Męski depilator – przegląd top modeli

Autor: Klaudia

Szeroka oferta depilatorów sprawiła, że mężczyźni coraz bardziej zaczęli doceniać zalety depilacji. Sprzęt bezboleśnie i skutecznie usuwa owłosienie z całego ciała, jak również z twarzy. Gładkie ciało to nie tylko wygoda, ale również higiena. Sprawdziliśmy, jaki sprzęt do depilacji warto wybrać.

Depilacja męska, plecy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na czym polega laserowa depilacja
 2. na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego depilatora
 3. jakie depilatory męskie są warte uwagi

Czy depilacja jest dla mężczyzn?

Depilacja męskiej pachy, depilatorem IPL

Zabieg depilacji, kiedyś polecany głównie kobietom, dzisiaj stał się standardem męskiej pielęgnacji. Coraz więcej panów, przekonując się o jego zaletach, na stałe włącza go do kroków dbania o własną skórę. Depilacja pomaga nie tylko zwalczyć niektóre problemy skórne (np. wrastające włoski), ale również utrzymać idealny wygląd, szczególnie panom, którzy nie lubią owłosienia. Dla niektórych to sposób na pewność siebie i zawsze dobre samopoczucie. Mężczyźni, decydując się na zabieg depilacji, najczęściej usuwają owłosienie z pleców, klatki piersiowej, ramion i karku.

Mechaniczne depilatory męskie

Tradycyjne golarki foliowe i rotacyjne to urządzenia cieszące się największą popularnością wśród mężczyzn. Są proste w obsłudze, a co najważniejsze – bezbolesne. Dzięki szerokiej funkcjonalności pozwalają zarówno na stylizację zarostu, jak i na golenie owłosienia do gładkiej skóry. W bogatym katalogu różnych modeli znalazły się golarki z czujnikami gęstości i twardości zarostu (np. Philips S7960/17), co pozwala na skuteczne pozbycie się owłosienia. Zaletą nowoczesnych depilatorów rotacyjnych (np. Philips Shaver S9000 Prestige SP9862/14) jest ich wodoodporność, która umożliwia swobodną depilację pod prysznicem. Na uwagę zasługują również golarki foliowe. Naszym faworytem jest Braun Series 9 9355s do stosowania również pod wodą. Producent wyposażył sprzęt w czujnik dopasowania do konturów depilowanej powierzchni, co pozwala na perfekcyjne usunięcie nawet najmniejszych włosów.

Polecane depilatory ipl
 • 899 zł
 • 599 zł
 • 1 399 zł
 • 799 zł
 • 649 zł

Laserowa depilacja męska

Depilacja męskiej twarzy, depilatorem IPL

Depilacja laserowa to zabieg przeznaczony nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Liczba fanów gładkich ciał stale rośnie, dlatego producenci oferują podręczne urządzenia do użytku domowego. Obok tradycyjnych mechanicznych metod usuwania niechcianego owłosienia depilacja laserowa jest gwarancją długotrwałego efektu. Szczególnie sięgają po nią osoby, których tryb życia wiąże się z eksponowaniem odsłoniętych części ciała, np. sportowcy, artyści. Depilacja laserowa to również skuteczna metoda zmniejszenia owłosienia dla panów, którzy borykają się z jego nadmiarem m.in. w okolicach karku, na klatce piersiowej, plecach, dłoniach czy stopach. Dla uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących efektów ważna jest faza wzrostu usuwanego włosa, jak również jego rodzaj i struktura. Najszybszych efektów mogą spodziewać się mężczyźni o ciemnych włosach i jasnej skórze. Depilowany włos powinien mieć długość 3 mm, dlatego dłuższe przed zabiegiem zaleca się podciąć. Laserowa depilacja włosów to również skuteczny sposób na walkę z wrastającymi włosami, tym bardziej jeśli towarzyszy temu stan zapalny i tworzenie się blizn. Całkowita likwidacja wrastających włosków przełoży się na dobrą kondycję skóry, która stanie się idealnie gładka i pozbawiona nieestetycznych grudek. Największym atutem depilacji laserowej jest towarzyszący jej minimalny dyskomfort. Podczas sesji usuwania włosów odczuwalne jest ciepło i ledwo wyczuwalne są ukłucia. Dotyczy to obszarów ciała szczególnie delikatnych, jak pachy, okolice intymne i twarz. Najlepsze efekty można osiągnąć już po 5 sesjach, a gładkim ciałem cieszymy się wówczas nawet do 6 miesięcy, pod warunkiem regularnie przeprowadzanej depilacji.

Ranking laserowych depilatorów męskich

Biorąc pod uwagę oczekiwania panów, przygotowaliśmy ranking najlepszych naszym zdaniem depilatorów laserowych.

 • Remington iLIGHT IPL6780 – to innowacyjny model depilatora emitującego 300000 impulsów. Producent wyposażył urządzenie w technologię PROPULSE, która zapewnia szybkie i trwałe rezultaty, nawet w przypadku twardego owłosienia męskiego. Do zestawu dołączono 2 nakładki umożliwiające usuwanie włosów z twarzy i ciała. Model Remington ma aż 5 ustawień mocy i czujnik skóry. Zaletą sprzętu jest konkurencyjna na tle innych modeli cena.
 • Babyliss G947E – bezpieczny depilator laserowy emitujący 300000 impulsów o prędkości 36 błysków/min. Urządzenie ma 5 poziomów intensywności pracy w zależności od koloru skóry. Pierwsze efekty zauważalne są już po 4 zabiegach. Obsługę depilatora ułatwia aplikacja na smartfon Homelight Connected, która umożliwia personalizację zabiegów poprzez ustawienia dotyczące czasu sesji, depilowanego obszaru ciała czy dziennik przeprowadzonych i planowanych zabiegów.
 • Braun IPL 5124 – depilator laserowy emitujący 400000 błysków aż w 10 poziomach intensywności. Ogromną zaletą modelu jest wbudowany czujnik koloru skóry SensoAdapt, który w zaledwie 10 sekund automatycznie odczytuje odcień naskórka i dopasowuje do niego intensywność emitowanego światła. W rezultacie zabieg jest w pełni bezpieczny nawet dla osób z wrażliwą i bardzo jasną skórą. Dodatkowo producent wyposażył depilator w 3 tryby ustawień (normalny, delikatny, ultradelikatny), które są pomocne przy usuwaniu włosków z delikatnych miejsc. Depilator Braun ma również specjalną nasadkę, umożliwiającą łatwe dotarcie do miejsc wymagających szczególnej precyzji, np. na twarzy, w okolicach intymnych.
 • Philips Lumea Prestige BRI956/00 – to innowacyjny i zaawansowany depilator laserowy przeznaczony do skutecznego usuwania włosów z wszystkich części ciała. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik SmartSkin, który wykrywa odcień skóry, a następnie ułatwia dopasowanie intensywności błysków. Dodatkowo producent dołączył 3 nasadki: do ciała, twarzy, pach i bikini. Obsługę depilatora i personalizowanie ustawień pracy umożliwia aplikacja na smartfon Philips Lumea IPL.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link