Czytniki ebooków - jaki model wybrać?

Autor: Piotr

Czytniki ebooków w krótkim czasie stały się urządzeniami powszechnymi – nikogo nie dziwi już, że w urządzeniu mniejszym, niż kieszonkowe wydania książek mieszczą się tysiące różnych pozycji (od powieści, poprzez magazyny, aż po gazety codzienne). Zobacz, jaki model wybrać.

Czytelnictwo przeżywa przy okazji swoisty renesans, bowiem nowoczesne czytniki ebooków prezentują się dobrze również od strony wizualnej. Siłą tego segmentu urządzeń jest duży przedział cenowy – zobacz, w co można się zaopatrzyć w przedziałach cenowych do 400, do 500 i powyżej 500 złotych. 

Na które modele w określonych przedziałach cenowych warto zwrócić uwagę?


InkBOOK Classic 2 –  to jeden z bardziej popularnych i najtańszych modeli w tym pułapie cenowym. Zakup tego czytnika jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz ocenić, czy czytanie książek na tego typu urządzeniu jest  dla ciebie, InkBOOK Classic 2 będzie dobrym urządzeniem na start.

Sprawdzi się również w przypadku tych, którzy nie szukają urządzeń przepełnionych dodatkowymi funkcjami, a zależy im na jednej, prymarnej – w tym przypadku – komforcie na czytania książek.

To solidny czytnik, który jest bezpieczny dla oczu. Bateria trzyma przez dłuższy czas, nawet do kilku tygodni.  InkBOOK Classic 2 ma 6-calowy dotykowy ekran oraz otwarty system z aplikacjami Android, co rozszerza jego możliwości. Co więcej specjalny krój pisma OpenDyslexic jest pomocny dla dyslektyków, a tryb wysokiego kontrastu umożliwia czytanie osobom niedowidzącym.

W pamięci urządzenia (4 GB) zmieści się około 3000 pozycji w wielu formatach, takich jak EPUB, FB2, HTML, MOBI, PDF, RTF, TXT.

  

Zobacz pełną ofertę czytników do 400 złotych w naszym sklepie!

 

Amazon Kindle Touch 2014 – radzi sobie z najpopularniejszymi formatami: AZW, DOC, DOCX, HTML, MOBI, PDF, PRC, TXT.  Ma tyle samo pamięci wewnętrznej, niż wcześniej opisywany inkBOOK Classic 2, czyli 4GB. Dotykowy ekran tego urządzenia idealnie sprawdzi się podczas czytania zarówno w świetle słonecznym, jak i półmroku.

 

Ekran w technologii e-ink, imitujący kartkę papieru, nie męczy oczu, teksty jest wyraźny i można go powiększać, co dla wielu będzie bardzo istotną informacją. Ponadto czytnik Amazon Kinle Touch posiada funkcję adnotacji, co pozwala na tworzenie własnych notatek oraz zakładek. Żadna myśl lub pomysł Ci nie ucieknie!

Amazon Kindle Touch oferuje również możliwość łączenia się przez WiFi z internetem, dzięki czemu zakup nowych pozycji jest bardzo wygodny. 

Sześciocalowy ekran, 191 gramów wagi to również jedna z wielu zalet tego urządzenia, dzięki czemu z łatwością zapakujesz go do torby lub plecaka i nie będziesz musiał rozstawać się z powieścią, którą zacząłeś czytać. Ciekawym modelem w podobnej cenie jest także Amazon Kindle E-reader

 

Zobacz pełną ofertę czytników do 500 złotych

 

Pocketbook Touch Lux 3 to kolejny w zestawieniu czytnik z 6-calowym dotykowym ekranem i wyświetlaczem E-Ink. Urządzenie obsługuje formaty CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TCR i TXT.

Czytnik waży 208 gramów i ma 8,3 milimetra grubości. Jest nie tylko wygodny, ale także wykonany z materiałów, które są przyjemne w dotyku.

Czytnik ten posiada dostęp do Wi-Fi oraz ma dostęp do przeglądarki internetowej. Zatem będziesz miał dostęp do bogatych zasobów


Ma 4 GB wbudowanej pamięci, które można rozszerzyć dzięki wejściu na kartę pamięci (microSD i microSDHC). Urządzenie ponadto można podłączać do komputera za pomocą kabla USB. 


 

Zobacz CZYTNIKI powyżej 500 złotychAmazon Kindle Paper White 3 to kolejna propozycja od Kindle’a. Posiada on wyświetlacz E-Ink, który imituje kartkę papieru, zatem możesz być pewien, że Twoje oczy nie zmęczą się podczas pochłaniania kolejnej książki.

Co więcej czytnik ten posiada ekran dotykowy oraz wielostopniowe podświetlanie ekranu, co jest istotne, gdyż pozwala to na czytanie przy różnym oświetleniu, nawet przy półmroku.

Nie musisz przejmować się, że Twój wzrok na tym ucierpi. Urządzenie obsługuje następujące rozszerzenia: AZW, DOC, DOCX, HTML, MOBI, PDF, PRC oraz TXT.

Dzięki dostępowi do Wi-Fi oraz portowi USB będziesz mógł kupować i korzystać z e-booków z wielu źródeł. Dodatkową funkcja jest Time to Read, która szacuje czas, który pozostał nam do końca przeczytania książki. 


Zobacz pełną ofertę czytników ebooków 


Czytniki ebooków to doskonały produkt, dla wszystkich kochających czytać, ale nie tylko. Mając urządzenie pod ręką pochłanianie książek stanie się jeszcze większą przyjemnością. Tym razem nie ograniczy nas bowiem ani ich waga, ani ich wielkość.

Polecane czytniki e-booków
  • 499 zł
  • 529 zł
  • 399 zł
  • 729 zł
  • 579 zł
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link