Cyberpunk 2077 – wszystko, co musisz wiedzieć o grze!

Autor: Łukasz

Cyberpunk 2077 to najgłośniejsza produkcja studia CD Projekt RED od czasów Wiedźmina 3. Gra przeniesie nas w cyberpunkową przestrzeń, w której jako bohater o imieniu V będziemy próbować przetrwać w anarchicznym środowisku, walcząc, kradnąc oraz wykonując zadania na zlecenie. Otwarty świat, futurystyczna technologia rozwoju postaci oraz neonowe megalopolis przyciągną nas do ekranu na długo!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. o historii gry
 2. co zaoferuje gameplay
 3. o edycjki kolekcjonerksiej

Cyberpunk 2077 – klimatyczna gra osadzona w legendarnym uniwersum

Cyberpunk 2077 jest produkcją warszawskiego studia CD Projekt RED. Inspiracją do stworzenia gry stała się papierowa wersja RPG Cyberpunk pomysłu Mike’a Pondsmitha, która doczekała się aż trzech edycji: Cyberpunk 2013, Cyberpunk 2020 i Cyberpunk V3. Dzięki współpracy twórców Cyberpunk 2077 zabierze nas do przepełnionego kolorowymi neonami retrofuturystycznego megalopolis Night City, które ciągnąć się będzie od Los Angeles aż do samego San Francisco. Akcja gry rozgrywa się w roku 2077. To czas, w którym największe korporacje przejmują władzę nad światem, oferując cyber-ulepszenia dla najbardziej bogatych. W Cyberpunk 2077 wyraźnie został zarysowany konflikt pomiędzy najbiedniejszą a najzamożniejszą częścią społeczeństwa.

Cyberpunk 2077 – co zaoferuje gameplay?

W Cyberpunk 2077 doświadczymy niespotykanej dotąd immersji. Płynne przejścia pomiędzy rozgrywką a przerywnikami wideo sprawią wrażenie, jakbyśmy oglądali film. Dzięki temu w mgnieniu oka zanurzymy się w futurystycznych cyberpunkowych klimatach, które spotęguje widok FPP, czyli z pierwszej osoby. Przysłuży się to także rozgrywce. Gracz będzie mógł skorzystać m.in. z innowacyjnych implantów oczu, co diametralnie zmieni system postrzegania świata. Cyberpunk 2077 stawia na biotechnologiczne ulepszenia ciała, które pozwolą poruszać się w uniwersum na przeróżne sposoby. Twórcy podkreślają, że to gra RPG z elementami strzelania, co oznacza, że oprócz rozwoju postaci każde miejsce czy pojazd ma swoje konkretne właściwości. Cyberpunk 2077 to anarchia, dystopia i wyraźne podziały klasowe, z którymi będzie się trzeba zmierzyć.

W grze wcielamy się w postać o imieniu V. Twórcy umożliwiają graczowi wybór płci bohatera, dostosowanie jego wyglądu oraz określenie cech charakteru, takich jak inteligencja, refleks, siła czy zdolności techniczne. Wszystko to wpłynie bezpośrednio na wydarzenia fabularne. W kwestiach dialogowych producent zadbał o to, by usłyszeć głos V zgodny z wybraną płcią.

Cyberpunk 2077 jest grą RPG, a to oznacza, że nie zabraknie klas oraz możliwości rozbudowy postaci. Dostępne będą trzy główne rodzaje: Netrunner, Techie i Solo oraz dwie poboczne: Rocketboy i Corporate. CD Projekt RED oddaje graczom wolną rękę w kreacji bohatera. Dlatego też przygotował płynny system klas, w którym nie trzeba decydować się na konkretną ścieżkę rozwoju, a można łączyć ze sobą zdolności i dobierać umiejętności zgodnie z aktualnymi potrzebami w rozgrywce. Cyberpunk 2077 stawia na historię oraz głęboką narrację. Dzięki możliwości stworzenia takiego bohatera, jakiego tylko zechcemy, świat gry stanie się nam bliższy i bardziej wciągający.

Fani otwartej przestrzeni poczują się jak w domu. W Cyberpunk 2077 do dyspozycji gracza zostanie oddany olbrzymi świat, w którym możliwości są niemalże nieograniczone. Samochody będzie można kupować lub kraść, dostępny będzie także czarny rynek, na którym zaopatrzymy się w broń i różnego rodzaju technologiczne zabawki. Gra zaoferuje również możliwość inwestowania w nieruchomości w każdej z sześciu dostępnych dzielnic. Co ciekawe, mimo otwartego świata na początku rozgrywki niektóre z nich będą dla gracza nieosiągalne. Gra kładzie nacisk na reputację oraz to, jak się prezentujemy. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniego poziomu ulicznej reputacji, szacunku bądź zdobycia wymaganej liczby kredytów, nowe rejony staną się dla otwarte.

Duży wpływ na przebieg fabularny będą mieć prowadzone rozmowy. Cyberpunk 2077 zaoferuje szeroko rozbudowany system dialogowy, w którym będziemy mogli zdecydować, czy chcemy kogoś pochwalić, sprowokować lub pozostać neutralnym. Nieliniowa ścieżka rozmowy pozwoli bezpośrednio wpływać na kreację świata i tylko od nas będzie zależeć, czy na ulicy dojdzie do strzelaniny czy też konflikt zostanie załatwiony polubownie. Cyberpunk 2077 przeznaczony jest dla graczy pełnoletnich, dlatego w grze nie zabraknie przekleństw, scen seksu i brutalności w postaci latających kończyn. Walka z wrogami może toczyć się na dwóch płaszczyznach. Jedna z nich zakłada wykorzystanie broni z kategorii: Power (o największej sile rażenia i kalibrze), Tech (zmodyfikowana amunicja i innowacyjne osłony) oraz Smart (pełna samonaprowadzających pocisków). Drugi wariant to gra po cichu. CD Projekt RED zaprojektował rozbudowany system skradania się, co wymaga od gracza subtelniejszego i bardziej wyrafinowanego pokonywania przeciwników.

Polecane gry xbox one

Cyberpunk 2077 – data premiery oraz edycja kolekcjonerska

Cyberpunk 2077 pojawi się na rynku dopiero 17 września 2020 roku. Premiera została przesunięta (pierwotnie zakładano, że gracze będą mogli cieszyć się nową pozycją już od 16 kwietnia) w związku z większą ilością prac nad ostateczną wersją, niż wcześniej zakładano.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformach najnowszej generacji: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Gra dostępna jest w przedsprzedaży w standardowym wydaniu oraz wyjątkowo bogatej edycji kolekcjonerskiej. W jej skład wchodzą:

 • pudełko edycji kolekcjonerskiej,
 • pudełko z kodem do pobrania gry oraz płytami ze ścieżką dźwiękową,
 • kolekcjonerski Steelbook,
 • artbook w twardej oprawie,
 • metalowy brelok Quadra V-tech,
 • metalowe przypinki,
 • materiał dowodowy NCPD zawierający przewodnik po Night City,
 • haftowane naszywki,
 • naklejki do sticker bomby,
 • kompendium wiedzy na temat świata gry,
 • mapa Night City,
 • pocztówki z Night City.

Największą atrakcją edycji kolekcjonerskiej Cyberpunk 2077 jest jednak 25-centymetrowa figurka prezentującą główną postać gry.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link