Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Autor: Stanisław

Coraz częściej drukarka okazuje się jednym z podstawowych sprzętów w domu i w biurze. Umożliwia nam drukowanie ważnych dokumentów, prezentacji, grafik, a nawet zdjęć. Duża oferta wśród drukarek sprawia, że w zależności od sposobu jej wykorzystywania, każdy z potencjalnych użytkowników znajdzie odpowiedni dla siebie model. Na szczególną uwagę zasługują jednak urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz drukowania umożliwiają skanowanie, kserowanie, a nawet faksowanie. Zajmują niewiele miejsca, a ich koszt zakupu jest korzystniejszy niż w przypadku zakupu pojedynczych urządzeń.

Jaka drukarka?

Wyróżniamy klika rodzajów drukarek, które poza podstawowymi właściwościami, różnią się od siebie ceną i zastosowaniem.
AtramentoweDrukarki atramentowe najlepiej sprawdzają się przy wydrukach na potrzeby domowe. Umożliwiają druk zwykłego tekstu, prostej grafiki, jak również fotografii. Jakość wydruku zdjęciowego, nawet w przypadku średniej klasy drukarek, może być porównywalna z wydrukiem wykonanym w fotolabie. Atramentówki drukują dokładnie i oszczędnie, co niekoniecznie dotyczy najtańszych modeli. Jeżeli potrzebujesz drukarki na użytek domowy, drukujesz niewiele lub na drukarkę nie chcesz wydać majątku, zapoznaj się z prezentowaną na naszych stronach bogatą ofertą drukarek atramentowych.
Zobacz więcej
Drukarki etykiet

Drukarki etykiet polecamy tym, którzy chcą drukować etykiety bez konieczności natychmiastowego ich naklejania na produkt lub opakowanie. Wydruki tych etykieciarek, które mają możliwość laminowania, cechuje wysoka trwałość. Wybierając drukarkę warto pamiętać, że urządzenia te różnią się tzw. liczbą linii – czyli maksymalną ilością informacji, które można zamieścić na etykiecie.
Zobacz więcej


Igłowe


Drukarki igłowe to specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany w biurach i magazynach do drukowania faktur, wykresów, różnego typu danych, kwitów i potwierdzeń. W przypadku drukarek igłowych najważniejsza nie jest jakość, lecz liczba otrzymywanych wydruków, jak również szybkość pracy i niezawodność urządzenia. Są to urządzenia tanie i ekonomiczne. Wszystkie drukarki igłowe – tak zwane igłówki – mogą drukować jednocześnie kilka kopii dokumentu. Poszczególne modele różnią się od siebie maksymalną liczbą kopii danego wydruku. Dlatego przy zakupie drukarki igłowej warto zwrócić uwagę na ten parametr i wybrać model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.
Zobacz więcej
Laserowe kolor


Drukarki laserowe kolor to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy drukują dużo i którym zależy na drukowaniu wysokojakościowych dokumentów kolorowych: prezentacji, wykresów lub też broszur. Drukarka laserowa kolor – mimo wysokich cen – to jednak dobra inwestycja. Przy wyborze modelu warto sprawdzić koszt wydruku jednej strony. Urządzenia tego typu mają szeroki wybór opcji, więc możesz dostosowywać je do swoich indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony są uniwersalne – nadają się do druku prostych czarno-białych dokumentów i kolorowych projektów. Zatem jeżeli szukasz wydajnych urządzeń – dających efektywne i trwałe wydruki – kolorowa drukarka laserowa będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.
Zobacz więcej
Laserowe mono
Drukarki laserowe monochromatyczne są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy drukują dużo, zależy im na wysokiej jakości wydruku, a nie potrzebują wydruków kolorowych. Drukarki laserowe monochromatyczne doskonale sprawdzają się zarówno w biurze, jak również i w domu. Wybierając to urządzenie, zyskujesz wysoką jakość wydruku przy niskich kosztach eksploatacji. Szukając drukarki odpowiadającej Twoim potrzebom, warto zapoznać się z szybkością wydruku jednej strony, czasem uzyskania pierwszej strony oraz kosztami eksploatacji. W tej grupie produktów w/w parametry są niezwykle istotne.
Zobacz więcej
Stałoatramentowe / Żelowe

