Brother HL-1222WE WIFI – poznaj idealną drukarkę do firmy

Autor: Joanna

Kupując drukarkę do firmy, trzeba liczyć się z tym, że sprzęt będzie intensywnie użytkowany. Szukamy więc urządzenia o znakomitej wydajności, a jednocześnie taniego w eksploatacji. Pod tym kątem przyjrzeliśmy się drukarce Brother HL-1222WE WIFI, aby sprawdzić, jak ten niedrogi sprzęt sprawdza się w firmie. Przeczytaj, jakie są nasze wrażenia!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym powinna się cechować drukarka do firmy,

- jakie parametry ma drukarka Brother HL-1222WE WIFI,

- jakie są nasze doświadczenia z drukarką Brother HL-1222WE WIFI,

- czy model sprawdził się jako drukarka do firmy.

Drukarka do firmy – nasze wymagania

Brother HL-1222WE WIFI wydajnaWybór drukarki do firmy to niełatwe zadanie. Musi to być trwały, wydajny sprzęt, który wytrzyma codzienne drukowanie stosów umów, dokumentów i materiałów szkoleniowych. Od sprawnej drukarki zależy często życie firmy. Nie chodzi tylko o obieg dokumentów wewnątrz przedsiębiorstwa – brak możliwości wydrukowania faktur czy umów może też przecież wpłynąć na współpracę z klientami i podwykonawcami. Trzeba pamiętać o tym, że w małej firmie jedna drukarka służy często wszystkim pracownikom obecnym w biurze. W efekcie urządzenie może nawet drukować kilkaset stron dziennie – a to stanowi już prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na niedrogi sprzęt.

Najlepiej w tej roli sprawdzają się drukarki laserowe – tanie w eksploatacji i bardzo wydajne, są pierwszym wyborem w zakresie sprzętu do biura. Obok niskich kosztów utrzymania ich zaletę stanowi szybkość wydruku – znacznie większa niż w przypadku drukarek atramentowych. W wielu przedsiębiorstwach, na przykład biurach rachunkowych, gdzie drukuje się niemal wyłącznie czarno-białe dokumenty, wystarczająca jest drukarka laserowa monochromatyczna.
Szukając dobrej, taniej drukarki do firmy, wzięliśmy pod uwagę:
  • cenę wydruku w przeliczeniu na stronę,
  • szybkość druku w czerni,
  • łączność bezprzewodową,
  • konstrukcję umożliwiającą szybką naprawę.

Drukarka Brother HL-1222WE WIFI – charakterystyka

Pod kątem wspomnianych wyżej cech sprawdziliśmy drukarkę Brother HL-1222WE WIFI. To tania drukarka laserowa przeznaczona dla małych przedsiębiorstw i domowych biur. Jest to model jednofunkcyjny – monochromatyczny, umożliwiający druk w formacie maks. do A4. Urządzenie zostało wyposażone w 32 Mb pamięci i procesor 200 MHz. Deklarowana wydajność bębna Brother wynosi 10 tysięcy stron, a po zużyciu możliwa jest łatwa wymiana części.
Model oferuje drukowanie z prędkością do 20 stron na minutę, przy poziomie hałasu 51dB. Według zapewnień producenta pierwsza strona wydruku jest gotowa w mniej niż 10 sekund. Toner startowy dołączony do urządzenia, podobnie jak standardowe kardridże, pozwala na wydruk 1500 stron tekstu. Obiecująco wygląda też cena oryginalnych tonerów Brother, która wynosi mniej niż 100 zł. Widząc deklarowaną przez producenta wydajność, nie ma wątpliwości, że HL-1222WE WIFI jest drukarką tanią w eksploatacji.
Co do łączności, sprzęt wyposażono w złącze USB 2.0 oraz interfejs sieci bezprzewodowej IEEE 802.11b/g/n. Dzięki temu drukarkę można połączyć z urządzeniami za pośrednictwem Wi-Fi.

