Co kupić chłopcu na dzień dziecka? Wskazówki

Autor: Karolina

Każde dziecko uwielbia prezenty. Pierwszy dzień czerwca to idealna data na obdarowywanie ukochanych pociech podarunkami. Wybierając upominek, dobrze abyśmy mieli na uwadze to, by był on dopasowany do wieku dziecka i jego zainteresowań. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że zakup po kilku godzinach nie pójdzie w zapomnienie, a wręcz przeciwnie – będzie służyć dziecku przez długi czas. Przeczytaj artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, jaki prezent na Dzień Dziecka dla chłopca wybrać.

prezent na dzień dziecka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. z czego ucieszą się niemowlęta
 2. jaki prezent spodoba się kilkuletnim dzieciom
 3. co warto kupić starszym pociechom
 4. co przyda się nastolatkom

Upominek dla najmłodszych

Jeśli szukasz prezentu dla świeżo upieczonego członka rodziny, postaw na interaktywne zabawki wspomagające rozwój. Mały chłopiec z pewnością ucieszy się z wielofunkcyjnego pluszaka, który poza przyjaznym wyglądem oferuje również wiele dodatkowych atrakcji. Większość modeli w kreatywny sposób łączy zabawę z nauką. Poprzez krótkie wypowiedzi lub piosenki śpiewane przez maskotkę dziecko może uczyć się swoich pierwszych słów. Możliwy jest też wybór języka obcego.

prezenty na dzień dziecka dla najmłodszych

Bardziej zaawansowane modele dają możliwość dostosowania poziomu trudności do indywidualnego tempa rozwoju dziecka. Dzięki temu zabawka wspomaga, a nie wyprzedza dziecko w pierwszych osiągnięciach. Oprócz mowy, pluszowa maskotka może także rozwijać zmysł dotyku – dzięki zastosowaniu w pluszaku wielu zróżnicowanych faktur materiałów. Kolejnym świetnym pomysłem dla najmłodszych będą klocki (oczywiście odpowiednio dostosowane wielkością do wieku chłopca). Zabawa z nimi sprawia, że dziecko skutecznie rozwija zdolności manualne i motoryczne.

A co dla kilkulatka?

Fisher Price Maskotka szczeniaczek uczniaczek FPM71

Nieco starsi chłopcy z pewnością ucieszą się ze zdalnie sterowanego samochodu. Sklepy oferują szeroki asortyment różnego rodzaju pojazdów. Możesz mieć więc pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego nawet dla najbardziej wymagającego przedszkolaka. My w szczególności polecamy te modele:

 • UGo SCOUT URC-1172 – samochód idealny dla młodego fana prędkości. Jego maksymalna prędkość wynosi aż 25 km/h, a specjalne opony gumowe z zaawansowanym bieżnikiem trzymają samochód w obranym przez malucha kierunku jazdy.
 • UGo WYWROTKA URC-1311 – efektowna, zdalnie sterowana wywrotka, osiągająca prędkość do 10 km/h. Oprócz tradycyjnej jazdy może służyć również do przewożenia zabawek.
 • UGo POLICJA URC-1328 – zdalnie sterowany radiowóz to doskonałe rozwiązanie dla chłopca, który w przyszłości chce zostać policjantem.
 • UGo MONSTER TRUCK URC-1329 – zwolennik ekstremalnych rozrywek z pewnością ucieszy się z efektownego monster trucka z dużymi kołami.
 • UGo SCORPIO URC-1153 – niezwykle szybka i zwrotna wyścigówka zadowoli każdego wymagającego przedszkolaka.
UGo CLIMBER URC-1269
 • 79,99 zł
 • 69,99 zł
 • 69,99 zł

Prezenty dla starszych dzieci

Nieco starsze dzieci i nastolatkowie uwielbiają spędzać czas przed komputerem. Warto więc postawić na prezent, który zachęci ich do bardziej aktywnej rozrywki. Dobrym pomysłem będzie inwestycja w elektryczną hulajnogę lub deskorolkę. W ostatnim czasie bardzo zyskały one na popularności. Jazda na nich to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do oswojenia się z otoczeniem, rozwoju zmysłu orientacji w terenie oraz zapoznania się z fizycznymi zjawiskami. Urządzenia te poruszają się z maksymalną prędkością wynoszącą 25 km/h, dzięki czemu możesz być pewny, że w żaden sposób nie zagrożą bezpieczeństwu pociechy. 

Manta MSB9023 Off Road - Smart Balance Board 8,5"

Jeśli natomiast Twoje dziecko interesuje się sportem i lubi aktywnie spędzać czas, możesz rozważyć podarowanie mu smartwatcha. Jest to niewielkie urządzenie, które w małej obudowie mieści dużą ilość funkcji. Wyglądem przypomina sportowy zegarek, ale jego możliwości znacznie wykraczają poza wskazywanie daty i godziny. Stanowi on znakomite uzupełnienie smartfona, gdyż umożliwia m.in. wykonywanie i odbieranie połączeń, pisanie wiadomości SMS, a także odczytywanie powiadomień bez potrzeby wyjmowania z kieszeni telefonu. Poza tym posiada wiele prozdrowotnych i przydatnych do treningu funkcji, m.in.: pomiar kroków, kontrolę liczby spalanych kalorii, ciśnieniomierz, miernik jakości snu czy czujnik pracy serca. To bardzo wygodny gadżet, który idealnie sprawdzi się podczas treningów oraz w innych momentach, kiedy dostęp do smartfona jest utrudniony. 

co na dzień dziecka?

Zakup prezentu dla chłopca na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak dobrze zastanowisz się nad zainteresowaniami i potrzebami swojego dziecka, okaże się to znacznie łatwiejsze. Dlatego nie czekaj i już teraz wybierz odpowiedni upominek.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link