Drukarki stałoatramentowe wykorzystują do druku kostki stałego atramentu, które przed wydrukiem są termicznie rozpuszczane. Następnie atrament w stanie ciekłym jest nanoszony na nośnik. Stały atrament oparty jest na żywicy, dzięki czemu jest bezpieczny w użyciu i nie jest toksyczny. Występuje w postaci różnokolorowych kostek, które wkłada się do odpowiednich pojemników w drukarce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu napełnianie jest bardzo proste i niewymagające specjalistycznej wiedzy. Druk stałoatramentowy jest szybki, a wydruki charakteryzują się żywymi, nasyconymi kolorami.
Drukarki żelowe wykorzystują kolorowy żel zamiast tradycyjnego atramentu. Żel jest rodzajem barwnika pigmentowego, z tym że cząsteczki żelu nie tworzą cienkiej warstwy na powierzchni, tak jak w drukarkach pigmentowych, ale osadzają się między włóknami papieru. Jednak w odróżnieniu od atramentu żel nie wsiąka głęboko, lecz zasycha niemal błyskawicznie. Pozwala to drukować szybciej niż w drukarkach atramentowych i zapewnia dobrą jakość wydruku. Technologia druku żelowego została opracowana przez firmę Ricoh.
Zobacz więcej

Co wybrać?

Podstawowym kryterium podczas kupowania drukarki powinna być częstotliwość jej użytkowania. W zależności od tego, czy drukujesz rzadko czy często, wybierz inny model drukarki. Jeśli przy okazji chcesz korzystać z dodatkowych urządzeń (takich jak skaner, faks lub kserokopiarka) zastanów się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko miejsce na biurku, ale też i pieniądze.
 
Drukujesz bardzo rzadko (raz na kilka tygodni lub m-cy) Drukujesz często, ale po kilka stron (mniej niż 50 stron/m-c) Drukujesz często duże ilości stron
(powyżej 50 stron/m-c)
Chcesz drukować kolorowe dokumenty Chcesz drukować kolorowe dokumenty Chcesz drukować kolorowe dokumenty
                                       
NIE TAK NIE TAK NIE TAK
Drukarka laserowa (mono)
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem laserowym (mono)
Drukarka laserowa (kolor)
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem laserowym (kolor)
Drukarka laserowa (mono)
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem laserowym (mono)
Drukarka atramentowa
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem atramentowym


Drukarka laserowa (mono)
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem laserowym (mono)
Chcesz drukować zdjęcia
NIE                    TAK
                   
          Drukarka laserowa (kolor)
lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem laserowym (kolor)
Drukarka atramentowa lub
urządzenie wielofunkcyjne z drukiem atramentowymUrządzenia wielofunkcyjne atramentowe

Wielofunkcyjna drukarka atramentowa sprawdzi się doskonale przy drukowaniu tekstu, prostej grafiki, a nawet fotografii. Urządzenie, które dodatkowo posiada faks, skaner i telefon zagwarantuje Ci mnogość zastosowań. Jest idealne na potrzeby domowe.
Zobacz więcej

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolor

Wielofunkcyjna drukarka laserowa kolor umożliwi Ci uzyskiwanie wysokiej jakości wydruków kolorowych. Urządzenie wielofunkcyjne gwarantuje wygodne i oszczędne zagospodarowanie przestrzeni w Twoim biurze i pozwoli również korzystać z dodatkowych urządzeń jak skaner, kserokopiarka lub faks. Przy wyborze modelu warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji, porównać ceny materiałów eksploatacyjnych i ich wydajność.
Zobacz więcej

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe mono

Wielofunkcyjna drukarka laserowa monochromatyczna to urządzenie przydatne w biurze, jak również i w domu. Wielofunkcyjną drukarkę laserową monochromatyczną poleca się tym, którzy drukują dużo i nie potrzebują drukować w kolorze, a zależy im na korzystaniu ze skanera, faksu lub kserokopiarki.
Zobacz więcej

Akcesoria

Akcesoria przydadzą Ci się, jeśli chcesz wygodnego użytkowania drukarki i pełnego wykorzystywania jej możliwości. Zapoznaj się z naszą ofertą tuszy, tonerów, papierów do drukarek oraz akcesoriów do drukarek etykiet.

 

Zobacz pełną ofertę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w naszym sklepie!


  • 499 zł
  • 249 zł
  • 379 zł

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link