Cicha noc przez cały rok - dlaczego warto wybrać ciche produkty?

Autor: Klaudia

Irytuje Cię głośne wirowanie pralki? Chciałbyś odkurzyć mieszkanie i nie przeszkadzać innym domownikom? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie są ciche produkty. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przeczytaj nasz artykuł.

Wirowanie pralki, odkurzanie, suszenie włosów, parzenie kawy z ekspresu czy przygotowywanie obiadów (wyciskanie, miksowanie lub mielenie) nie musi kojarzyć się z hałasem, który zniechęca do korzystania z tych urządzeń. Nie pozwól, by to sprzęt wybierał za Ciebie porę, kiedy podłączysz je do kontaktu i użyjesz.

Zadbaj o siebie

Codziennie przebywamy w hałasie - zatłoczone, gwarne ulice pełne samochodów czy głośne słuchanie muzyki - to jedne z pierwszych skojarzeń. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przebywanie w miejscach, w których stale jest głośno wpływa na nasze zdrowie - np. obniża koncentrację, wydajność pracy oraz powoduje bóle głowy

Po całym dniu pracy najbardziej zależy nam na odpoczynku. Wielu z nas wybiera jego różne formy, ale pewne jest, że najlepiej zrelaksować się w spokoju i ciszy. Perspektywa włączenia głośnego, warczącego urządzenia może skutecznie zniechęcić nas do szybkiego posprzątania, zmycia naczyń w zmywarce czy przygotowania ulubionych dań.

Jeśli zależy Ci, by korzystać z urządzeń, gdy jest wieczór lub wczesny ranek, a niektórzy Twoich współlokatorzy nadal smacznie śpią – zdecyduj się na jedno z cichych urządzeń. Postaw na ciszę zwłaszcza w przypadku takich urządzeń jak ekspres do kawy, wyciskarka wolnoobrotowa, pralka, zmywarka, czajnik czy odkurzacz (tradycyjny bądź automatyczny). Zadbaj o siebie i o komfort swoich bliskich!

Zobacz poziom hałasu urządzeń w trakcie normalnej pracy

Pokój dziecka – spokojny sen najmłodszych

Pokój dziecka to szczególne miejsce. Spełnia ono wiele funkcji, dlatego tak istotne jest, by odpowiednio o nie zadbać. To właśnie tutaj dziecko najczęściej przebywa, a więc bawi się, uczy się, odpoczywa oraz śpi po całym dniu.

Zakup cichych urządzeń sprawi, że odkurzacz nie będzie kojarzył się ze złym, hałaśliwym potworem.  Z kolei urządzenia takie jak oczyszczacz czy nawilżacz powietrza, które dbają o jakość powietrza, nie będą przeszkadzać podczas odrabiania lekcji lub podczas snu.

Zobacz ciche oczyszczacze powietrzaCichy dom!

Planujesz i myślisz nad urządzeniem własnego mieszkania? Poszukujesz odpowiednich sprzętów, które będą dostosowane do Twoich potrzeb?

Przy wyborze niezbędnych produktów poza mocą, klasą energetyczną urządzenia, najpopularniejszymi funkcjami czy wyglądem warto zwrócić uwagę na to, jak głośny jest produkt, który przypadł nam do gustu.


Wzięcie pod uwagę tego parametru pozwala na dowolne korzystanie z kupionych przez nas produktów. Koniec z uprzykrzaniem życia sobie i innym domownikom.

Odmień życie swojego podopiecznego

Co robi Twój kot lub pies, gdy włączasz mikser lub odkurzacz? Czy ucieka w najbardziej ustronne zakamarki Twojego mieszkania?  

Zwierzęta mają znacznie lepszy słuch od ludzi i hałas wydobywający się z domowych urządzeń jest dla nich bardzo uciążliwy. Jeśli nie chcesz, by Twój pies przestał patrzeć na Ciebie smutnym wzrokiem za każdym razem, gdy chcesz posprzątać, zainwestuj w nowy, cichszy odkurzacz lub pralkę.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link