Data publikacji: 13 lipca 2017
Autor: Krzysztof
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Dlaczego warto kupić nowy router?

Poleć znajomemu Drukuj

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem telewizora, laptopa czy konsoli, jest dla nas oczywiste, że nowe urządzenia muszą być kompatybilne z domową siecią internetową. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w nowy router?


Niezależnie jednak od tego, jak bardzo nowoczesne urządzenia będą działały w naszej sieci, do jej sprawnego funkcjonowania niezbędny będzie nam odpowiedni router. To właśnie to niepozorne urządzenie jest sercem domowej sieci.

Warto na nie zwrócić uwagę, bo nowoczesny router to nie tylko większa przepustowość i sieć WiFi. Dlatego, inwestując w inteligentny telewizor, warto pamiętać o równie inteligentnym routerze.
  • Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości, które dają nam nowoczesne, inteligentne urządzenia, musisz zadbać o to, by router, czyli serce naszej domowej sieci, był z nimi kompatybilny.
  • Odtwarzanie filmów z internetu na ekranie telewizora, czy Smart TV to już standard. W ciągu najbliższych lat ponad 90 proc. przesyłanych danych będą stanowiły nagrania wideo, a to nie lada wyzwanie dla routerów i naszych domowych sieci.
  • Zazwyczaj urządzenia, które dostajemy od dostawców internetu pełnią zaledwie podstawowe funkcje. W rezultacie, o wielu usługach, z których chcielibyśmy korzystać na tablecie czy konsoli, możemy tylko pomarzyć
  • Nowoczesny router umożliwi płynne przeglądanie zdjęć na ekranie telewizora. Zamiast kolekcjonowania wielu pendrive'ów, wystarczy podłączyć do sieci dysk i już można cieszyć się płynnym pokazem fotografii.
  • Również strumieniowe odtwarzanie filmów HD i muzyki będzie płynne
  • Często grasz? Pamiętasz, że powinieś mieć również do tego odpoweidni router o specjallnych parametrach, co będzie gwarancją optymalnej i płynnej rozrywki. Zwracaj przede wszystkim uwagę na przepustowość. Powinna być ona równa lub nawet większa od maksymalnej prędkości Twojego łącza internetowego 
  • Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zyskasz wydajność. Zarządzaj priorytetami przesyłu danych dla różnych urządzeń. Jeśli akurat grasz na konsoli, kilkoma kliknięciami ustawisz jej priorytet jako najwyższy.
  • Dzięki rozbudowanym funkcjom kontroli rodzicielskiej, nawet nie będąc w domu, sprawdzisz, czy Twoje dziecko gra właśnie na konsoli lub ustawisz konkretne godziny, kiedy będzie mogło korzystać z rozrywek.

Proponowane produkty:
TP-LINK Archer C1200 <%– –%>
TP-LINK TL-WR841N <%– –%>
ASUS RT-AC750 <%– –%>
TP-LINK DECO M4 Mesh AC1200 <%– –%>
ASUS RT-AC1300G PLUS <%– –%>
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas