Ranking drukarek laserowych z WiFi

Autor: Grzegorz

Drukarka laserowa z WiFi to bardzo wygodne urządzenie, którego główną cechą jest szybkość działania, a także wysoka jakość wydruku, zwłaszcza jeśli chodzi o tekst. Mała drukarka laserowa z WiFi może być świetna do domu, a także jednoosobowego biura.

kobieta przy drukarce laserowej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym charakteryzuje się drukarka laserowa;
 2. jaką drukarkę laserową wybrać;
 3. czym się kierować podczas decyzji o zakupie drukarki laserowej z WiFi.

Drukarka laserowa z WiFi: charakterystyka urządzenia

wydruk dużego banera, przy pomocy drukarki laserowej

Drukarki laserowe polecane są przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkiej pracy urządzenia, a także na stosunkowo niskich kosztach. Wśród najważniejszych zalet drukarki laserowej z WiFi można wyróżnić:

 • niską cenę, zwłaszcza w przypadku mniejszych, mało skomplikowanych modeli;
 • nie ma tuszu, a więc nic nie zasycha we wnętrzu drukarki (na przykład gdy jest nieużywana przez pewien czas);
 • urządzenie drukuje szybko, około 20 stron na minutę;
 • jest gotowa do pracy w kilka sekund od włączenia.

Warto zaznaczyć, że takie drukarki mają jedną wadę – jakość druku zdjęć i fotografii jest zwykle niższa niż w przypadku drukarek na atrament. Właśnie dlatego u pewnych osób oraz w niektórych biurach (na przykład projektowych) lepiej sprawdzi się inny model drukarki. Warto zaznaczyć, że drukarka laserowa z WiFi to urządzenie, które można połączyć na zasadzie bezprzewodowej. Oznacza to brak problemu z kablami w pokoju lub w biurze.

Drukarka laserowa z WiFi: czym się kierować przy zakupie?

Decydując się na zakup drukarki laserowej z WiFi, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim spore znaczenie ma cel i dokładne przeznaczenie drukarki, czyli planowana liczba drukowanych stron, na przykład dziennie lub tygodniowo. Dodatkowo dobrze jest zastanowić się nad tym, czy potrzebne nam będzie urządzenie, które drukuje także w kolorze. Spore znaczenie ma również szybkość druku, czyli jeden z najważniejszych parametrów. Zwykle drukarki laserowe są w stanie drukować od 20 do 50 stron na minutę, chociaż na rynku da się znaleźć także trochę wolniejsze i nieco szybsze urządzenia. W praktyce można przyjąć, że w warunkach domowych prędkość 20 stron na minutę jest wystarczająca. Do biura natomiast lepsze będą szybsze urządzenia. Warto wziąć także pod uwagę dodatkowe funkcje drukarki laserowej z WiFi, na przykład skaner, kopiowanie, a także druk dwustronny. Ważna jest też rozdzielczość druku, która powinna wynosić co najmniej 600 x 600 dpi, chociaż poleca się wyższą (na przykład 1200 x 1200 dpi). Drukarki do biur powinny mieć również możliwość wydruku jak największej liczby stron miesięcznie, na przykład około 50 tysięcy. W warunkach domowych zwykle wystarczy dużo mniejsza wartość maksymalnego miesięcznego wydruku.

Polecane drukarki laserowe
 • 499 zł
 • 869 zł
 • 879 zł
 • 899 zł
 • 499 zł

Ranking drukarek laserowych z WiFi

wydruk na drukarce laserowej, a obok leży laptop

Poniżej przedstawiamy ranking drukarek laserowych z WiFi, a także ich najważniejsze specyfikacje.

Miejsce 5: Canon i-SENSYS LBP113w. To drukarka ze złączem Ethernet, dzięki czemu możliwe jest podłączenie do sieci informatycznej. Takie rozwiązanie pozwala na drukowanie dokumentów przez wszystkie osoby, które są podłączone, na przykład w mieszkaniu lub w małym biurze.

Technologia druku: laserowa (mono).

Format druku: A4.

Szybkość druku w czerni: 22 strony na minutę.

Złącze USB: 2.0.

WiFi: tak.

Rozdzielczość w czerni: 600 x 600 dpi.

Miejsce 4: Samsung SL-M2026W. To model o wysokiej jakości, a także bardzo atrakcyjnej cenie. Nadaje się zarówno do domów i mieszkań, jak i do małych pomieszczeń biurowych. Urządzenie posiada WiFi, co gwarantuje doskonałe połączenie z komputerem i bardzo dobrą szybkość wydruku. Dodatkową zaletą jest możliwość druku dwustronnego.

Technologia druku: laserowa (mono).

Format druku: A4.

Szybkość druku w czerni: 20 stron na minutę.

Złącze USB: 2.0.

WiFi: tak.

Rozdzielczość w czerni: 1200 x 1200 dpi.

Miejsce 3: Xerox Versalink B400DN. To bardzo szybkie urządzenie, które pozwala na wydruk nawet 45 stron na minutę. Dodatkową zaletą jest podłączenie do sieci Ethernet, dzięki czemu z drukarki może korzystać wielu użytkowników. Warto także zwrócić uwagę na wysoką rozdzielczość w przypadku druku w kolorze.

Technologia druku: laserowa (mono).

Format druku: A4.

Szybkość druku w czerni: 45 stron na minutę.

Złącze USB: 2.0.

WiFi: tak.

Rozdzielczość w czerni: 1200 x 1200 dpi.

Miejsce 2: OKI C834nw. To drukarka proponowana przede wszystkim do biur oraz małych punktów ksero. Jej główną zaletą jest szybki wydruk i to zarówno stron w czerni, jak i w kolorze. Dodatkowo urządzenie posiada inne przydatne ustawienia i funkcje. Warto zauważyć, że model ten jest droższy niż pozostałe, dlatego przyda się przede wszystkim tym, którzy chcą drukować w kolorze.

Technologia druku: laserowa (kolor).

Format druku: A4.

Szybkość druku w czerni: 36 stron na minutę (tyle samo w kolorze).

Złącze USB: 2.0.

WiFi: tak.

Rozdzielczość w czerni: 1200 x 600 dpi.

Miejsce 1: Epson EcoTank M2170. To drukarka laserowa z WiFi i skanerem, która jest bardzo ekonomiczna i ekologiczna. Klient w momencie zakupu otrzymuje zestaw, który pozwala na wydruk 11 tysięcy stron, a dodatkową zaletą jest 3-letnia gwarancja. Szybkość i jakość druku są tutaj bardzo dobre, a wśród innych plusów można wyróżnić: możliwość wydruku dwustronnego, niskie koszty eksploatacji, a także kolorowy wyświetlacz.

Technologia druku: laserowa (kolorowa).

Format druku: A4.

Funkcje druku: drukarka, skaner, kopiarka.

Szybkość druku w czerni: 39 stron na minutę.

Złącze USB: 2.0.

WiFi: tak.

Rozdzielczość w czerni: 1200 x 2400 dpi.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link