Dlaczego grill elektryczny sprawdzi się w kuchni sportowca?

Autor: Joanna

Potrawy z grilla elektrycznego to świetny pomysł na urozmaicenie diety sportowca. Możesz przygotowywać je tradycyjnie – na świeżym powietrzu z grupą przyjaciół. Możesz jednak wybrać grill domowy i opiekać dania niezależnie od pory roku czy pogody. Przekonaj się, dlaczego jeszcze warto zakupić to urządzenie i jaki grill elektryczny wybrać.

grill domowy w diecie sportowca

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co dają potrawy z grilla elektrycznego w diecie sportowca
  2. jakie potrawy z grilla elektrycznego warto przygotowywać
  3. jaki grill wybrać – elektryczny czy węglowy

Co dają potrawy z grilla elektrycznego w diecie sportowca?

warzywa z grilla elektrycznegoOsoba uprawiająca sport, nawet jeśli robi to tylko rekreacyjnie, potrzebuje odpowiedniej, zbilansowanej diety, by utrzymać organizm w dobrej kondycji i nie narazić się na kontuzje. Jedne składniki odżywcze stanowią budulec tkanki mięśniowej, inne zaś przysługują się regeneracji.

Bardzo ważnym elementem diety sportowca jest białko. Stanowi materiał zarówno budulcowy, jak i energetyczny. Może pochodzić z następujących produktów: mięsa, mleka, wyrobów mlecznych, serów, jajek. Korzystnym rozwiązaniem jest spożywanie go wkrótce po treningu, ponieważ właśnie wtedy synteza białek wzrasta.

Spożywane każdego dnia mięso może się w końcu znudzić. Warto więc już podczas rozpisywana diety zadać sobie pytanie o sposoby na przyrządzanie ryb, drobiu czy innego chudego mięsa. Jednym z nich jest korzystanie z grilla domowego. Przyrządzane na grillu elektrycznym mięso traci tłuszcz, lecz pozostaje bogate w białko.

Jakie potrawy z grilla elektrycznego warto przygotowywać?

grill elektryczny Tefal GC722D OptiGrill + XLKiedy nadchodzi sezon grillowy, nie musisz odmawiać sobie przyjemności korzystania z niego. Ważny jest jedynie odpowiedni dobór mięsa. Mimo że na grillu elektrycznym wytapia się tłuszcz, nie sięgaj po tłuste mięsa ani wędliny. Nadmiar cholesterolu zaburza pracę układu krążenia, która jest szczególnie ważna w przypadku osób mających większą aktywność fizyczną. Podczas grillowania unikaj także masła i śmietany.

Kupując grill elektryczny na balkon, zorganizujesz przyjęcie dla przyjaciół na tarasie. Wybierz model taki jak Bosch TFB3302V, czyli składany. Po rozłożeniu pokryw w poziomie na płytach zmieści się więcej produktów i goście otrzymają jedzenie w tym samym czasie. Przygotowując potrawy na przyjęcie, sięgnij po piersi z kurczaka lub indyka, chudą szynkę wieprzową, stek wołowy, jagnięcinę, ryby morskie. Z drobiu możesz wykonać szaszłyki – przełóż je warzywami i pieczarkami. Na przyjęciu do woli spożywaj same grillowane warzywa.

Unikaj kiełbasek, kaszanki, tłustego mięsa. Jeśli zdecydujesz się na karkówkę, wybierz porcję mocniej wysmażoną. Na grillu domowym przyrządzaj mięso bez skóry – to w niej znajduje się bardzo dużo tłuszczu. Dla polepszenia smaku mięsa wcześniej zamarynuj je w przyprawach i ziołach.

Zobacz, jak przygotować koktajle białkowe w blenderze kielichowym. Zabieraj je na trening lub poczęstuj znajomych na przyjęciu.

Polecane grille elektryczne
  • 329 zł
  • 2 199 zł
  • 249 zł
  • 249 zł
  • 599 zł

Jaki grill – elektryczny czy węglowy?

Niewątpliwie bardziej klimatyczny i lepszy na posiedzenia pod gołym niebem będzie tradycyjny grill węglowy. Nie wymaga dostępu do sieci elektrycznej, więc zabierzesz go na łąkę czy nad rzekę. Jednak osoby, które uprawiają sport i zależy im na funkcjonalnym urządzeniu przydatnym do przygotowywania codziennych posiłków, powinny wybrać grill elektryczny. To model, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i na tarasie. Nie wiąże się rozpalaniem ognia, więc nie wydziela dymu – nie będzie przeszkadzał sąsiadom z bloku. Z uwagi na kompaktowość łatwo znaleźć dla niego miejsce w szafce kuchennej.

JAKI GRILL ELEKTRYCZNY WYBRAĆ?

Jeżeli najczęściej przygotowujesz posiłki tylko dla siebie lub dla 2-3 osób, zdecyduj się na model składany z regulacją położenia górnej płyty. W ten sposób na grillu elektrycznym przyrządzisz potrawy na 3 sposoby: po rozłożeniu (jak na grillu węglowym), z opuszczoną płytą (jak w opiekaczu do tostów) i z przestrzenią pomiędzy płytami (tryb sprawdzi się w przypadku produktów delikatnych, których nie powinno się zgniatać).

Tefal GC722D OptiGrill + XL to doskonały grill elektryczny na balkon. Jest duży i pojemny, więc bez trudu przygotujesz na nim porcje dla kilku osób lub na cały tydzień. Ma powłokę nieprzywierającą, dzięki czemu unikniesz stosowania tłuszczu. Ten zawarty w mięsie wytopi się do pojemnika na tłuszcz. Na grillu elektrycznym Tefala możesz przyrządzać mięso o różnej grubości, a także rozmrażać zamrożone porcje.

Grillem domowym może być również RAVEN EGE001. Jest to model stołowy z ociekaczem do tłuszczu i termostatem. Jeśli wrócisz późno z treningu i zorientujesz się, że nie masz już żadnej gotowej do odgrzania porcji mięsa, skorzystasz z funkcji szybkiego nagrzewania, by błyskawicznie przygotować posiłek.

Obejrzyj wszystkie grille elektryczne dostępne w RTV EURO AGD i znajdź idealny model do domu. Znajdź w internecie przepisy na potrawy z grilla elektrycznego dla sportowców i wprowadź je do diety, by uniknąć monotonii.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów