Ranking odkurzaczy bezworkowych

Autor: Joanna

Odkurzacze bezworkowe posiadają specjalne pojemniki, do których zbiera się kurz i zanieczyszczenia. Dzięki temu nie musisz posiadać wymiennych worków, a sposób opróżniania odpadów jest bardziej przyjazny alergikom. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia, koniecznie sprawdź nasz ranking odkurzaczy bezworkowych – uwzględniliśmy w nim 7 polecanych modeli z naszego sklepu!

Opróżnianie pojemnika w odkurzaczy bezworkowym

LISTING PRODUKTÓW

Tefal Xtrem Power TW6984 4A

Tefal Compact Power TW3731 3A

Philips PowerPro Compact FC9334/09

Electrolux EAPC51IS

Hoover Breeze BR71_BR10

RAVEN EO003N

Zelmer PerfectClean ZVC431SK

Odkurzacz bezworkowy Tefal Xtrem Power TW6984 4A

Tefal Xtrem Power TW6984 4ANasz ranking dobrych odkurzaczy bezworkowych zaczyna model Tefal Xtrem Power TW6984 4A. Świetnie sprawdza się zarówno podczas odkurzania dywanów, jak i twardych posadzek. Dołączono do niego również akcesoria, które pomagają przy efektywnym usuwaniu sierści i włosów. Reemisja kurzu na poziomie 0,002% sprzyja alergikom, a osiągnięcie takiego poziomu możliwe jest dzięki technologii monocyklonowej oraz podwójnej filtracji. Odkurzacz bezworkowy Tefal posiada spory, 2,5-litrowy zbiornik na zanieczyszczenia, więc możesz spokojnie posprzątać cały dom, bez konieczności wyrzucania kurzu. Sam proces opróżniania pojemnika jest łatwy higieniczny i przebiega sprawnie. Moc zasysania urządzenia możesz łatwo regulować, ponieważ na uchwycie znajduje się służący do tego suwak. Produkt posiada spory zasięg pracy, dlatego też nie będziesz musiał często przepinać go pomiędzy kontaktami – zapewnia to długi, 6,2-metrowy kabel, który po pracy automatycznie zwiniesz.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 750 W

Poziom hałasu: 75 dB

Pojemność worka/pojemnika: 2,5 litra

Zasięg pracy: 8,8 m

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, łatwe opróżnianie pojemnika, technologia PowerCyclone

PLUSY

+ klasa energetyczna A

+ duży pojemnik na odpady

+ podwójna filtracja

+ duży zasięg pracy

+ łatwe usuwanie sierści i włosów

MINUSY

− częsta konieczność czyszczenia filtra

OCENA PRODUKTU: 8/10

Odkurzacz kompaktowy Tefal Compact Power TW3731 3A

Tefal Compact Power TW3731 3ADrugim modelem z rodziny Tefal jest odkurzacz bezworkowy Compact Power TW3731 3A. Świetnie sprawdza się podczas sprzątania twardych podłóg, w przypadku dywanów jednak otrzymał niższą klasę C. Doskonale filtruje kurz, więc jest jak najbardziej polecany do mieszkań alergików. Mimo swoich kompaktowych wymiarów odkurzacz bezworkowy Tefal posiada sporą moc wyjściową 750 W. Klasa energetyczna A zapewnia niskie zużycie prądu w czasie pracy – jest to więc model ekonomiczny i ekologiczny. Zbiornik na odpady o pojemności 1,5 litra jest średniej wielkości, ale wystarczająco duży, by bez przerywania posprzątać całe mieszkanie. Opróżnianie pojemnika nie sprawi Ci trudności – w urządzeniu zastosowano system Clean Express, pozwalający wyrzucić odpady w 4 prostych ruchach. Zintegrowana z uchwytem szczotka Easy Brush znakomicie nadaje się do odkurzania trudno dostępnych miejsc, np. schodów, narożników czy mebli. Duży zasięg pracy i automatycznie zwijany kabel zapewniają wysoki komfort wykonywania codziennych porządków, a niewielki rozmiar odkurzacza bezworkowego Tefal pozwala na jego łatwe przechowywanie.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 750 W

Poziom hałasu: 79 dB

Pojemność worka/pojemnika: 1,5 litra

Zasięg pracy: 8,8 m

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, technologia cyklonowa

PLUSY

+ małe wymiary

+ system Clean Express

+ zintegrowana z uchwytem szczotka Easy Brush

+ duży zasięg pracy


MINUSY

− niska klasa odkurzania dywanów

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Odkurzacz bezworkowy z filtrem HEPA Philips PowerPro Compact FC9334/09

