Data publikacji: 5 maja 2011
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Bezpieczne dziecko w sieci

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj
Planujesz zakup komputera dla dziecka?Norton_by_Symantec
Zadbaj, aby korzystało z internetu bezpiecznie!


Prawie wszystkie dzieci w wieku szkolnym mają dziś dostęp do internetu. Co więcej, spędzają dziś w sieci coraz więcej czasu. Szukają informacji potrzebnych do odrabiania lekcji i rozwijania swoich zainteresowań, a także rozrywki i kontaktu ze znajomymi. Korzystają z poczty elektronicznej, komunikatorów i portali społecznościowych. Wielokrotnie zostawiają w sieci swoje dane, adres e-mail, zdjęcia...

Norton Online Family - bezpłatna ochrona Twoich najbliższych w sieci!Czy na pewno wiesz, co Twoje dziecko robi w internecie?
Jakie strony odwiedza?
Jakie pliki ściąga z internetu?
Z kim rozmawia w sieci?
Czy nie zawiera nowych, niebezpiecznych znajomości?
Czy nie podaje danych adresowych?
Z badań wynika, że
:
  • 63% pytanych nastolatków przyznaje, że wie jak ukryć swoje działania w Internecie przed rodzicami
  • 32% nastolatków usuwa historię przeglądarki internetowej, aby ukryć swoje działania w Internecie przed rodzicami
  • 52% nastolatków udostępniało nieznajomym osobom w Internecie osobiste informacje, takie jak prywatne zdjęcia i/lub opisy wyglądu
  • 22% nastoletnich dziewcząt podaje, że przesłały lub opublikowały w Internecie swoje zdjęcia lub filmy, na których wystąpiły nago
  • 32% badanych nastolatków doświadczyło nękania, zastraszania lub innego molestowania w Internecie. Mniej niż połowa z nich jednak poinformowała o tym rodziców lub innych dorosłych

To bardzo ważne, aby wiedzieć, co Twoje dzieci robią w sieci. Dzięki temu będziesz mógł zapewnić im taki sam poziom opieki rodzicielskiej, jak w innych dziedzinach życia. Program Norton Online Family to bezpłatne narzędzie, które umożliwia rodzicom wgląd we wszelkie działania dzieci w Internecie. Dzięki temu można zapewnić im bezpieczeństwo i nauczyć dobrych nawyków korzystania z Internetu.

Najważniejsze funkcje programu Norton Online Family

Monitorowanie i blokowanie korzystania z InternetuMonitorowanie_blokowanie
Czytelny raport przedstawia WSZYSTKIE witryny internetowe, które dziecko odwiedza lub próbuje odwiedzić. Można przejść do witryn odwiedzonych przez dzieci i zablokować określone witryny lub typy witryn.

Limity czasu spędzanego przez dzieci przy komputerze
Monitorowanie_blokowanie
Można ustawić limity czasu spędzanego przez dzieci przy komputerze, aby dzieci nie spędzały zbyt dużo czasu w sieci i umożliwić im nabranie dobrych nawyków zarządzania czasem spędzanym przy komputerze. Można nawet ograniczyć użytkowanie komputera do określonych godzin lub dni tygodnia.

sieci_spolecznoscioweMonitorowanie sieci społecznościowych

Można sprawdzić, do których sieci społecznościowych należą dzieci i w jaki sposób przedstawiają się w Internecie (nazwisko, wiek, zdjęcie w profilu). Wiedząc, co robią dzieci, można im lepiej doradzić i ułatwić dokonywanie mądrych wyborów.

rozmowy_internetoweMonitorowanie rozmów internetowych, także tych prowadzonych za pomocą komunikatorów internetowych

Monitoruje wiele dużych serwisów i informuje, z kim i o czym dzieci rozmawiają przez Internet, dzięki czemu można sprawdzić, czy dzieci rozmawiają z odpowiednimi osobami i na właściwe tematy. Dowiesz się także, czy nikt nie nęka dzieci w cyberprzestrzeni lub czy one kogoś nękają za pomocą rozmów internetowych.

wyszukiwaneMonitorowanie wyszukiwania

Śledzi wyszukiwane przez dzieci w Internecie słowa, hasła i wyrażenia. Dowiesz się więcej o zainteresowaniach internetowych dzieci i sprawdzisz, czy celowo wyszukują blokowane lub nieodpowiednie treści.

PowiadomieniaPowiadomienia, gdy dzieci robią coś niedozwolonego

Pozwala chronić dzieci, nawet gdy nie jesteś w domu. Program Norton Online Family automatycznie wysyła pocztą elektroniczną ostrzeżenia o określonych operacjach internetowych, na przykład gdy dziecko ignoruje ostrzeżenie lub odwiedza blokowaną witrynę internetową.

Wejdź na: https://onlinefamily.norton.com/familysafety/loginStart.fs i korzystaj z Norton Online Family już dziśbezpłatnie!

Bezpłatne narzędzia chroniące Ciebie i Twoją rodzinę
Symantec, producent oprogramowania Norton, oferuje bezpłatne, dostępne dla każdego, rozwiązania, które pomogą chronić Ciebie oraz Twoją rodzinę w sieci.
Norton_SafeWeb
Norton SafeWeb
Bezpłatna usługa sprawdzania, czy dana witryna jest bezpieczna
Kliknij i wypróbuj
 Norton_Security_Scan
Symantec Security Scan
Bezpłatne skanowanie systemu
Kliknij i wypróbuj
 Norton_Online_Family
Norton Online Family
Bezpłatne narzędzie, które umożliwia rodzicom wgląd we wszelkie działania dzieci w Internecie. Dzięki temu można zapewnić im bezpieczeństwo i nauczyć dobrych nawyków korzystania z Internetu.Czy powyższe informacje były dla Ciebie przydatne?
TAK
|
NIE
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas