Drukarka do zdjęć – który model wybrać?

Autor: Joanna

Drukarka do zdjęć jest przydatnym urządzeniem każdego miłośnika robienia i utrwalania fotografii. Dzięki szerokiemu wyborowi, jaki oferuje rynek, możemy zdecydować się zarówno na zakup drukarki budżetowej, jak i bardziej zaawansowanej. Zanim jednak udamy się do sklepu po konkretny model, warto sprawdzić, na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze.

Jak wybrać drukarkę do fotografii

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje drukarek do zdjęć
  2. na co zwrócić uwagę przy ich zakupie
  3. jakie są polecane modele drukarek fotograficznych

Jakie są rodzaje drukarek do zdjęć?

Drukarka do zdjęć

Rynek drukarek rozwija się bardzo dynamicznie. Z każdym rokiem jesteśmy zaskakiwani nowymi rozwiązaniami. Co więcej, w konkurencyjnych cenach można nabywać coraz lepsze modele. O jakości drukarek do zdjęć wcale nie decyduje cena. Z szerokiej gamy produktów możemy wybrać m.in. drukarkę atramentową. To zdecydowanie najtańsza dostępna na rynku opcja. Tym samym duża grupa osób sięga po takie właśnie rozwiązanie. Atramentowa drukarka do fotografii jest idealnym wyborem w głównej mierze dla osób amatorsko zajmujących się robieniem zdjęć i grafiką. To sprawdzone rozwiązanie, jeśli będziemy decydować się na wydruki pojedynczych zdjęć raz na jakiś czas. Trzeba jednak pamiętać, że mimo dość niskiej ceny za samo urządzenie dużo kosztowniejsza może być wymiana tuszu.

Kolejną opcją godną rozważenia jest drukarka do zdjęć termosublimacyjna. To urządzenie umożliwia wydruk fotografii na bardzo wysokim poziomie i o świetnej jakości. Jednak za duży minus trzeba uznać cenę, która skutecznie zniechęca amatorów fotografii do zakupu. To, czy zdecydujemy się na jej zakup, zależy od tego, na jaką skalę chcemy drukować fotografie. Jest przeznaczona głównie dla osób zawodowo zajmujących się fotografią.

Równie popularne są drukarki laserowe. Co prawda jakość wydruku nie jest w nich na wysokim poziomie, jednak koszty utrzymania i eksploatacji są stosunkowo niskie, dlatego też amatorzy fotografowania często sięgają właśnie po takie urządzenia.

Ciekawą opcją może być zakup cyfrowej, stacjonarnej drukarki do zdjęć. Tego typu urządzenia dają możliwość drukowania obrazów o większych rozmiarach. Są to z reguły modele o dużych gabarytach, stosowane w biurach, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji.

Osoby, które szukają praktycznych rozwiązań, zapewne wybiorą przenośną drukarkę do zdjęć. To kompaktowe, mobilne rozwiązanie, idealne do zabrania np. w podróż. Mając pod ręką takie urządzenie, jesteśmy zdolni robić wydruki praktycznie w każdej sytuacji i miejscu. Warto jednak pamiętać, że drukowane fotografie będą nieco mniejszych rozmiarów. To znakomite drukarki do zdjęć ze smartfonów i telefonów.

  • 499 zł
  • 799 zł
  • 499 zł
  • 799 zł
  • 499 zł

Drukarka fotograficzna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Drukarka Epson Expression Photo HD

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu drukarki do fotografii, musimy skupić się na analizie kilku parametrów konkretnego urządzenia. Najlepiej w takiej sytuacji zapoznać się ze specyfikacją. Jednym z głównych parametrów profesjonalnej drukarki do zdjęć jest liczba zdjęć, jakie mogą zostać wydrukowane w konkretnym czasie, zazwyczaj w skali miesiąca. Jeśli chcemy drukować dużo fotografii, wówczas musimy zdecydować się na model bardziej zaawansowany pod względem technologicznym. Jeśli zdjęcia będziemy drukować okazyjnie, to spokojnie wystarczy budżetowy model drukarki. Cena jest również ważnym czynnikiem, który niejako nas ogranicza w wyborze. Przed zakupem warto się także zastanowić, w jakich warunkach chcemy drukować fotografie. Jeśli uznamy, że konieczny będzie wydruk z telefonu, wówczas warto postawić na przenośną drukarkę. Istotny jest format wydruku. Warto dokładnie przeanalizować, jakiej wielkości zdjęcia chcemy drukować. Z dodatkowych opcji powinniśmy zwrócić uwagę na rozdzielczość wydruków, czy będzie ona dla nas satysfakcjonująca. Istotny jest też sposób komunikacji drukarki z urządzeniem, na którym zdjęcie jest zapisane. Najlepiej, aby łączyła się z nim bezprzewodowo. Wiele osób zwraca także uwagę na szybkość druku – ile stron na minutę konkretne urządzenie jest w stanie wydrukować.

Polecane modele drukarek do zdjęć

Godny polecenia jest model Canon Selphy CP1300 w kolorze białym. To termosublimacyjna drukarka do zdjęć o rozdzielczości wydruku na poziomie 300 dpi. W rankingu warto umieścić też białą drukarkę HP Sprocket 200, która łączy się z komputerem lub smartfonem poprzez opcję Bluetooth. Polaroid LAB to minidrukarka do zdjęć, która powinna znaleźć się u każdego miłośnika fotografowania. Ponadto trafnym wyborem będzie zakup takich urządzeń, jak Canon ZOEMINI PV-123 (czarny) i HP Sprocket Photo Z3Z92A.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link