Dysk zewnętrzny do Xboxa One – kiedy warto go wybrać?

Autor: Ola

Gry na konsole zajmują sporo miejsca w pamięci wewnętrznej – jeden tytuł może ważyć nawet kilkadziesiąt gigabajtów! Nic więc dziwnego, że wbudowany dysk do Xbox One bardzo szybko się zapełnia. Zabrakło Ci miejsca na nową grę albo pliki zapisu? Zamiast kasować katalogi, wystarczy dokupić dysk zewnętrzny do Xboxa One.

Gra na Xbox One

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. kiedy warto dokupić dysk zewnętrzny do Xbox One
 2. na co zwrócić uwagę przy wyborze dysku do konsoli
 3. jakie są najlepsze dyski do Xbox One

Dysk zewnętrzny do Xbox One – kiedy warto go kupić?

Dysk do Xbox OneKonsole Xbox One są obecnie w sprzedaży w dwóch wersjach – z dyskiem twardym 500 GB i takim o pojemności aż 1000 GB. I chociaż terabajtowa pamięć wewnętrzna może się wydawać spora, po kilku miesiącach korzystania z konsoli szybko zauważysz, jak wolne miejsce się kurczy. Najnowsze edycje gier to prawdziwe majstersztyki, jeśli chodzi o możliwości silnika i jakość grafiki. Przykładowo wydana w ubiegłym roku Forza Horizon 4 oferuje efektowny obraz w rozdzielczości natywnej 4K HDR. Przekłada się to niestety na wagę gry. Dodatkowo trzeba pamiętać, że miejsce na dysku twardym zajmują również tzw. save’y, czyli pliki zapisu.

Niestety, Xbox One jest konsolą ze zintegrowanym dyskiem wewnętrznym, którego nie można wymontować i wymienić na bardziej pojemny. Jeśli na konsoli zabraknie wolnej pamięci, możesz pozbyć się tytułów, które na pewno nie będziesz już grać. Dobrym pomysłem będzie też usunięcie starych, niepotrzebnych zapisów. Jeśli te działania nie pomogą, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest dokupienie dysku przenośnego do konsoli.

 • 309 zł
 • 299 zł
 • 259 zł
 • 299 zł
 • 239 zł

Seagate Game Drive 2TB dla Xbox STEA2000403Dysk do Xbox One – jak wybrać odpowiedni?

Co wziąć pod uwagę, wybierając dysk zewnętrzny do Xboxa? Najważniejsze cechy, którym warto się przyjrzeć, to:

 • interfejs USB 3.0 – aby dysk przenośny mógł służyć jako rozszerzenie pamięci Xboxa One, niezbędny będzie właśnie taki standard złącza lub wyższy;
 • pojemność – powinna wynosić minimum 256 GB, jednak najlepiej będzie kupić większy dysk, który pomieści wiele gier;
 • rodzaj dysku – w sprzedaży można znaleźć dwa typy dysków – tradycyjny HDD oraz półprzewodnikowy SSD. Zaletą tego pierwszego jest duża pojemność i przystępna cena. Za wyborem dysku zewnętrznego SSD przemawia jednak prędkość odczytu i zapisu danych, co ma niemałe znaczenie podczas gry na konsoli.

Zobacz najciekawsze modele: Najlepsze dyski SSD – ranking 2019.

CZY WIESZ, ŻE...

Do rozbudowy pamięci Xboxa One możesz użyć aż dwóch dysków zewnętrznych, ponieważ właśnie tyle złączy USB znajdziesz w urządzeniu.

Najlepsze dyski do Xbox One – nasze propozycje

Zastanawiasz się, jaki dysk zewnętrzny do Xboxa One sprawdzi się najlepiej? Jeśli chcesz mieć pewność, że urządzenie będzie kompatybilne z Twoją konsolą, a jego podłączenie nie sprawi Ci żadnych trudności, wybierz dysk Seagate Game Drive 2TB. Jest to model wspierany przez Microsoft, stworzony z myślą o konsolach Xbox One oraz Xbox 360. Zgodnie z szacunkami producenta 2TB pamięci dysku pozwala na zapisanie ponad 50 gier na te platformy.

Zaletą dysku dedykowanego do Xboxa One jest wygodna instalacja. Dzięki systemowi „podłącz i graj” możesz uniknąć skomplikowanej konfiguracji sprzętu – konsola automatycznie wykryje podłączony dysk.

WSKAZÓWKA

Zaletą zapisywania gier na dysku przenośnym jest możliwość kontynuowania rozgrywki na w dowolnym miejscu. Odepnij Game Drive od konsoli i zabierz ulubione gry wraz z plikami zapisu na wakacje lub do znajomych.

Szukasz nowych gier na swoją konsolę? Przeczytaj artykuł: Najciekawsze gry dostępne tylko na Xbox One.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link