Data publikacji: 15 grudnia 2016
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

Jaki depilator kupić? Wybierz najlepszy depilator dla siebie!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Depilator to nieduże, podręczne urządzenie, wyposażone w głowicę depilującą, która wyrywa włoski z cebulkami. Dzięki temu odrastają one dużo wolniej niż obcięte przez golarkę lub usunięte kremem depilującym. Poszczególne modele depilatorów różnią się jednak konstrukcją i sposobem działania.

 

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie

Zwróć uwagę na sposób depilacji. Głowica depilująca, która chwyta włosy i wyrywa je, może być zbudowana z metalowych pęset lub dysków. Pęsety mają rzadziej rozmieszczone punkty do chwytania włosków, dlatego są dobrym wyborem dla osób z rzadszym owłosieniem. W przypadku dysków punktów chwytania włosków jest więcej, dlatego depilacja jest skuteczniejsza i szybsza.

Ważna jest prędkość, z jaką obracają się elementy depilujące. Najlepiej, aby była ona regulowana. Przeważnie występują dwie prędkości. Depilacja jest skuteczniejsza przy szybszych obrotach, ale można ją odczuwać jako bardziej bolesną. Jeżeli chcesz, aby depilacja była mniej bolesna, wybierz model z systemem masażu. W zależności od modelu są to albo żelowe rolki, albo specjalne grzebyki, które podczas depilacji poruszają się i masują naskórek. Dzięki temu nieprzyjemne uczucie wyrywania włosków jest minimalizowane.

Metalowe dyski mogą być uzupełnione elementami masującymi skórę, co zmniejsza nieprzyjemne doznania towarzyszące depilacji.
Depilator z systemem masażu

Przeglądając ofertę, możesz natknąć się także na tzw. głowicę startową. Jest to oddzielna nasadka, którą zakładasz zamiast głowicy depilującej. Ma ona mniejszą liczbę pęset, dzięki temu depilacja przebiega w łagodniejszy sposób. Wykorzystasz ją do pierwszych depilacji, aby skóra przyzwyczaiła się do zabiegu. Wybierz model z głowicą startową, jeżeli jest to Twój pierwszy depilator i jesteś wrażliwa na ból.

Jeżeli oprócz nóg chciałabyś w komfortowy sposób depilować delikatne miejsca pod pachami lub w okolicy bikini, wybierz model z funkcją depilacji wrażliwych miejsc ciała. Jest to plastikowa osłonka, którą umieszczasz na głowicy depilującej. Osłania ona część pęset, dzięki czemu depilacja jest delikatniejsza. W niektórych modelach jest to osobna nakładka z wąską głowicą depilującą, dzięki mniejszemu rozmiarowi i mniejszej liczbie pęset usuwanie włosów jest bardziej komfortowe.

W niektórych modelach nasadkę depilującą możesz zastąpić głowicą golącą. Jest to dodatkowa nasadka z nożykami pokrytymi folią, którą wykorzystasz do usuwania włosów w miejscach, których nie chcesz depilować, na przykład pod pachami. Nasadka pracuje jak tradycyjna elektryczna golarka, nie wyrywa włosów, ale obcina je przy skórze. Włoski szybciej odrastają, jednak samo golenie jest bezbolesne.

 

Niektóre modele depilatorów wyposażone są dodatkowo w głowicę golącą oraz nakładkę do depilacji okolic bikini.
Depilator z głowicą golącą

Część modeli posiada lampkę podświetlającą depilowany obszar, aby ułatwić dokładne usuwanie włosków. Większość depilatorów jest zasilana sieciowo, możesz więc używać depilatora tylko po podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Jeżeli chciałabyś używać depilatora w dowolnym miejscu, bez ograniczenia długością kabla, bez plączącego się przewodu, wybierz model zasilany także akumulatorowo. Wbudowany akumulator po naładowaniu wystarcza na kilka godzin pracy. Takie modele są jednak nieco cięższe.

W depilatorach z dyskową głowicą depilującą, dyski są ceramiczne, a nie metalowe, co zapobiega podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Są one przeznaczone dla osób, których skóra jest wrażliwa i reaguje alergicznie na kontakt z metalem. Dzięki nim ryzyko podrażnienia skóry jest zminimalizowane. Ceramiczne dyski łatwo dopasowują się do kształtu ciała. Część depilująca jest delikatnie wklęsła. W pozostałych modelach głowice są proste, dlatego trzeba kilkakrotnie depilować dany fragment ciała, bo rosnące pod różnym kątem włosy nie zawsze są skutecznie zbierane i wyrywane za pierwszym razem.