Philips PowerPro Compact FC9334/09Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro Compact FC9334/09 to idealny wybór do mieszkania alergika. Wyposażony został bowiem w filtr HEPA, który dzięki swojej dużej gęstości, bardzo skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia, drobiny kurzu, bakterie, wirusy, roztocza i pleśń. Korzystając z niego, masz pewność, że czystość powietrza w Twoim domu będzie zadowalająca. Najwyższa klasa skuteczności odkurzania dywanów i podłóg twardych, świadczy o maksymalnej efektywności odkurzacza bezworkowego Philips – świetnie radzi sobie również z sierścią i włosami dzięki turboszczotce z obracającym się wałkiem. Po skończonej pracy będziesz mógł błyskawicznie opróżnić pojemnik z odpadami, bez ryzyka uwolnienia alergenów z powrotem do powietrza. 1,5-litrowy zbiornik jest wystarczająco duży, aby pomieścić zanieczyszczenia ze sprzątania całego mieszkania. Urządzenie zapewnia aż 9-metrowy zasięg pracy, a automatyczne zwijanie kabla ułatwia chowanie sprzętu na swoje miejsce.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 650 W

Poziom hałasu: 79 dB

Pojemność worka/pojemnika: 1,5 litra

Zasięg pracy: 9 m

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, łatwe opróżnianie pojemnika, technologia PowerCyclone

PLUSY

+ filtr HEPA

+ wysoka klasa odkurzania dywanów i podłóg

+ turboszczotka

+ duży zasięg pracy

+ łatwe wyrzucanie zanieczyszczeń

MINUSY

− dość niska moc

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Odkurzacz bezworkowy na miękkich kółkach Electrolux EAPC51IS

Electrolux EAPC51ISElectrolux EAPC51IS to odkurzacz bezworkowy o wysokiej klasie energetycznej A – masz więc pewność, że podczas pracy będzie pobierał niewielkie ilości energii elektrycznej. Cechuje się niższą, niż prezentowane powyżej modele, klasą skuteczności odkurzania podłóg (B) oraz dywanów (D), a także nieco gorszą klasą reemisji kurzu (B). Jednak rekompensuje to niższa cena urządzenia. W odkurzaczu bezworkowym Electrolux zastosowano antyalergiczny filtr Hygiene 10, który zatrzymuje alergeny, kurz i inne zanieczyszczenia, uwalniając czyste powietrze. Warto wspomnieć, że produkt posiada miękkie kółka, które nie rysują posadzki podczas przesuwania odkurzacza. Zasięg pracy jest dość duży – 7,8 m – a możliwość regulacji mocy ssania za pomocą pokrętła ułatwia dostosowanie możliwości sprzętu do ilości zabrudzeń. Ssawko-szczotka posiada specjalny przełącznik, dzięki któremu można ją stosować zarówno na dywanie, jak i na twardej podłodze. Dołączona została także ssawka do efektywnego sprzątania tapicerki.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 600 W

Poziom hałasu: 78 dB

Pojemność worka/pojemnika: brak danych

Zasięg pracy: 7,8 m

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, miękkie kółka, technologia cyklonowa

PLUSY

+ klasa energetyczna A

+ antyalergiczny filtr

+ miękkie kółka

+ duży zasięg pracy


MINUSY

− średnia klasa odkurzania podłóg i niska dywanów

- średnia klasa reemisji kurzu

OCENA PRODUKTU: 7/10

Odkurzacz bezworkowy do delikatnych podłóg Hoover Breeze BR71_BR10

Hoover Breeze BR71_BR10Za pomocą odkurzacza bezworkowego Hoover Breeze BR71_BR10 znakomicie poradzisz sobie z kurzem i innymi zabrudzeniami znajdującymi się na podłogach twardych. Nieco gorzej sprawdza się na dywanach, ale i tak warto wybrać go do mieszkania alergika, gdyż wyposażony jest w microfiltr efektywnie blokujący drobne zabrudzenia czy roztocza. Zbiornik na kurz ma pojemność 2 litrów, więc możesz spokojnie zająć się sprzątaniem dużego mieszkania, bez zawracania sobie głowy częstym wyrzucaniem śmieci – wystarczy, że opróżnisz pojemnik po skończonej pracy. Do zestawu z odkurzaczem bezworkowym Hoover dołączono specjalną szczotkę przystosowaną do sprzątania delikatnych powierzchni, np. parkietów – masz pewność, że przypadkowo nie zarysujesz ich w czasie odkurzania. Klasa energetyczna A świadczy o niższym zużyciu prądu w czasie pracy, a kompaktowy rozmiar ułatwia przechowywanie odkurzacza w mieszkaniu.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 700 W

