Depilacja światłem w domu – przebieg i skuteczność zabiegu

Autor: Marian

Depilacja nóg, pach czy okolic intymnych nie musi sprawiać dyskomfortu. Innowacyjne metody usuwania zbędnego owłosienia pozwalają szybko, bezpiecznie i bezboleśnie pozbyć się zarostu. Dowiedz się, na czym polega depilacja światłem, i wybierz depilator dla siebie!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na czym polega depilacja światłem
  2. jak działa depilator światłem IPL
  3. kiedy można zauważyć efekty zabiegu
  4. jak prawidłowo przeprowadzić depilację światłem

Depilator na światło – sekret produktu

 

Depilator na światło to urządzenie emitujące impulsy świetlne o wysokiej częstotliwości i długości fali, od niedawna stosowane w kosmetologii jako metoda trwałej redukcji owłosienia zarówno z nóg, jak i miejsc wrażliwych, typu pachy, wąsik czy okolice intymne. Sekretem innowacyjnego, bezpiecznego i bezbolesnego zabiegu jest technologia IPL, czyli wiązka intensywnego światła impulsowego (IPL – ang. Intense Pulsed Light), emitowana przez specjalne głowice, różniące się od siebie wielkością i kształtem, w zależności od fragmentów ciała, do których depilacji są przeznaczone. Działanie depilatora na światło polega na niszczeniu ich cebulek oraz mieszków włosowych i sprowokowaniu ich do przejścia w fazę spoczynku. W efekcie dochodzi do ostatecznego naturalnego wypadnięcia. Mechanizm stopniowego osłabienia struktury włosa odbywa się poprzez kierowanie na nie wiązek IPL. Urządzenie do depilacji światłem znacznie spowalnia również odrastanie włosów. Po serii zabiegów można cieszyć się gładką skórą przez wiele tygodni, a odrastający zarost jest cieńszy, jaśniejszy i bardziej podatny na kolejne zabiegi, co przyspiesza i usprawnia sesje depilacji oraz inne zabiegi kosmetyczne. Depilatory, takie jak Remington iLIGHT IPL6780, Braun PL 5137 czy Phiips Lumea Advances SC 1998/00, pozwalają zauważyć pierwsze efekty redukcji włosków już po 4 zabiegach. Dla optymalizacji efektów przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na kompatybilność depilatora z kolorem skóry użytkownika. Dobrej jakości depilator IPL ma wbudowany sensor rozpoznawania rodzaju karnacji i zdolność dopasowania intensywności światła do skóry. Takie udogodnienie ma np. Babyliss G947E.

Polecane depilatory ipl
  • 999 zł
  • 649 zł
  • 2 239 zł
  • 1 399 zł
  • 1 849 zł

Depilacja światłem IPL w domu – przebieg zabiegu

Depilator na światło jest prosty w obsłudze, jednak sam zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania skóry. Przede wszystkim przed rozpoczęciem depilacji należy dokładnie ogolić dany obszar ciała maszynką z ostrzami. Nie poleca się wyrywania włosów pęsetą czy stosowania innego rodzaju depilacji, ponieważ brak cebulek włosów wiąże się z ryzykiem niepowodzenia zabiegu. Należy także oczyścić skórę z maści, kremów czy innych kosmetyków. W dalszym etapie depilator (np. Philips Lumea Prestige BRI956/00) wystarczy przyłożyć frontem głowicy do wybranej okolicy ciała i rozpocząć strzelanie wiązkami światła, naciskając przycisk startu w urządzeniu. Czas zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz rozmiaru głowicy. Im mniejszy obszar ciała, tym czas depilacji będzie krótszy. Co więcej, korzystanie z depilatora na światło jest bardzo wygodne, nie tylko dzięki profilowanej do kształtu dłoni formie urządzenia. Można z niego skorzystać również w dowolnym miejscu dzięki kompaktowym rozmiarom (może się nimi pochwalić m.in. Babyliss G937E IPL) czy zasilaniu akumulatorowemu, jak w Philips Lumea Prestige BRI953/00, który pozwoli komfortowo przeprowadzić zabieg bez irytującego plątania się przewodów czy wykonywania męczących manewrów ramionami i przyjmowania wymuszonych pozycji. Takie rozwiązanie pozwala lepiej dotrzeć do każdego miejsca na ciele, a także przeprowadzić depilację w miejscu bez dostępu do prądu.

Depilacja światłem – aspekt bezpieczeństwa

Depilacja światłem to bezpieczny zabieg. Większość modeli ma kilka stopni intensywności, regulowanych ręcznie lub automatycznie, dzięki czemu możliwe jest naświetlanie niemal każdego rodzaju karnacji, nawet tej jasnej, ze skłonnościami do podrażnień, oraz osłabienie grubych, kręconych, ciemnych włosów. Depilatory na światło mają także zintegrowane filtry UV, których zadaniem jest ochrona skóry przed nadmiernym wpływem promieni słonecznych. Natomiast modele wyposażone w dodatkowe rozwiązania technologiczne pozwalają zatroszczyć się o kondycję skóry także w inny sposób. Pracujący w różnych trybach i emitujący inne wiązki świetlne depilator IPL Beautifly B-SHINE pozwala przeprowadzić zabieg anti-aging, aktywując komórki do produkcji kolagenu i elastyny, które pobudzają skórę do szybszej regeneracji. Ponadto urządzenie spowalnia kolonizację i powoduje niszczenie bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link