgrzejemy osobno więcej niż jedną rzecz, co na pewno stanowi duży atut tego taniego podgrzewacza. Ponadto kontrolka sygnalizuje pracę urządzenia, a do zestawu dołączono kabel umożliwiający jego podłączenie i zasilanie. Pojemnik ma też dodatkowy schowek na łyżkę (i samą łyżkę w zestawie). Składana rączka powoduje, że przenoszenie podgrzewacza nie będzie sprawiało żadnych kłopotów. Sam sprzęt jest bardzo lekki i waży około 300 gramów.

Droższym zakupem będzie podgrzewacz obiadowy Unold 58850 o pojemności 1,5 litra. Ten pojemnik na żywność został wykonany ze stali nierdzewnej, a w zestawie znajdują się jeszcze łyżka i widelec. Temperatura podgrzewania dochodzi nawet do 70 stopni Celsjusza, co daje gwarancję, że jedzenie szybko nie wystygnie. Poza tym plastikowe pudełko z pokrywką oraz sztućce można bez problemu włożyć do zmywarki i oszczędzić sobie ręcznego zmywania. Podgrzewacz do obiadu N'oveen LB420 jest cięższy od wymienionego modelu tej samej firmy, bo waży około 2 kilogramów. Zapewnia solidne podgrzanie jedzenia, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się w pracy, na uczelni, w podróży, na wakacjach i podczas wypadów na działkę lub kemping. Dużym atutem tego urządzenia oprócz funkcjonalności i mobilności są dwa źródła zasilania: sieciowe 230 V oraz samochodowe 12 V.

  • 149,99 zł
  • 129,99 zł
  • 89,99 zł
  • 599 zł
  • 89,99 zł

A może podgrzewacz do jedzenia 2 w 1?

Metalowy podgrzewacz na białym tle.

Za nieco ponad 50 złotych dostaniemy podgrzewacz potraw BabyOno 2w1 216. Ten podgrzewacz dla dzieci do butelek doskonale nadaje się do zabrania go w podróż. Jak wskazuje jego nazwa, jest to urządzenie 2 w 1: łączy w sobie podgrzewacz oraz sterylizator. Można zatem bez problemu wysterylizować gryzaki, smoczki i butelki, a oprócz tego, co jasne, podgrzać pokarm w butelce lub słoiczku. Szeroki zakres temperatury podgrzewania (od 25 do 100 stopni Celsjusza) sprawia, że pokarm będzie dokładnie tak ciepły, jak chcemy. W zestawie znajduje się podstawka na słoiczki i małe butelki, miseczka z podziałką do gęstych pokarmów oraz przykrywka. Urządzenie ma też funkcję podtrzymania stałej temperatury, jest zabezpieczone przed przegrzaniem i automatycznie wyłącza się po wyparowaniu wody. Dużą zaletą tego podgrzewacza jest jego dopasowanie do większości butelek i słoiczków.

Za 130 złotych kupimy bardzo dobry podgrzewacz do posiłków, w tym butelek, BabyOno LCD. Dzięki podświetleniu można bez problemu używać go w nocy. Jest to również podgrzewacz 2 w 1 i da się w nim wyparzyć smoczki oraz małe elementy butelek. Ma także funkcję podgrzewania w kąpieli wodnej naturalnego pokarmu, który zachowuje w tym procesie wszystkie wartości odżywcze. Tak jak tańszy wyświetlacz 2 w 1, gwarantuje on szeroki zakres temperatury podgrzewania, zabezpieczenie przed przegrzaniem i funkcję utrzymania stałej temperatury oraz podgrzewanie pokarmu na parze w dołączonej do zestawu miseczce. Jest wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów, więc o jego jakość, bezpieczeństwo i długie użytkowanie nie ma się co martwić. Podobnie jak o to, że butelka nie będzie pasowała do podgrzewacza. Pasuje on bowiem do wszystkich butelek i słoiczków dostępnych na rynku, dlatego jest wart swojej ceny.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link