Blender z bidonem do koktajli – jaki sprawdzi się najlepiej?

Autor: Zosia

Owocowe lub warzywne koktajle stają się coraz popularniejsze. To cenne źródło witamin, zastrzyk energii i zdrowa alternatywa dla przekąsek. Ich przyrządzenie jest dziecinnie proste i nie zajmuje dużo czasu. Dlatego każdy miłośnik takich napojów powinien mieć w kuchni blender z bidonem do koktajli.

Blender z bidonem wypełniony świeżymi owocami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki blender z bidonem do koktajli wybrać
 2. na co zwrócić uwagę przed zakupem blendera z bidonem
 3. czy warto kupić blender z bidonem do koktajli

Jaki blender z bidonem do koktajli wybrać?

Kobieta trzyma w dłoniach blender z bidonem

Blender z bidonem jest urządzeniem, które w szybki i wygodny sposób pozwoli zmiksować owoce lub warzywa na gładki koktajl. Napój można wypić od razu z naczynia lub nałożyć na nie nakrętkę i zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię lub siłownię. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale ogranicza także ilość naczyń do zmywania. Na rynku dostępne są różne modele blenderów z bidonem do koktajli. Różnią się one parametrami, ceną oraz niektórymi funkcjami.

Prosty w obsłudze i niedrogi blender z bidonem do koktajli to m.in. Sencor SBL 2211GR. Urządzenie ma cztery ostrza pokryte tytanem, dlatego bardzo szybko i dokładnie mieli lub miksuje wszystkie składniki, a to pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze warzyw i owoców. Dzięki mocnemu silnikowi (500 W) problemu nie stanowią nawet twardsze kawałki. Co ważne bidon został wykonany z bezpiecznego plastiku, który nie zawiera bisfenolu A (BPA). Ponadto idealnie pasuje do uchwytu w rowerze lub samochodzie, a także można go myć w zmywarce.

Na uwagę zasługuje również blender z bidonem RAVEN ENB001 2w1. Urządzenie ma mocny silnik 1000 W i ostrza ze stali nierdzewnej, które zapewniają precyzyjne i szybkie miksowanie, mielenie lub blendowanie warzyw, owoców i nasion, a nawet ziaren kawy. Jest on bardzo prosty w obsłudze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Blender do koktajli Raven ma w zestawie aż dwa bidony, dlatego można przygotować napój dla siebie i bliskiej osoby.

Dobrym wyborem jest także blender kielichowy z bidonem Russell Hobbs Explore Mix&Go Juice 21352-56. Poza tym, że blenduje i miksuje owoce i warzywa, to dodatkowo je wyciska. Jest to możliwe dzięki możliwości zmiany nakładki na wyciskarkę do cytrusów. Dzięki ostrzom ze stali nierdzewnej można blendować składniki o różnym stopniu twardości – nawet lód. Do zestawu dołączone są dwa bidony z bezpiecznego plastiku (bez BPA).

Blender z bidonem nie musi służyć wyłącznie do przyrządzania koktajli. Można wykorzystywać go również w innych celach, np. do krojenia warzyw. Przykładem takiego urządzenia jest Bosch MMBM7G3M. Zostało ono wyposażone w 2 bidony oraz szklany kielich. Blender Bosch ma tryb pracy pulsacyjnej, co oznacza, że działa tylko wtedy, gdy użytkownik naciska przycisk.

Najbardziej zaawansowany jest blender z bidonem Philips Zoodler HR2657/90. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, w którym poza przygotowywaniem zdrowych koktajli można również przyrządzać sałatki i desery, zmiksować zupę lub kroić warzywa (także w spiralny kształt tzw. zoodle). Poza ostrzami ma on także końcówkę do ubijania piany lub mieszania ciasta na naleśniki. Blender może pracować w trybie pulsacyjnym lub turbo, czyli na najwyższych obrotach w celu rozdrobnienia najbardziej twardych kawałków.

Polecane blendery
 • 84,99 zł
 • 89,99 zł
 • 79,99 zł
 • 99,99 zł
 • 119,99 zł

Na co zwrócić uwagę przed zakupem blendera z bidonem?

Kobieta w sportowym ubraniu przygotowuje smoothie w blenderze w bidonem

Aby blender z bidonem spełnił oczekiwania użytkownika oraz mógł służyć przez lata, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Są to przede wszystkim:

 • moc urządzenia (im wyższa, tym urządzenie pracuje szybciej i wydajniej);
 • możliwość regulacji obrotów;
 • materiał, z którego zostały wykonane ostrza;
 • możliwość mycia w zmywarce niektórych elementów;
 • pojemność bidonu;
 • materiał, z którego wykonano bidon (plastik nie powinien zawierać BPA);
 • dodatkowe funkcje (np. tryb pracy pulsacyjnej lub turbo);
 • dodatkowe wyposażenie (np. końcówka do ubijania, wyciskarka do cytrusów);
 • jakość wykonania.

Ważna jest także cena urządzenia. Nie trzeba od razu wybierać najdroższego blendera do koktajli. Najważniejsze jest, aby był on porządnie wykonany, a także miał wszystkie potrzebne funkcje. Osoba, która chce tylko przyrządzać napoje, powinna wybrać tańszy model. Natomiast, gdy urządzenie ma być wykorzystywane także w innych celach, warto zwracać uwagę na droższe i bardziej zaawansowane blendery.

Czy warto kupić blender z bidonem do koktajli?

Blender z bidonem do koktajli jest urządzeniem, które zdecydowanie warto kupić. Jest on polecany nie tylko osobom, które uprawiają sport. Regularne picie owocowych lub warzywnych napojów wpływa pozytywnie na zdrowie i pozwala pozbyć się nawyku kupowania słodzonych i przetworzonych soków. Z domowych koktajli z pewnością ucieszą się również dzieci.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link