 

Dyski ceramiczne dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu depilowanie trwa krócej.
Ceramiczne dyskiObejrzyj także nasz materiał video o Philips Satinelle Advanced BRE640/00.


 


 

 

Funkcje dodatkowe i wyposażenie

Modele depilatorów różnią się pomiędzy sobą funkcjami dodatkowymi, które wpływają na komfort użytkowania urządzenia.  Jeżeli jesteś wrażliwa na ból, wybierz model z głowicą chłodzącą. Jest to pojemnik wypełniony specjalnym płynem, który przed użyciem należy zamrozić, a następnie podłączyć do depilatora. Podczas depilacji intensywnie schładzana przez nasadkę skóra staje się mniej wrażliwa na ból. Inna nasadka, złuszczająca ograniczy ryzyko wrastania włosów. Jeżeli chcesz, aby czyszczenie depilatora było dokładniejsze i łatwiejsze, wybierz model z funkcją mycia pod wodą.

Jeżeli chcesz używać depilatora w dowolnym miejscu, bez ograniczenia długością kabla, wybierz model zasilany jednocześnie sieciowo i akumulatorowo.

 

Głowica chłodząca przyda się osobom szczególnie wrażliwym na ból.
Głowica chłodząca

Występują modele, które na wyposażeniu mają tzw. rękawicę chłodzącą. Jest to woreczek wypełniony specjalnym płynem, który zamraża się. Przed depilacją należy pomasować skórę zimną rękawicą, aby schłodziła się i stała dzięki temu mniej wrażliwa na ból. Jeżeli szukasz modelu, który zminimalizuje ból, wybierz depilator z systemem masażu ultradźwiękami. Podczas depilacji skóra jest masowana ultradźwiękami, dzięki w zasadzie nie występują nieprzyjemne odczucia związane z wyrywaniem włosków. Jeżeli chcesz, aby czyszczenie było dokładniejsze i łatwiejsze, wybierz model z funkcją mycia głowicy wodą.

 

Możliwość mycia głowicy depilatora ułatwia utrzymanie właściwej higieny.
Mycie głowicy depilatora

Niektóre modele mają nasadkę złuszczającą. Jest to nasadka bez pęset, szorstka w dotyku, którą nakłada się po zdjęciu głowicy. Złuszczenie naskórka ogranicza ryzyko wrastania włosów, dlatego powinnaś używać jej po depilacji. Do depilatora najczęściej dołączony jest pędzelek do czyszczenia głowicy z włosków. Na wyposażeniu może znajdować się także kosmetyczka, etui i nakładka na głowicę zapobiegająca brudzeniu się ostrzy.

 

W zestawie z depilatorem możemy otrzymać komplet nasadek, rękawicę do mycia i kosmetyczkę.
Zestaw do depilacji

Warto się również zaopatrzyć w płyn do dezynfekcji głowicy depilującej. Jej regularne dezynfekowanie pozwala uniknąć rozwoju bakterii i w efekcie podrażnień skóry.

Depilacja światłem

Działanie urządzenia związane jest z technologią IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnego światła impulsowego. Technologia ta polega głównie na niszczeniu cebulek włosa (a dokładniej do ich przejścia w fazę spoczynku) poprzez kierowanie w nie wiązkami światła. Co więcej, zostaje wstrzymane ich odrastanie. Dzięki temu włosy wypadają w naturalny sposób, a nogi pozostają niebywale gładkie. 
 Popularni producenci depilatorów:

 

jaki depilator kupić, jaki depilator wybrać, jak wybrać depilator, jaki depilator, jaki depilator polecacie, jaki wybrać depilator, najlepsze depilatory, najlepszy depilator, dobry depilator

 


Proponowane Towary:

Philips Lumea Prestige BRI953/00
Philips Lumea SC1995/00
Babyliss G947E
Remington iLIGHT IPL6780
Braun Silk-expert IPL BD 5008  300 tys. błysków
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
5 1
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Znajdź nas