Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do biura? Rodzaje i porady

Autor: Klaudia

Ekspres do kawy do biura przyda się niemal w każdej firmie. Urządzenie tego typu podnosi komfort pracy i sprawia, że można serwować pyszną kawę klientom. Aby wybrać najlepszy ekspres, należy poznać dostępne rodzaje urządzenia i ich funkcje.

kobieta nalewająca kawę z ekspresu przelewowego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto zainwestować w biurze w ekspres do kawy
 2. jakie są rodzaje ekspresów do kawy
 3. jak wybrać najlepsze urządzenie

Ekspres biurowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

automatyczny ekspres ciśnieniowy

Ciężko sobie wyobrazić zmianę w pracy bez kofeiny. Aby zyskać solidny zastrzyk energii, podczas przerwy można sięgnąć po aromatyczną kawę z biurowego ekspresu. Istnieje wiele rodzajów ekspresów do kawy, które idealnie sprawdzą się w biurze, niezależnie od liczby zatrudnionych osób. Kawa z ekspresu smakuje zdecydowanie lepiej niż rozpuszczalna. Możliwość skorzystania z takiego ekspresu nie tylko docenią pracownicy, ale również kontrahenci. Samo przyrządzenie kawy nie sprawia kłopotu i jest szybkie w wykonaniu – przerwa na kawę z pewnością nie rozciągnie się nadmiernie. Sam zakup maszyny można wliczyć w koszty prowadzonej działalności.

Ekspres do kawy – rodzaje

 • Ciśnieniowe ekspresy do kawy – w tej grupie można wyróżnić ekspresy ciśnieniowe automatyczne, ręczne lub kolbowe. Z uwagi na łatwą obsługę i szereg funkcji dodatkowych zaleca się wybór ekspresów automatycznych, które wymagają tylko użycia odpowiedniego przycisku. Automatyczny ekspres ciśnieniowy nie wymaga ciągłej obsługi, dzięki czemu można zrobić kilkanaście kaw.
 • Ekspres przelewowy to ekspres obsługowy, który wymaga napełnienia komory mieloną kawą. Robi nawet kilka litrów kawy, w zależności od pojemności dzbanka. Jednak wadą tego modelu jest, iż serwuje on jedynie czarną kawę, bez wykwintnej pianki z mleka.
 • Ekspres na kapsułki polecany jest do małego biura. Obecnie oferta producentów jest bardzo szeroka, obejmuje wiele rodzajów kaw białych, czarnych i smakowych. Wadą takiego ekspresu jest koszt kapsułek, które przy intensywnym użytkowaniu znacznie podniosą koszty utrzymania ekspresu. Z drugiej strony przy małej liczbie pracowników i niewielkim zapleczu taki ekspres sprawdzi się idealnie.
 • 599,99 zł
 • 649 zł
 • 639 zł
 • 549 zł
 • 309 zł

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do biura?

Kobieta robiąca kawę z ekspresu w biurze

Oferta ekspresów jest bardzo szeroka. Każdy rodzaj ekspresu oferowany jest w kilkunastu wariantach, biorąc pod uwagę jego funkcje i design. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie zasadniczo, dlatego przed zainwestowaniem w nowe urządzenie warto zgłębić jego specyfikację.

 • Przede wszystkim trzeba zrobić uwagę na rodzaj ekspresu. Wybierać można pomiędzy ciśnieniowym, przelewowym lub kapsułkowym. W zależności od liczby pracowników i preferencji personelu należy dostosować rozwiązanie. Ze względu na łatwą obsługę i najszerszą funkcjonalność najlepszym wyborem wydają się automatyczne ekspresy.
 • Rodzaj serwowanej kawy. Jest to kwestia, która dotyczy ekspresów automatycznych, ciśnieniowych. Te ekspresy bezobsługowe są wybierane najczęściej. Oferują kilka rodzajów kaw czarnych i białych, dzięki czemu każdy pracownik może wybrać swoją ulubioną kawę.
 • Zbiornik na wodę to kolejna kwestia, która jest decydującym czynnikiem. Przy większej liczbie osób używających ekspresu należy wybrać możliwie największy pojemnik, który zapewni zrobienie nawet kilkunastu kaw na raz.
 • Moc urządzenia jest bardzo ważna, ponieważ im jest ona wyższa, tym szybciej ekspres nagrzewa się i jest bardziej funkcjonalny.
 • Ciśnienie (dotyczy tylko ekspresów ciśnieniowych). Standardowym ciśnieniem ekspresów jest 15 barów, ale dobrym pomysłem jest wybór ekspresu z wyższym ciśnieniem (np. DeLonghi Dinamica Plus ECAM).
 • Funkcje dodatkowe to atut każdego urządzenia, które ma być często używane. Warto zwrócić na nie uwagę podczas wyboru ekspresu. Funkcja spieniania mleka w ekspresie ciśnieniowym to idealna opcja dla osób pijących białą kawę. Dzięki regulacji dozowania kawy lub jej mocy użytkownicy będą mogli pić kawę o zróżnicowanej mocy. Jeżeli do biura ma być zakupiony ekspres przelewowy, warto, aby miał podgrzewacz dzbanka, dzięki któremu świeża kawa utrzyma swoją temperaturą przez kilka godzin.

Ekspres do kawy do biura – przykłady

Siemens EQ.6 plus S700 to ciśnieniowy ekspres automatyczny o mocy aż 19 barów. Ceramiczny młynek urządzenia zapewnia długą żywotność ekspresu. Użytkownik nie musi martwić się o czyszczenia dysz urządzenia po każdym użyciu dzięki automatycznemu systemowi. Funkcja auto – off to energooszczędna opcja, która wyłącza ekspres podczas jego nieużywania.

Ekspres przelewowy Caso Germany Coffee One to idealna opcja do biura ze względu na dzbanek o pojemności 1,5 l oraz zwiększoną moc. W ekspresie można zaprogramować stałą godzinę parzenia kawy, która będzie podgrzewana, aby zbyt szybko nie ostygła.

Ekspres kapsułkowy to propozycja do małego biura. Wydajnym urządzeniem jest model Area Otc firmy Saeco, które oferuje wbudowane spienianie mleka. Ekspres działa na kapsułki firmy Nespresso, zapewniając najwyższą jakość smaku.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link