Jaki alkomat będzie dobry?

Autor: Sara

Kupno dobrego testera trzeźwości jest ważnym zadaniem, ponieważ w przyszłości może od tego zależeć nasze bezpieczeństwo. Wybraliśmy najlepsze modele alkomatów i opisaliśmy je w taki sposób, żeby ułatwić proces decyzyjny osobom zainteresowanym tymi urządzeniami. Wybór jest wyjątkowo duży, więc sporo ludzi może mieć problem z szybkim podjęciem decyzji. Wspieranie się wcześniej zgromadzoną wiedzą może istotnie ułatwić zakup najlepszego alkomatu.

Elektroniczny alkomat zweryfikuje, czy możesz prowadzić samochód

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie alkomaty są dobre
  2. dlaczego warto mieć alkomat

Alkomaty – opisy najlepszych modeli

Dobry alkomat powinien mieć jak największą dokładność

Doradzamy, na co zwracać uwagę podczas kupowania alkomatu. Wybraliśmy najlepsze modele testerów trzeźwości i opisaliśmy je w taki sposób, żeby pokazać, które z funkcji stanowią największe zalety. Pozwala to zaoszczędzić czas podczas zakupów, a także ułatwić podjęcie decyzji. Na rynku mamy wyjątkowo dużo modeli alkomatów, więc czasem trudno jest je wszystkie porównać. Zamiast tego lepiej skupić się na mniejszej grupie produktów.

Tani i dobry alkomat? Wiele osób szuka modeli o takich cechach, więc przedstawiamy doskonały przykład w postaci Promiler AL-6200. Wyróżnia go świetny stosunek jakości do ceny, ponieważ produkt zaspokoi potrzeby użytkowników indywidualnych, a wszystko to przy względnie niskim koszcie. Technologia HSPT, czyli Heat Shield Protection Technology, umożliwia wyjątkowo dokładne pomiary. Ponadto pozwala na uzyskanie wyższej odporności na potencjalne uszkodzenia sensora, które mogą wystąpić w związku z oparami o wysokim stężeniu alkoholu. Oprogramowanie zastosowane w Promiler AL-6200 ma wiele zalet, jak na przykład kontrolowanie przepływu powietrza i informowanie użytkownika o sytuacji, w której ilość wydychanego powietrza jest zbyt mała. Plus stanowi też zapisywanie liczby wszystkich wykonanych pomiarów, co ułatwia użytkownikowi pamiętanie o konieczności ponownej kalibracji.

Promiler Razor jest dobrym alkomatem z trochę wyższej półki cenowej. Urządzenie ma dokładność prezentowanego wyniku na poziomie 0,01‰. Zakres pomiaru wynosi od 0 do 4‰. Nie brakuje tu takich funkcji, jak pamięć ilości pomiarów czy kontrola przepływu powietrza. Elektrochemiczny sensor sprawia, że pomiary są realizowane szybko, a poziom ich dokładności jest optymalny. Co więcej, alkomat cechuje się także stabilnością pracy. To dobry moment, żeby wspomnieć o tym, że Promiler Razor ma aż dwa tryby: aktywny i pasywny. Ten ostatni jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy na przykład sprawdzić obecność oparów alkoholu w napoju. Aktywny tryb to bardziej tradycyjna forma pracy urządzenia, w której osoba powinna dmuchać w celu przeprowadzenia testu. Warto wspomnieć również o tym, że, ze względu na wymienny moduł sensora, właściciel alkomatu może bardzo łatwo zmniejszyć koszty związane z kalibracją. Niezbędne jest tylko kupienie prekalibrowanego modułu.

AlcoSense Excel to alkomat elektrochemiczny o dokładności prezentowanego wyniku na poziomie 0,01‰. Zakres pomiaru wynosi od 0 do 4‰. Urządzenie ma wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład: alarm, kalendarz, pamięć ilości pomiarów, kontrola naładowania baterii, termometr czy zegar. Znajduje się tu kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8". Urządzenie wyróżnia się oprogramowaniem, które jest wyjątkowo łatwe w obsłudze. Alkomat został stworzony z uwzględnieniem zjawiska przeciążenia czujnika. Ma to miejsce w przypadku bardzo dużego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, co może uszkodzić tester trzeźwości. AlcoSense Excel przejdzie wtedy w specjalny tryb ochronny, co umożliwia pełną regenerację.

Polecane alkomaty
  • 229 zł
  • 1 399 zł
  • 24,99 zł
  • 249 zł
  • 269 zł

Dlaczego warto mieć alkomat?

Elektroniczny alkomat Promiler AL-6200

Osoby spożywające alkohol mogą odnieść wrażenie, że po odpowiedniej dawce snu, gdy tylko się przebudzą następnego dnia, wystarczy usiąść za kierownicą i udać się w trasę. Oczywiście prawda jest taka, że nawet jeśli nic na to nie wskazuje i czujemy się wyjątkowo dobrze, wciąż możemy znajdować się pod wpływem alkoholu, co stanowi powód do tego, żeby odłożyć podróż na później. Niestety sprawdzanie takich rzeczy tylko na podstawie własnego samopoczucia potrafi być na tyle zdradliwe, że potem kończy się to wypadkiem lub problemami podczas kontroli drogowej. Właśnie dlatego inwestycja w dobry alkomat (np. Promiler iBlow) jest niezwykle wartościowa. Nie jest to coś, na czym warto przesadnie oszczędzać lub z czego powinno się rezygnować, ponieważ wydaje nam się, że sami wiemy najlepiej, jak zachowuje się nasz organizm. Zamiast tego można kupić dobry alkomat elektrochemiczny i dbać o jego właściwą kalibrację, żeby nigdy nas nie zawiódł. Ostatni punkt stanowi upewnienie się, że taki sprzęt zawsze będzie pod ręką. Jedną z lepszych ogólnych porad w tym temacie jest zwracanie uwagi na solidność wykonania testerów trzeźwości oraz łatwość obsługi. Wiele urządzeń tego typu jest wykonanych z komponentów wysokiej jakości, a oprogramowanie nie sprawia jakichkolwiek trudności w obsłudze. Warto mieć właśnie taki alkomat.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link