Poziom hałasu: 78 dB

Pojemność worka/pojemnika: 2  litra

Zasięg pracy: 8 m

Funkcje dodatkowe: technologia cyklonowa

PLUSY

+ klasa energetyczna A

+ szczotka do delikatnych podłóg

+ microfitr

+ 2-litrowy zbiornik na kurz


MINUSY

− niska klasa odkurzania dywanów

- niska klasa reemisji kurzu

OCENA PRODUKTU: 7/10

Odkurzacz bezworkowy RAVEN EO003N

RAVEN EO003NKolejny w rankingu odkurzaczy bezworkowych model z filtrem HEPA to RAVEN EO003N. Mimo dość niskiej ceny świetnie sprawdza się w mieszkaniach, w których ważne jest utrzymanie idealnej czystości powietrza. Filtr HEPA zatrzymuje bowiem ponad 99,9% mikroorganizmów, drobnych cząsteczek kurzu, roztoczy czy pleśni i jest przyjazny alergikom. Nic więc dziwnego, że klasa reemisji kurzu w przypadku tego urządzenia oszacowana została na poziomie A. Podobnie rzecz się ma w przypadku klasy skuteczności odkurzania podłóg, a nieco gorzej przy sprzątaniu dywanów (klasa D). Duża moc odkurzacza bezworkowego Raven zapewnia jednak sporą wydajność, a dołączone do zestawu akcesoria ułatwiają sprzątanie domu – znajdziesz tu także szczotkę do tapicerki oraz nasadkę do odkurzania zabrudzeń ze szczelin. Na minus można zaliczyć dość krótki kabel mierzący 5 metrów – w większych mieszkaniach konieczne będzie częstsze przepinanie urządzenia pomiędzy kontaktami.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 800 W

Poziom hałasu: 78 dB

Pojemność worka/pojemnika: brak danych

Zasięg pracy: 5m

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, technologia cyklonowa

PLUSY

+ klasa energetyczna A

+ korzystny stosunek jakości do ceny

+ klasa reemisji kurzu A

+ klasa sprzątania podłóg A

+ duża moc

MINUSY

− dość krótki kabel

- niska klasa odkurzania dywanów

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Odkurzacz bezworkowy Zelmer PerfectClean ZVC431SK

Zelmer PerfectClean ZVC431SKOstatni model w rankingu odkurzaczy bezworkowych to Zelmer PerfectClean ZVC431SK. Jest to urządzenie dość drogie, jednak bardzo skuteczne w walce o czyste powietrze w mieszkaniu. Dbają o to filtry EPA10 oraz HEPA H13. Dzięki temu masz pewność, że wszelkie groźne mikroorganizmy, pleśń i roztocza nie zaszkodzą Tobie oraz alergikom mieszkającym pod tym samym dachem. Bardzo duży zbiornik 2,3 litra pozwoli Ci na spokojne wysprzątanie całego domu, bez konieczności przerywania pracy, aby opróżnić pojemnik – możesz to zrobić już po skończeniu zaplanowanych zadań. Odkurzacz bezworkowy Zelmer świetnie sprawdza się na bardzo delikatnych posadzkach – posiada bowiem miękkie kółka, które nie zarysują parkietów, kafelków czy paneli. Zadowoli Cię również wysoka klasa energetyczna A tego odkurzacza bezworkowego – zapewnia ona niski pobór mocy podczas używania urządzenia.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 700 W

Poziom hałasu: 78 dB

Pojemność worka/pojemnika: 2,3 litra

Zasięg pracy: 12 m

Funkcje dodatkowe: miękkie kółka

PLUSY

+ klasa energetyczna A

+bardzo duży zasięg pracy

+ filtr HEPA

+ duży zbiornik na kurz

+ miękkie kółka

MINUSY

− klasa odkurzania dywanów C

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Odkurzacz bezworkowy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy – jest przyjazny alergikom, łatwy w obsłudze i higieniczny w czasie opróżniania. Warto jednak sprawdzić wszystkie jego parametry przed podjęciem decyzji, np. rodzaj zastosowanego filtra, klasa odkurzania podłóg i dywanów czy też klasa energetyczna. Ważne, aby odkurzacz bezworkowy miał też taki zasięg pracy, abyś mógł wygodnie wysprzątać cały dom.
Jeśli jednak zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza bezprzewodowego, zajrzyj do tego artykułu: Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy – ranking.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link