Trymer do brody czy maszynka do golenia lub strzyżarka? Sposób działania i użytkowania

Autor: Mariusz

Dbałość o zarost lub fryzurę jest jednym z elementów codziennej higieny i wizytówką człowieka. Zaniedbań nie sposób nie zauważyć, dlatego niemożność poradzenia sobie z ujarzmieniem owłosienia frustruje. Na szczęście w sklepach można kupić wszystko, co niezbędne do zlikwidowania problemu. Trymer do brody, maszynka do golenia lub strzyżarka są ogólnodostępne.

narzędzia fryzjerskie ułożone na stole

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. gdzie się kupuje urządzenia do usuwania i pielęgnacji owłosienia i jak się one nazywają
 2. jak używać trymera i ile kosztują poszczególne modele
 3. czy maszynka do golenia jest odpowiednia do zarostu
 4. komu przyda się strzyżarka do włosów i dlaczego jest to dobry zakup

Trymer do brody, maszynka do golenia, strzyżarka – urządzenia do usuwania i pielęgnacji owłosienia

Maszynka do strzyżenia i inne narzędzia

Przybory do usuwania owłosienia nie zawsze działają tak samo. Strzyżarka do włosów nie będzie zdatna do ujarzmienia brody czy też depilacji. Do tego służy trymer. Maszynką do golenia możemy co prawda się ogolić lub nadać kształt zarostowi, lecz jest to ryzykowne posunięcie. Bardziej nadaje się ona do depilacji mniej owłosionych partii ciała. Jak działają te urządzenia i ile trzeba za nie zapłacić w sklepie?

Maszynki do brody, strzyżarki do włosów lub maszynki do golenia to urządzenia lub przybory, które można kupić w drogeriach i sklepach ze sprzętem do użytku domowego. Ich cena jest zależna od rodzaju zakupionego przedmiotu. Najtańszą opcją są maszynki do golenia, ale nie można nimi ułożyć fryzury, a jedynie usunąć niechciane włoski. Kształt zarostu nadamy trymerem, strzyżarką zaś krótką chłopięcą fryzurę. Koszt sprzętów waha się pomiędzy 2 a 600 złotych, w zależności od wybranego modelu.

Jaki trymer do brody jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Maszynka do brody, nazywana trymerem, to niewielkie urządzenie przypominające golarkę. Dołączone do niego końcówki są jednak inne, niż w klasycznej strzyżarce. Trymery służą nie tylko do pielęgnacji istniejącego już zarostu, ale także do usuwania owłosienia z uszu lub nosa. Maszynką do brody można strzyć zarówno na sucho, jak i na mokro. Niektóre modele można myć pod wodą. Warto pamiętać o ich sukcesywnym czyszczeniu po każdym użyciu. Zapchany trymer będzie nie tylko niehigieniczny, ale też mało przydatny. Maszynki do strzyżenia brody można kupić w drogeriach lub sklepach ze sprzętem do użytku domowego. Prym wśród modeli wiodą:

 • Braun MGK7220 – maszynka do brody zasilana akumulatorowo. Czas pracy akumulatora to ponad 1,5 godziny. Ładuje się ją tylko 60 minut. Ten czas na pewno starczy do zrobienia porządku z zarostem. Do trymera dodano szereg końcówek, które umożliwiają kompleksową pielęgnację. Co ważne, można go używać na sucho i na mokro. Koszt takiej maszynki to około 600 złotych;
 • Babyliss MT727E – stanowi alternatywę dla drogich urządzeń, ponieważ jego cena przekracza nieco 200 złotych. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo i ma mnóstwo funkcji. Trymer Babyliss można potraktować także jako golarkę lub depilator do usuwania owłosienia w różnych rejonach ciała. Umożliwiają to grzebieniowe nakładki dodane do kompletu.

Przed zakupem trymera warto zastanowić się, czy nie chcielibyśmy mieć urządzenia wielofunkcyjnego. Jeśli tak, wybierzmy model lekki, zasilany akumulatorowo lub sieciowo i koniecznie z wieloma nakładkami.

 • 349 zł
 • 299 zł
 • 299 zł
 • 149 zł
 • 99 zł

Czy maszynka do golenia jest dobra do zarostu?

Niezbędne narzędzia dla fryzjera

Maszynki do golenia dzielą się na dwa rodzaje. W sklepach dostępne są modele elektryczne i manualne. Zarówno jedną, jak i drugą pozbędziemy się niechcianych włosków, lecz ich używanie do nadawania kształtów brodzie może być ryzykowne. Niektóre typy nie posiadają dodatkowych nakładek w zestawie, co wiąże się ze sporym utrudnieniem. Takim modelem jest np. Remington XR 1570 R9 Ultimate Series Rotary – maszynka do golenia zasilana akumulatorowo. Mimo ograniczenia funkcji, ma szereg udogodnień, które pozwolą pozbyć się nawet najbardziej opornego zarostu. W drogeriach można kupić także maszynki jednorazowe. Służą one wyłącznie do depilacji lub usuwania zarostu z dodatkiem pianki.

Komu poleca się strzyżarki do włosów?

Strzyżarki do włosów poleca się szczególnie mężczyznom, ponieważ używa się ich do skracania włosów na kilka, kilkanaście milimetrów. Nie oznacza to, że z dobrej strzyżarki nie mogą skorzystać kobiety, ale powinny mieć one umiejętności użytkowania tego rodzaju urządzenia. Popularną, niedrogą maszynką jest Sencor SHP 7201SL. Te niewielkie urządzenie ma czytelny wyświetlacz LCD, który pokazuje długość włosów, które chcemy uzyskać. Sencor SHP 7201SL jest zasilana zarówno akumulatorowo, jak i sieciowo. Jej niewątpliwą zaletą są tytanowe ostrza, które umożliwiają skrócenie nawet bardzo opornych włosów. Koszt strzyżarki to około 150 złotych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link