Dyfuzor do suszarki – dlaczego warto z niego korzystać?

Autor: Adam

Dyfuzor do suszarki przez część kobiet uznawany jest za zbędny element całego urządzenia, z którego wcale nie trzeba korzystać. Fryzjerzy wyraźnie podkreślają jednak, że ogromną zaletą dyfuzora do suszarki jest nadawanie włosom naturalnej objętości, bez użycia zbędnej chemii.

Suszarka z dyfuzorem o różowych końcówkach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy i jak działa dyfuzor do suszarki
  2. dlaczego warto z niego korzystać
  3. jak używać dyfuzora do suszarki
  4. czy można dokupić do suszarki specjalną nakładkę

Dyfuzor do suszarki – cenny dodatek

Dyfuzor do suszarki

Dyfuzor do suszarki, zarówno przez fryzjerów, jak i stylistów, uważany jest za absolutnie niezbędny dodatek. Dzięki niemu strumień powietrza kierowany jest dokładnie na tę partię włosów, którą w danym momencie poddaje się modelowaniu. Nie jest on jednak skoncentrowany, a rozproszony na całą objętość nakładki. Oczywiście włosy można wysuszyć suszarką bez dyfuzora. Jeśli jednak zależy Ci na uzyskaniu większej objętości włosów, podkreśleniu naturalnego skrętu loków lub po prostu wymodelowaniu fryzury z użyciem szczotki i suszarki, to dyfuzor z pewnością w tym pomoże. Konkurencyjnym, a właściwie dopełniającym możliwości suszarki dodatkiem jest natomiast koncentrator, dzięki któremu można błyskawicznie wyprostować włosy bez sięgania po prostownicę.

Do czego służy dyfuzor do suszarki?

Dyfuzor do suszarki to nic innego jak specjalna nakładka na końcówkę sprzętu. Z reguły jest ona dość duża i swoim kształtem przypomina jeża. Posiada bowiem specjalne wypustki przypominające kolce (jak choćby Remington Pro-Air Shine). Te posiadają z kolei otwory, przez które wydostaje się ciepłe powietrze z suszarki. Większą objętość i puszystość włosów, a także naturalny skręt loków, można dzięki temu podkreślić w zupełnie naturalny sposób. Nie trzeba sięgać po dodatkowe produkty do stylizacji (choć oczywiście można się wspomóc również w taki sposób) lub tradycyjną lokówkę. Oczywiście trzeba pamiętać, że piękny skręt loków i fal można uzyskać za pomocą nakładki jedynie w przypadku włosów naturalnie kręcących się. Suszenie za pomocą dyfuzora jedynie podkreśla naturalne ułożenie włosów, ale z pewnością nie stylizuje ich w taki sposób, jak robi to np. lokówka.

Uniwersalny dyfuzor do suszarki ma jeszcze jedną ważną – jeśli nie najważniejszą – zaletę. Dzięki temu, że emituje rozproszony strumień powietrza, sprzyja on równomiernemu suszeniu włosów. Dzięki tej nakładce cały zabieg można wykonać nie tylko dokładniej, ale i znacznie szybciej.

  • 269 zł
  • 149,99 zł
  • 159 zł
  • 119 zł
  • 1 699 zł

Dyfuzor do suszarki – jak używać?

Kobieta suszy włosy różową suszarką z dyfuzorem

Uniwersalny dyfuzor do suszarki pozwala na uzyskanie naprawdę spektakularnego efektu w dość prosty sposób. Przed suszeniem można nałożyć na włosy stosowany na co dzień produkt do stylizacji, np. podkreślający skręt loków lub ułatwiający rozczesywanie (można też sięgnąć po produkty chroniące włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury). Następnie należy dokładnie wydzielić kolejne pasma do suszenia. Warto pamiętać, że nie powinny one być zbyt grube, ponieważ ich dokładne wysuszenie będzie niemożliwe. Wybrane pasmo należy luźno ułożyć na nakładce, a następnie delikatnie podnieść ją, przy czym niewskazane jest zbyt mocne dociskanie jej do wrażliwej skóry głowy.

Suszarkę najlepiej uruchomić na najwolniejszych obrotach, a jeśli to możliwe – włączyć również chłodny nawiew, który przeciwdziała nagrzewaniu się skóry głowy. Suszenie takie powinno zająć od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund na pasmo. Niektórzy sugerują skierowanie głowy w dół podczas korzystania z dyfuzora. Jest to jednak kwestia indywidualnych preferencji. Na koniec modelowania można sięgnąć po produkt do utrwalania fryzury (lakier lub nabłyszczacz).

Czy można dokupić dyfuzor do suszarki?

Specjalną nakładkę, tj. dyfuzor do suszarek wybranych marek, można oczywiście dokupić osobno. Niektórzy producenci przewidzieli możliwość rozbudowywania swojego sprzętu. W większości przypadków polecają jednak zakup suszarki, która dyfuzor ma już w swoim zestawie. W przypadku modeli Dyson Supersonic, Philips DryCare Prestige, Babyliss 6720E oraz Remington PROluxe dyfuzory są idealnie dopasowane. W trakcie suszenia nie ma więc ryzyka, że nakładka się obluzuje, spadnie lub będzie niewygodna w użyciu – zbyt mała lub zbyt duża w stosunku do konkretnego modelu suszarki.

Co ważne, suszarki z dyfuzorem najczęściej w komplecie mają także koncentrator. Kupując taki zestaw, można się więc wyposażyć dosłownie w cały domowy asortyment do stylizacji włosów. Oczywiście uniwersalne nakładki również są dobrym wyborem, ale kupując je, trzeba bardzo uważać – dyfuzor musi pasować do konkretnego modelu suszarki.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link