Data publikacji: 2 marca 2019
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Dobry alkomat – opinie naszych klientów

Poleć znajomemu Drukuj

Dobry alkomat powinien mieć wysoką dokładność i zakres pozwalający na wykrycie dużego stężenia alkoholu we krwi – nawet do 5‰. Dzięki elektronicznemu alkomatowi, który sygnalizuje początek i koniec pomiaru i ma funkcję zapamiętywania ostatnich wyników, jesteś w stanie obserwować, jak szybko spada poziom alkoholu we krwi, i podjąć decyzję o prowadzeniu pojazdu. Sprawdź, które alkomaty polecają nasi klienci.

Elektroniczny alkomat zweryfikuje, czy możesz prowadzić samochód

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie alkomaty Promiler są najlepiej oceniane,

- jaki alkomat Alcosense polecają nasi klienci,

- jaki alkomat kupić z wyższej półki cenowej.

Dobry alkomat Promiler – który warto kupić?

Dobry alkomat powinien mieć jak największą dokładnośćBestsellerem w kategorii Alkomaty jest Promiler AL-6200 z technologią HSPT, dzięki której dokładność prezentowanego wyniku wynosi aż 0,01‰. Ponadto sensor alkomatu ma zwiększoną odporność na uszkodzenia, które można spowodować, używając urządzenia tuż po wypiciu alkoholu czy paleniu papierosów. Sensory alkomatów do użytku domowego (opisane w poradniku Jaki alkomaty kupić?) są w większości podatne na zbyt wysokie stężenie alkoholu w jamie ustnej i dym nikotynowy, dlatego przed pomiarem należy odczekać kilkanaście minut. Klienci polecają Promiler AL-6200 ze względu na:
 • intuicyjną i łatwą obsługę,
 • ergonomiczny kształt i solidną obudowę,
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości,
 • dokładność pomiaru – znajomy klienta o nicku Geo porównał wynik z alkomatem policyjnym,
 • bezpłatne kalibracje w ciągu 12 miesięcy od zakupu w sklepie RTV EURO AGD.

CZY WIESZ, ŻE...

Dobry alkomat, taki jak Promiler AL-6200, powinien mieć funkcję kontroli ilości wydychanego powietrza. Dzięki temu urządzenie powiadomi o zbyt małej próbce do wykonania rzetelnego pomiaru oraz wyda sygnał dźwiękowy, kiedy ilość pobranego powietrza będzie wystarczająca. 

Proponowane produkty:
AlcoSure F-8 <%– –%>
BACscan F-45 <%– –%>
BACscan F-3 <%– –%>
AlcoSure F-4 Enteria <%– –%>
BACscan F-60 <%– –%>
Z kolei Promiler AL-7000 Lite to alkomat, którego dokładność pomiaru do 0,01‰ można potwierdzić, wykonując kilka prób w bardzo krótkim odstępie czasu. Ten model można regularnie kalibrować, ale możliwe jest też inne rozwiązanie – wymiana czujnika alkomatu Promiler AL-7000 Lite na nowy. W zestawie znajdują się 2 wymienne ustniki ze schowkiem. Nasi klienci rekomendują ten elektroniczny alkomat nawet na prezent dla znajomych. Użytkownik Korsarz, który przyznał urządzeniu 5 gwiazdek, napisał w opinii:
Lepiej użyć, niż żałować, że się nie użyło. Urządzenie pozwala zachować czyste sumienie i czyste konto. Polecam!

Ultradokładny alkomat – jaki kupić od producenta Alcosense?

Elektroniczny alkomat Promiler AL-6200Alcosense Exel to najlepszy elektrochemiczny alkomat – opinie naszych klientów zachęcają do jego zakupu ze względu na:
 • znakomity i nowoczesny wygląd,
 • prostą obsługę i bardzo czytelne menu,
 • łatwą konfigurację,
 • kolorowy wyświetlacz LCD,
 • precyzyjny pomiar.
Popularny alkomat Alcosense z pomniejszonym sensorem, który jest wykorzystywany w urządzeniach policyjnych, ma wiele przydatnych funkcji:
 • przypomina o kalibracji,
 • pozwala ustawić limit stężenia alkoholu we krwi dla dowolnego kraju na świecie,
 • mierzy objętość wydychanego powietrza, a nie czas jego wydychania.
Największą zaletą tego urządzenia jest oprogramowanie, które zapobiega zaniżeniu wyniku. Alkomat podaje stężenie alkoholu w dwóch różnych jednostkach miary: w wydychanym powietrzu (mg/l) bądź we krwi (‰BAC).

CZY WIESZ, ŻE…

Zaawansowane alkomaty mają funkcję ochrony sensora przed uszkodzeniem spowodowanym pomiarem tuż po spożyciu alkoholu. Dzięki ochronie czujnik nie zostanie przeciążony, a pomiar – zafałszowany.

Elektroniczny alkomat z atestem za ponad 1000 zł – czy warto tyle wydać?

Alco Force Cobra w zestawie z drukarką to jeden z najdroższych alkomatów – opinie klientów i opis producenta sugerują, aby używać tak zaawansowanych urządzeń do codziennej kontroli pracowników, zwłaszcza jeśli od ich trzeźwości zależy zdrowie i życie innych osób. Ten profesjonalny alkomat z wymiennym czujnikiem może być używany w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ochroniarskich, transportowych czy placówkach medycznych.
Elektroniczny alkomat za ponad 1000 zł warto kupić, jeśli jesteś przedsiębiorcą, dla którego kluczowa jest trzeźwość i sprawność fizyczna pracowników. Dzięki dołączonej do urządzenia drukarce możesz dokumentować wszystkie pomiary, które mogą być dowodami podczas sporu z nietrzeźwym podwładnym. Jeżeli poszukujesz alkomatu głównie do użytku w weekendy, wystarczy Ci alkomat Promiler czy Alcosense.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Sprzątanie wokół rozstawionych kolumn głośnikowych nigdy nie jest łatwe. Wtyki bananowe skutecznie rozwiązują ten problem.
Zobacz więcej   
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   

Znajdź nas