Bezprzewodowe głośniki do komputera – kiedy warto je wybrać?

Autor: Anna

Jeśli słuchasz muzyki z komputera lub lubisz oglądać na nim filmy, dobre głośniki komputerowe są niezbędne, by cieszyć się idealnym dźwiękiem. To jednak oznacza kolejny sprzęt zajmujący miejsce na biurku, a co najważniejsze – dodatkowe przewody. Chcesz uniknąć uciążliwej plątaniny kabli na stanowisku pracy? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na bezprzewodowe głośniki komputerowe!

Głośniki bezprzewodowe do laptopa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są zalety bezprzewodowych głośników komputerowych,

- jak działają bezprzewodowe głośniki do komputera,

- jakie są rodzaje zestawów głośników bezprzewodowych.

Bezprzewodowe głośniki do komputera – kiedy warto?

Głośniki bezprzewodowe do komputera na stanowisku pracy

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się głośniki przenośne – kompaktowe, całkowicie mobilne akcesoria z własnym akumulatorem, łączące się najczęściej ze smartfonem lub tabletem za pomocą systemu Bluetooth lub sieci bezprzewodowej. Oferują one bardzo dobry dźwięk i możliwość słuchania muzyki w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania sprzętu do prądu lub łączenia z odtwarzaczem za pomocą kabla.

Producenci sprzętu audio wykorzystują tę technologię również w bezprzewodowych głośnikach komputerowych, stworzonych z myślą o wygodniejszym korzystaniu z laptopów oraz pecetów. Ich największą zaletą jest brak konieczności prowadzenia przewodu między komputerem a głośnikami. Ta zaleta na pewno spodoba się osobom, które denerwują liczne plączące się kable za biurkiem i na nim.

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup głośników bezprzewodowych do komputera, jest wygoda. Montaż i podłączenie zestawu są znacznie prostsze, szczególnie, jeśli chcesz powiesić ten sprzęt na ścianie. Nie musisz wtedy martwić się o odpowiednio długie przewody i szukać sposobów na estetyczne ukrycie kabli. Ten atut jest też ważny, jeśli korzystasz z notebooka – głośniki Bluetooth do laptopa pozwalają swobodnie poruszać się po pokoju z urządzeniem, bez konieczności odpinania i ponownego podłączania zbyt krótkiego kabla.

  • 959 zł
  • 199,99 zł
  • 1 039 zł

Głośniki komputerowe bezprzewodowe – jak to działa?

Głośniki komputerowe bezprzewodowe od tradycyjnych różnią się tym, że łączą się z laptopem lub pecetem za pośrednictwem technologii Bluetooth, a nie przez złącze 3,5 mm czy kabel USB. W przeciwieństwie do głośników przenośnych są jednak zaprojektowane z myślą przede wszystkim o stacjonarnym stanowisku pracy i podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, wymagają stałego dostępu do prądu. W sprzedaży można też znaleźć głośniki bezprzewodowe do laptopa skierowane do klientów, którzy często podróżują i szukają bardziej mobilnych rozwiązań.

WARTO WIEDZIEĆ

Zdecydowana większość głośników bezprzewodowych do laptopa i komputera stacjonarnego oprócz interfejsu Bluetooth posiada tradycyjne złącze jack 3,5 mm. Dzięki temu w każdej chwili możesz podłączyć sprzęt, korzystając również ze zwykłego kabla.

Bezprzewodowe głośniki do komputera – rodzaje

Głośniki komputerowe Bluetooth Logitech Z207W sprzedaży są dostępne zestawy głośników bezprzewodowych do komputera:

  • 2.0 – czyli składające się z dwóch głośników, np. Logitech Z207,
  • 2.1 – złożone z dwóch głośników oraz jednego głośnika niskotonowego (subwoofera), np. Trust Vigor Wireless 2.1 Bluetooth,
  • 5.1 – oferujące najlepszy przestrzenny dźwięk, składające się z subwoofera oraz aż 5 głośników, np. Logitech Z607.

Oprócz klasycznego systemu złożonego z pojedynczych głośników i subwoofera w ofercie można też znaleźć bezprzewodowe soundbary – czyli listwy dźwiękowe, stworzone z myślą o montażu na biurku. Przykładem jest gamingowy głośnik bezprzewodowy do komputera Creative Sound BlasterX Katana.

Nie wiesz, jakie głośniki wybrać? Przeczytaj artykuł: Najlepsze bezprzewodowe głośniki do komputera według opinii klientów.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny