Deskorolki elektryczne – jakie są ich zalety i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Piotr

Deskorolka elektryczna potrafi dać wiele zabawy i satysfakcji z nauki jazdy. Opanowanie takiego gadżetu nie jest bardzo trudne, lecz wymaga odrobiny wprawy. Właśnie dlatego jest to idealny prezent dla kogoś młodszego – stanowi niewielkie wyzwanie w nauce i jest solidną dawką rozrywki.

Deskorolka elektryczna

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są podstawowe informacje o deskorolkach elektrycznych
  2. jakie są zalety i na co zwracać uwagę przy zakupie deskorolki

Deskorolka elektryczna – podstawowe informacje

Chłopak na deskorolce elektrycznej

Zanim przejdziemy do głębszej analizy tematu, wypadałoby zastanowić się, czym właściwie jest deskorolka elektryczna? Otóż jest to pojazd niewielkich rozmiarów, który bardzo często jest dwukołowy, choć jest także wiele egzemplarzy czterokołowych. Takie dwuślady elektryczne mogą przypominać standardowe deskorolki – dla współczesnej młodzieży być może kojarzące się z dawnymi czasami – ale równie dobrze mogą charakteryzować się znacznie innym, uwspółcześnionym wyglądem.

Deskorolka elektryczna to efekt rozwoju technologii, spadku cen urządzeń elektronicznych, a także chęci stworzenia czegoś atrakcyjnego i ogólnodostępnego. Czym tak naprawdę są? Dla jednych to zabawka, dla innych środek transportu z przymrużeniem oka, gadżet, nowinka technologiczna, która przykuwa oko i daje sporo frajdy z jazdy. Lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli. Nowa deskorolka elektryczna to koszt kilkuset złotych lub, jeśli ktoś preferuje egzemplarze z wyższej półki, będzie to koszt przekraczający nawet tysiąc złotych.

Deskorolka elektryczna z rączką może mieć dodatkowo wygodny wyświetlacz, który będziemy widzieć w trakcie jazdy. Odczytamy z niego chociażby aktualną prędkość, z jaką się przemieszczamy. Wszystko zależy od tego, co jest dla nas ważne? Czy ma to być najtańsza deskorolka, najlepsza deskorolka elektryczna, a jeśli tak, to co przez to rozumiemy? Przez jednych deskorolka elektryczna za 300 złotych będzie uznawana za drogą, a przez innych za bardzo tanią. Z kolei za najlepszą może uchodzić zarówno dwukołowa deskorolka elektryczna, jak i czterokołowa czy na przykład jednokołowa, bo takie też istnieją. Wszystko sprowadza się do indywidualnej oceny.

  • 1 799 zł
  • 2 499 zł
  • 2 099 zł
  • 1 799 zł
  • 2 499 zł

Deskorolka elektryczna – jaką kupić?

Dziewczyna na deskorolce elektrycznej

Zgodnie z powyższym, decyzja o zakupie deskorolki elektrycznej w ogromnej mierze zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Najlepiej omówić temat na przykładzie. Deskorolka elektryczna 10 cali – wiele osób szuka dokładnie czegoś takiego. Forever Chic Pi-MAX 10" to właśnie model elektrycznego dwukołowca z 10-calowymi kołami. W rozsądnej cenie użytkownik otrzymuje solidnie wykonaną deskorolkę elektryczną, która ma antypoślizgowe, silikonowe nakładki, wytrzymałą obudowę aluminiową, oświetlenie LED, ochronę silnika oraz solidne, gumowe koła. Dodatkowo ten model deskorolki jest odporny na wodę (IP54), ma ochronę przed przegrzaniem akumulatora i silnika, a także możliwość hibernacji baterii w stanie spoczynku (bardzo dobre dla wydłużenia czasu zabawy). Podczas jazdy takimi deskorolkami z reguły trzeba pochylić ciało do przodu, natomiast w celu skręcania, należy przenieść ciężar ciała na lewą lub prawą nogę.

Zastanawiając się nad tym, jaką deskorolkę kupić, można wziąć pod uwagę właśnie takie dodatkowe funkcje, jakie zostały wymienione wyżej. Wszelkie formy dodatkowej odporności na czynniki zewnętrzne, solidna obudowa, ochrona przed przegrzaniem, możliwość oszczędzania baterii poprzez hibernację. Dodatkowo należy zainteresować się maksymalnym obciążeniem, ale z reguły jest to 100-120 kg, więc niemal każdy człowiek może korzystać z takich deskorolek. Wygląd też ma znaczenie, dlatego jeśli kupujemy prezent, warto dowiedzieć się, czy osoba, którą chcemy obdarować, preferuje dwukołowe pojazdy, czy też czterokołowe, wyglądające bardziej jak klasyczna deskorolka.

Dobrym przykładem bardziej klasycznego stylu jest Manta MSB9021 Longboard. Wyglądem przypomina zwykłą deskorolkę, ale to oczywiście elektryczna deskorolka, mająca dwa silniki o mocy 900 W. Ponadto ma akumulator litowo-jonowy 21.6 V o pojemności 8000 mAh. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi 25 km, a maksymalna prędkość to 27 km/h. Maksymalne obciążenie to z kolei 120 kg. Całkiem dobra propozycja z wyważonymi parametrami. Warto wspomnieć, że jest tu także pilot sterujący, wygodny otwór do chwytania dłonią i przenoszenia, a sama powierzchnia, na którą stawiamy stopy, jest antypoślizgowa.

Jaką deskorolkę elektryczną wybrać? Najlepiej taką, która wkomponuje się w nasze potrzeby i to nie tylko samymi parametrami technicznymi, ale też i stylem. Każdy lubi coś innego, a producenci mają tego świadomość, w związku z czym elektryczne deskorolki występują w szerokiej palecie form, kolorów, prędkości, liczby i wielkości kół oraz oczywiście przedziałów cenowych.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link