Data publikacji: 19 października 2016
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Bezpiecznie w podróży - TOP 5 alkomatów

Poleć znajomemu Drukuj

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien posiadać alkomat, który przybliży mu wynik stężenia alkoholu we krwi. Poniżej przedstawimy pięć najlepszych urządzeń w tym zakresie.

Pewni swoich umiejętności nawet po niewielkiej ilości wypitego alkoholu poprzedniego dnia - tak nierozważni kierowcy stanowią prawdziwe zagrożenie na drodze. Już przy 0,2 promila ryzyko spowodowania wypadku wzrasta o 40%. Należy pamiętać, że alkohol rozkłada się w organizmie nawet do 24h lub dłużej. Zależy to m.in. od płci, wagi czy stanu zdrowia. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto mieć alkomat na wyposażeniu swojego auta.

1. AlcoFind AlcoFind DA-3000M 


Zacznijmy od modelu DA-3000M, który jest najprostszym urządzeniem z naszego zestawienia. Jego prostota jednak jest jego zaletą. Cechuje go szybka i prosta obsługa. Alkomat ten można stosować zarówno z ustnikiem, jak i bez ustnika.

Jeśli zastosujesz drugą opcję, wówczas możesz spodziewać się również dobrych wyników. Ponadto AlcoFind posiada moduł sprawdzający stan baterii oraz funkcję oszczędzania energii. 

Wymiary urządzenia: 35x103x25 mm
Waga:
57 g


2. Promiler AL-9000C

Promiler AL-9000C to wysokiej klasy alkomat pracujący na czujniku elektrochemicznym. Czujnik ten pozwala na wykonanie około 2000 pomiarów. Kalibracja sprzętu zalecana jest co 1000 pomiarów. Warto tutaj zaznaczyć, że alkomat pamięta liczbę pomiarów, co ułatwia zorientowanie się, kiedy sprzęt wymaga kalibracji. Zakres pomiarów wynosi od 0 do 4.000 ‰ zaś dokładność wyniku do 0,001 ‰.

Powyższe parametry sprzętu czynią go wyjątkowo dokładnym i pewnym. Urządzenie potrafi zweryfikować prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii. Do zestawu dołączonych jest 5 ustników.

Wymiary urządzenia: 50 x 105 x 18 mm
Waga: 98 g
 


3. Promiler AL-7000 

Kolejny w zestawieniu to  Promiler AL-7000.  Charakteryzuje go nowoczesny wygląd oraz kompaktowy rozmiar. Z łatwością zmieści się w Twojej kieszeni. We wnętrzu urządzenia znajdziesz także specjalnie zaprojektowane miejsce na 2 ustniki.

Alkomat ten posiada licznik wykonanych pomiarów oraz funkcje kontrolujące działanie sensora oraz poziomu naładowania baterii czy kontroli przepływu powietrza. Zakres pomiaru wynosi od  0 do 4 ‰. Kalibracja urządzenia jest wskazana co około 12 miesięcy.


Wymiary urządzenia: 50 x 105 x 18 mm
Waga: 98 g


Proponowane Towary:

Alco Force AF300 <%– –%>
Promiler AL-6200 <%– –%>
RAVEN EAL001 <%– –%>
Promiler AL-7000 Lite <%– –%>
Alco Force AF400E <%– –%>

4. Sentech AL-6000 Professional-Red


Trzeci alkomat to Sentech AL-6000 Professional-Red. Kalibracja urządzenia zalecana jest co 300 pomiarów (lub 6 miesięcy).

Alkomat posiada dwie możliwości pomiarowe – aktywny i pasywny. Pierwszy z nich, aktywny, to pomiar, którego wynik wyświetlany jest cyfrowo. Zakres pomiaru wynosi od 0 do 4,000 ‰ przy dokładności 0,01 ‰.

Z kolei pasywny tryb to pomiar wykonywany bez użycia ustnika. Co więcej, sprzęt sam przygotowuje się do kolejnego pomiaru.

Funkcja ta przydatna jest przy badaniach większej liczby osób. Wyniki pomiaru oznaczone są następująco : 0 – niskie stężenie, Lo – średnie oraz Hi – wysokie.

Sprzęt sam zweryfikuje odpowiednie działanie oraz stan naładowania baterii. Znajdziemy przy nim 5 ustników.

Wymiary urządzenia: 56 x 124 x 41 mm
Waga: 115 g 5. Sentech AL-2500 eXpert


Zaletą tego urządzenia
jest nowe oprogramowanie, które pozwala na zwiększenie rzetelności pomiarów do poziomu, który jest osiągalny jedynie dla bardziej zaawansowanych i droższych modeli.

Zakres pomiaru tego alkomatu wynosi od 0 - 4 ‰, z dokładnością 0,1 ‰. Alkomat ten może być używany z ustnikiem, jak i bez niego, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. 

Nadto trzeba wspomnieć, że urządzenie posiada następujące funkcje: moduł oszczędzania energii, dzięki któremu wyłącza się po bezczynności.
 
Waga: 87 g
Wymiary: 40 x 104 x 20 mm
   W naszej ofercie znajdują się również bardziej zaawansowane alkomaty wyposażone w drukarkę, które świetnie sprawdzą się w firmach oraz zakładach produkcyjnych. 

Alkomat jest urządzeniem, które niejednokrotnie może uratować życie nam i naszym bliskim. Warto z niego korzystać i nie stanowić zagrożenia na drodze.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Czy wybór procesora jest trudny? Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, jak wybrać wydajny procesor do komputera!
Zobacz więcej   

Hotspot w smartfonie – jak włączyć własne Wi-Fi w podróży?

Przekonaj się, czym jest i jak uruchomić hotspot Wi-Fi.
Zobacz więcej   

Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

Dowiedz się, czym jest Gorilla Glass!
Zobacz więcej   

Znajdź nas