Brother HL-1222WE WIFI – nasza ocena

 Jak Brother HL-1222WE WIFI sprawdził się w praktyce? Czy udowodnił, że jest tanią drukarką laserową do firmowych zastosowań? Sprawdźmy!
Brother HL-1222WE WIFI - niedużaPo otwarciu kartonu z drukarką znajdziemy urządzenie, startową kasetę z tonerem, przewód zasilający, płytę ze sterownikami i podręcznik użytkownika. Do zestawu nie dołączono przewodu USB, ale my zdecydowaliśmy się wypróbować bezprzewodowe połączenie komputera z drukarką. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, urządzenie jest wyposażone w złącze USB 2.0, więc możesz użyć praktycznie każdego przewodu z takimi końcówkami.
Jak prezentuje się drukarka? Przede wszystkim urządzenie jest zaskakująco małe, szczególnie w porównaniu z innymi drukarkami do firmy, które – jak wynika z naszego doświadczenia – zajmuje zazwyczaj sporo miejsca. Drukarka może więc zwyczajnie stać na biurku. Po zamknięciu pokrywy i podajnika na papier sprzęt tworzy kompaktową bryłę. Niestety projektanci nie uwzględnili możliwości schowania podajnika z papierem, dlatego – ponieważ jego pojemność to aż 150 arkuszy – zapasowe kartki polecamy przechowywać w miejscu bezpiecznym od kurzu.
Instalacja drukarki jest bardzo prosta – wystarczy włożyć toner, otwierając pokrywę drukarki zgodnie z instrukcją rozrysowaną w podręczniku użytkownika. Kiedy sprzęt jest już ustawiony i podłączony do zasilania, czas przejść do konfiguracji połączenia komputera z drukarką. Ten etap jest także banalnie prosty – robi się to przy pomocy oprogramowania załączonego na płycie CD. Program przeprowadza nas przez instalację krok po kroku w zależności od wybranego rodzaju połączenia.
Z doświadczenia wiemy, że najlepszym rozwiązaniem w firmie jest podłączenie drukarki do routera i udostępnienie jej w sieci. Skonfigurowanie połączenia Brother HL-1222WE WIFI z urządzeniem sieciowym to dosłownie dwa kliknięcia – na przycisk w routerze i ten w drukarce z ikonką Wi-Fi. Sprzęt paruje się sam w kilka sekund.

WSKAZÓWKA

Z firmowej drukarki korzysta kilkoro pracowników? Podłącz ją do routera i udostępnij urządzenie użytkownikom w sieci bezprzewodowej. To łatwiejsze niż podłączanie każdego komputera osobno.

Brother HL-1222WE WIFI - wygodna
Dodatkowym smaczkiem jest tu możliwość drukowania prosto ze smartfona lub tabletu za pomocą darmowej aplikacji na Androidzie. Appka ma klarowny design i jest banalnie prosta w obsłudze. Pliki importuje się z pamięci urządzenia lub skrzynki mailowej. Za pomocą aplikacji można też edytować czy przyciąć drukowane dokumenty – funkcja przydaje się do poprawy zauważonych w ostatniej chwili literówek.
A co z wydrukami? Okazuje się, że Brother HL-1222WE WIFI to nie tylko drukarka tania w eksploatacji, ale też bardzo dobrej jakości. Wydruki są trwałe i wyraziste, a głębia czerni – jak to w przypadku drukarek monochromatycznych – jest zadowalająca. Urządzenie drukuje dokumenty szybko – zgodnie z deklaracją producenta, pierwsza strona jest gotowa w kilka sekund. Poziom hałasu mógłby być mniejszy, ale jak na urządzenie z tej półki cenowej i o takiej prędkości druku, nie jest źle.
Jakie są koszty użytkowania HL-1222WE WIFI? Okazuje się, że jest to porządna, tania w eksploatacji drukarka laserowa. Po pierwsze, do urządzenia jest załączony toner startowy o pojemności równej standardowemu – oznacza to, że bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy pracować na drukarce na… 1500 arkuszach. Ceny oryginalnych tonerów także zachęcają – kiedy już zużyjemy startowy kardridż, nowy, oryginalny egzemplarz można kupić za mniej niż 100 złotych. Daje to koszt druku na poziomie około 6 groszy na stronę.
Atutem tego modelu jest też jego konstrukcja. Kaseta z tonerem i jednostka bębna drukarki stanowią odrębne, całkowicie wymienne elementy. Części są łatwo dostępne, a ich demontaż nie wymaga szczególnie dużo wprawy. Co dzięki temu zyskujemy? Koszt naprawy drukarki jest bardzo niski, ponieważ te komponenty można wymienić samodzielnie.

Brother HL-1222WE WIFI jako drukarka do firmy – podsumowanie

Brother HL-1222WE WIFI to drukarka laserowa tania w eksploatacji i zapewniająca stałą, wysoką jakość wydruków. Jej zdecydowanym plusem jest wbudowany interfejs Wi-Fi, dzięki któremu urządzenie można łatwo podłączyć do sieci bezprzewodowej w biurze. Konfiguracja takiego połączenia jest bardzo prosta. To dobra, tania drukarka z łatwo dostępnymi tonerami w świetnej cenie w przeliczeniu na stronę. Zaletą tego modelu jest też możliwość wymiany jednostki bębna, co obniża koszty ewentualnych napraw. HL-1222WE WIFI pozwala na szybkie drukowanie dokumentów i innych plików tekstowych w czerni, dlatego dobrze sprawdza się jako niewielka drukarka do firmy. Polecamy!

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 20 str/min

Złącze: USB 2.0

WiFi: tak

PLUSY

+ niska cena i małe koszty eksploatacji

+ wymienna kaseta i jednostka bębna

+ łatwa konfiguracja bezprzewodowa

+ szybkie drukowanie

MINUSY

− brak możliwości schowania pojemnika z papierem

Kupujesz drukarkę do firmy? Zobacz nasz ranking TOP 7 drukarek biurowych!
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link