Czujnik odcienia skóry w depilatorze – jak wybrać właściwy depilator?

Autor: Joanna

Depilator IPL zmienił oblicze depilacji laserowej. Metoda fotodepilacji to nieinwazyjne usuwanie niechcianych włosków na ciele, dzięki której każdy użytkownik może to zrobić w domowym zaciszu. Pomocny jest wbudowany czujnik odcienia skóry, który zapewnia bezpieczne depilowanie. Czujnik skutecznie analizuje kolor skóry i dopasowuje impuls światła urządzenia, tym samym użytkownik wie, czy depilator jest dobrze ustawiony.

gładkie nogi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest depilator IPL
  2. czym jest i jak działa czujnik odcienia skóry w depilatorze
  3. na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia

Depilator IPL

kobieta przeprowadzająca depilację

Depilacja laserowa w ostatnich latach zyskała na popularności. Część salonów kosmetologicznych wprowadziła do oferty tę usługę. Zazwyczaj powinno się wykonać serię zabiegów, aby w pełni cieszyć się brakiem włosków przez długie lata. Dzieje się tak dzięki wiązce światła, która wydobywa się z głowicy lasera. Wychwytuje ona ciemny barwnik ciała, czyli melaninę. Znajdujący się w cebulce włos pochłania światło lasera, co powoduje nieodwracalną destrukcję cebulki.

Epilacja IPL to innowacyjna technika pozbywania się niechcianych włosów. Ta metoda jest trochę inna od laserowej, aczkolwiek zabieg odbywa się na podobnych zasadach. Głowica urządzenia wyposażona jest w odpowiednią lampę, która naświetla owłosiony obszar ciała. Emitowane są fale, które pochłaniane są przez cebulki włosów. Metoda IPL określana jest inaczej fotodepilacją, a samo urządzenie nie jest laserem. Pomimo tego daje efekt podobny jak laser. Podczas epilacji włoski ulegają całkowitej destrukcji lub zapadają w stan uśpienia i po prostu przestają rosnąć. Zabieg, wykonywany w gabinecie kosmetycznym lub w domowym zaciszu, jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

Mimo zapewniającej bezpieczeństwo technologii istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują do fotodepilacji. Należy powstrzymać się od depilacji w przypadku stosowania leków fotouczulających, np. niektórych antybiotyków. Zabieg jest możliwy po upływie przynajmniej tygodnia od przyjęcia ostatniej dawki takiego leku. Minimum miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować kremów zawierających izotretynoinę, retinol czy witaminę C. Specjaliści odradzają również picie ziołowych herbatek, które zawierają nagietek, dziurawiec czy rumianek. Przeciwwskazaniem mogą być zdrowotne problemy, takie jak: cukrzyca, metalowe implanty na depilowanym obszarze, stymulator lub defibrylator serca, choroby nowotworowe. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie powinny poddawać się zabiegowi.

Polecane depilatory ipl
  • 599 zł
  • 799 zł
  • 999 zł
  • 1 199 zł
  • 1 299 zł

Czujnik odcienia skóry w depilatorze IPL

Depilator IPL

Czujnik odcienia skóry w depilatorze IPL to zabezpieczenie, które pozwala wybrać najsilniejszy i jednocześnie najbezpieczniejszy impuls światła dla danej skóry. Czujnik wykrywa odcień skóry i umożliwia wyzwolenie błysku światła jedynie w przypadku, gdy odcień skóry jest odpowiedni. Jasna skóra potrzebuje mniejszej intensywności, natomiast na ciemniejszych odcieniach można stosować mocniejszy impuls światła. Zazwyczaj należy dostosować ręcznie intensywność światła, ponieważ czujnik nie włączy automatycznie niższego ustawienia. On jedynie sprawdza, czy żądany promień jest odpowiedni dla skóry użytkownika. Każdy obszar ciała może wymagać innego impulsu, dlatego ważne jest, aby urządzenie miało czujnik odcienia skóry. Żeby czujnik depilatora działał prawidłowo, skóra musi być oczyszczona z wszelkich balsamów lub olejków. Co więcej, tuż przed zabiegiem powinno się dokładnie usunąć włoski za pomocą żyletki. Wtedy impuls urządzenia dokładnie dojdzie do cebulki włosa.

Jak wybrać właściwe urządzenie?

Aby epilator IPL odpowiednio służył użytkownikowi, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Oprócz czujnika odcienia skóry powinien mieć przede wszystkim regulację mocy. Ręczne ustawienie intensywności impulsu pozwala na komfortowe dopasowanie błysku do skóry. Inną ważną cechą jest czujnik kontaktu z ciałem. Urządzenie uruchomi się wtedy, gdy prawidłowo przylega do skóry. Ta funkcja nie tylko zmusza do właściwego używania głowicy depilatora, ale również zapewnia ochronę oczu. Powierzchnia naświetlania jest bardzo ważna. Im jest ona mniejsza, tym większa intensywność naświetlania danego miejsca. Oprócz parametrów technicznych ważny jest rodzaj zasilania. Występują dwa typy – akumulatorowe lub sieciowe. W pierwszym przypadku epilator ma wbudowany akumulator, który pozwala na używanie go bezprzewodowo. Natomiast w drugim przypadku urządzenie musi być podłączone do sieci elektrycznej, aby z niego korzystać.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link