Data publikacji: 31 lipca 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Dziecko, aparat, akcja!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Autor: Nikon Polska
Źródło: blogjestemnikon.pl

Cały świat oczekiwał w napięciu przyjścia na świat dziecka Księcia i Księżnej Cambridge, co zapewne uświadomiło Kate Middleton jak nikomu wcześniej, jak bardzo bycie matką po raz pierwszy może umieścić kobietę w samym centrum wydarzeń i … w obiektywach fotografów. W rzeczywistości, według naszego badania* 70% nowych matek zostaje sfotografowanych w ciągu trzech godzin od porodu, a 40% tuż po urodzeniu dziecka!Okazuje się, że dla świeżo upieczonych mam dokumentowanie pierwszych, a zarazem najważniejszych w życiu nowonarodzonego dziecka chwil, wcale nie jest powodem do radości. W pierwszym tygodniu od porodu powstaje średnio 19 zdjęć mamy z niemowlęciem, ale aż 86% kobiet nie jest zadowolona z efektów. Dlatego najlepiej skonsultować się z fotografowaną przed naciśnięciem spustu migawki (nie sądzimy jednak, że Kate miała w tym przypadku cokolwiek do powiedzenia…)
Fot. © Arthur Edwards
Fot. © Arthur Edwards

W niezwykle ekscytującej atmosferze, towarzyszącej narodzinom potomka Księcia i Księżnej Cambridge, rozmawialiśmy z Fotografem Rodziny Królewskiej z dziennika „The Sun” – Arthurem Edwards’em, wykorzystującym w swej zawodowej praktyce sprzęt marki Nikon. Zobaczcie jakie wskazówki, dotyczące fotografii rodzinnej, przygotował specjalnie dla Was, bazując na swoim ponad trzydziestoletnim doświadczeniu:


1. Wykorzystaj światło zastane – dzieci nie lubią lampy błyskowej.


Jeśli jesteś w szpitalu, odwiedzając matkę zaraz po narodzinach, sprawdź, czy może podejść do okna i pozwól działać naturalnemu oświetleniu. Pierwsze ujęcie księżnej Diany z synem Williamem wykonałem przed szpitalem i to właśnie dzienne światło nadało temu zdjęciu niezwykły urok.

2. Myśl o porze dnia, w której wykonasz zdjęcia.


Najłatwiej sfotografować dziecko po karmieniu i drzemce, kiedy jest zadowolone, wesołe i spokojne, a nie marudne i znużone. Zanim więc złożysz wizytę, zapytaj mamę, o której godzinie zrobić to najlepiej.

3. Niektóre przedmioty mogą nie wydawać się atrakcyjnymi obiektami do uchwycenia w kadrze, ale pomyśl o tym, co chciałbyś zapamiętać i o tym, co może stać się kiedyś wyjątkową pamiątką.


Książę William był niesamowicie przywiązany do swojej zabawki – niebieskiego słonia, ale Księżna Diana zabrała mu go na czas wykonywania zdjęć. Jakiś czas później wspomniała, iż żałuje tego faktu i chciałaby mieć zdjęcie syna z maskotką, jako że była to jego pierwsza ulubiona zabawka.


4. Pamiętaj, że wiele osób będzie wykonywać zdjęcia maleństwa w tym samym miejscu i otoczeniu.


Warto pomyśleć o użyciu innego tła, które pozwoli twoim zdjęciom się wyróżnić, na przykład kolorowego kocyka lub poduszki, na których można ułożyć dziecko.


5. Jeśli to mama zwykle pełni funkcję fotografa w rodzinie, chociaż raz przejmij od niej aparat – pamiętaj, że na pewno chciałaby mieć zdjęcie ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.


Kate jest z pewnością większą pasjonatką fotografii od swojego męża, natomiast bez cienia wątpliwości odda Williamowi aparat i pozwoli mu – dla odmiany – udokumentować rodzinną historię.6. Ważne, abyś mógł polegać na swoim sprzęcie i żeby zawsze był naładowany!


W momencie, w którym dziecko dostanie ataku śmiechu, musisz być gotowy, by uchwycić najlepszy moment.

Fot. © Arthur Edwards

7. Najcenniejsza rada dla mam, które chcą być zadowolone z wykonanych zdjęć – upewnij się, że masz ładnie umalowane oczy i że włosy nie zasłaniają Ci twarzy.


Rada dla fotografa – ciasne, portretowe kadry, obejmujące tylko twarze, pozwolą wykluczyć ze zdjęcia niechciane elementy takie jak np. rama szpitalnego łóżka.

8. Jeśli masz już piękne zdjęcie – WYDRUKUJ JE!


Nic nie zastąpi tak wyjątkowej pamiątki.


*Badanie przeprowadzone przez firmę OnePoll, wykonane w dniach 2-5 lipca 2013 wśród osób pełnoletnich. N = 2000.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas