Czym jest Disney Infinity? Opis fabuły i zasady działania

Autor: Ola

Możliwość wprowadzenia fizycznych figurek do wirtualnego świata brzmi jak melodia przyszłości. Nic bardziej mylnego – Disney Infinity 3.0 jest innowacyjnym typem rozgrywki, który pozwala graczom zyskać niespotykany jak dotąd sposób tworzenia światów i budowania fabuły.

Logo Disneya przed sklepem w Londynie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest Disney Infinity
 2. jak wygląda fabuła Disney Infinity
 3. czym jest Disney Infinity 3.0

Czym jest Disney Infinity?

Logo Disneya na ekranie smartfona

Disney Infinity to seria gier w gatunku toys-to-life, w ramach których fizyczne figurki przenoszone są do wirtualnego świata rozgrywki. Producent – Avalanche Software postawił sobie za cel zaoferowanie graczom zupełnie innego, nowego i innowacyjnego modelu rozgrywki, wprowadzając do obiegu rozwiązanie, którego nigdy wcześniej nie było. Akcja toczy się w gigantycznym, uniwersalnym świecie wyobraźni nazwanym Toy Box, wypełnionym zabawkowymi wersjami kultowych postaci Disneya, Pixara, Marvela i Gwiezdnych Wojen.

Pomimo dużych nadziei i sporej liczby zainteresowanych tym typem rozgrywki, w maju 2016 roku Disney ogłosił, że seria została wycofana z obiegu. Fani mają jednak możliwość rywalizowania w grach wchodzących w skład “Gold Editions”, a to za sprawą wydania ich odpowiedników na systemie Microsoft Windows (za pośrednictwem platformy Steam). Użytkownicy otrzymali taką szansę w grudniu 2016 roku i mogą uzyskać dostęp do wszystkich istniejących figurek i zawartości zestawu.

 • 19 zł
 • 34,99 zł
 • 19 zł
 • 79,90 zł
 • 79,90 zł

Fabuła w Disney Infinity

Mężczyzna trzyma pilota w ręku przed włączonym telewizorem z logiem Disneya na ekranie

Zestaw Disneya to przygodowe gry akcji z fizycznymi zabawkami i możliwością tworzenia fabuły w otwartym świecie. Postacie i inne funkcje wprowadzane są do rozgrywki za pomocą figurek i dysków mocy z dołączoną bazą Infinity. Z wyjątkiem postaci innych niż ludzie, takich jak te z serii Cars, każda postać ma odgórnie przypisaną liczbę skoków i ataków, a także wyjątkową zdolność. Przykładem są Sulley i Jack Skellington, które mogą ryczeć, aby przestraszyć innych, a także Violet i Randall, posiadające możliwość przejścia w tryb niewidzialny.

W grze Disney Infinity gracze mają do wyboru dwa główne tryby: Play Set i Toy Box. Każdy z nich jest zasadniczo niezależnym światem z własną rozgrywką, opartą na konkretnym filmie lub serialu z rozpoznawalnymi postaciami i fabułą. Co ważne, postacie z jednego świata nie mogą wejść do innego, ale gracze mogą układać i używać figurek dowolnych postaci w trybie Toy Box. Dodatkowo można go w pełni dostosowywać i eksplorować.

W serii Play Set dostępne są trzy wersje trybów, w których gracze mają do dyspozycji kilka odrębnych wariantów i trybów:

 1. Disney Infinity 1.0: Piraci z Karaibów, Uniwersytet Potworny, Iniemamocni, Samochody, Samotny Strażnik, Toy Story In Space.
 2. Disney Infinity 2.0: Mściciele, Człowiek Pająk, Strażnicy Galaktyki.
 3. Disney Infinity 3.0: Star Wars: Zmierzch Republiki, Star Wars: Rise Against the Empire, Star Wars: The Force Awakens, Inside Out, Gdzie jest Dory?, Marvel Battlegrounds.

Tryb Toy Box z kolei pozwala graczom stworzyć własną grę na arenie w otwartym świecie. Możliwe jest dopasowywanie i odblokowywanie postaci, takich jak Czarna Pantera, broni czy gadżetów, co następnie pozwala budować własne światy i tworzyć własne zasady rozgrywki. Przenośne pudełko z zabawkami stało się dostępne pod koniec 2013 roku, wyłącznie na iPada. Wersja Toy Box jest również dostępna dla Microsoft Windows. Ich działanie polega na wykorzystywaniu kodów sieciowych, dołączonych do każdej postaci w Disney Infinity.

Disney Infinity 3.0

Disney Infinity 3.0 ma mechanikę gry podobną do Disney Infinity i Disney Infinity: Marvel Super Heroes. Mimo że ma wiele kluczowych elementów, system walki w grze został przeprojektowany, aby stał się bardziej dogłębny i złożony. Projektanci przy tworzeniu fabuły skupili się na takich produkcjach, jak Star Wars: The Force Unleashed i jego sequel, Kingdom Hearts, a także większość wątków z filmu Spider-Man.

Postacie używające mieczy świetlnych w walce mogą korzystać z dodatkowej broni. Na przykład grywalna postać Luke'a Skywalkera ma możliwość używania miotacza i miecza świetlnego, które razem mogą żonglować wrogami w powietrzu. Zintegrowane zostały pełne kombinacje, co pozwala graczowi zatrzymać rozgrywkę i przenieść się na inną odmianę kombinacji. Grywalne postacie z możliwością użycia Mocy, zgodnie z fabułą Gwiezdnych Wojen, mają możliwość pchania i ciągnięcia wrogów podczas walki. Ataki specjalne, które zostały wprowadzone w Disney Infinity: Marvel Super Heroes, wróciły do łask. Posiadacze broni bliskiego zasięgu (takiej jak miecze świetlne i inna broń ostra), w tym postacie mające własną broń podstawową bliskiego zasięgu (jak Mulan, którego główną bronią jest laska, podobna do Jedi i Sitha własny główny miecz świetlny), mogą wykonać powietrzną kombinację.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów