Apple Watch 4 – dlaczego warto go mieć?

Autor: Joanna

Nowy Apple Watch 4 już wkrótce będzie dostępny w Polsce. Kolejna odsłona inteligentnego zegarka niesie ze sobą wiele zmian, począwszy od wyglądu, a skończywszy na funkcjach, z których warto wymienić chociażby elektrokardiograf oraz informowanie o natężeniu promieniowania ultrafioletowego. Z jakich jeszcze powodów warto go kupić?

Apple watch 4

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak będzie wyglądał nowy iWatch,

- co znajdzie się we wnętrzu nowego smartwatcha Apple,

- jakie funkcje będzie miał nowy zegarek Apple,

- dlaczego warto kupić Apple Watch 4.

Jak będzie wyglądał nowy iWatch?

Rewolucji nie będzie w wyglądzie nowych inteligentnych zegarków od Apple. Pomimo wielu opinii, że forma okrągła jest naturalniejsza dla zegarka, projektanci pozostali przy klasyce, czyli formie prostokątnej. Najnowsza odsłona zegarków Apple to dwa modele: Apple Watch 4 40mm i Apple Watch 4 44mm, które różnią się wielkością kopert – 40 i 44 mm. Wielkość wyświetlacza w obu przypadkach jest taka sama i wynosi 1,4”, a jego rozdzielczość 324 x 394 pikseli.
Dotykowy ekran Retina zbudowany w technologii OLED posiada 759 mm2 lub 977 mm2 powierzchni wyświetlania, na którym znajdziesz najważniejsze wskaźniki. Szkło ekranu Ion-X jest odporne na zadrapania. Zegarek posiada wodoodporność do 50 m, dzięki czemu można go używać podczas treningu pływackiego.
Więcej szczegółów o wyglądzie nowych iWatch’y znajdziesz tutaj: Apple Watch 3 i Apple Watch 4 – wybieramy materiał koperty, typ i kolor paska. Jeżeli zastanawiasz się jaki smartwatch do iPhone'a będzie dla Ciebie najlepszy, wejdź tutaj i dopasuj go do telefonu zgodnie z Twoim gustem.

CIEKAWOSTKA

IWatch wydaje się być cieńszy niż jest w rzeczywistości. Projektanci Apple po raz kolejny zastosowali złudzenie optyczne (wcześniej w MacBookach i iMacach). Zegarek ma z tyłu okrągłą, wystającą część, która służy do ładowania i jako czujnik tętna. Gdy zegarek trzymamy w ręku, możemy dostrzec zmianę w grubości, jednak na nadgarstku jest ona nie do zauważenia. Wystająca część “wtapia się” w nadgarstek i mamy wrażenie, że zegarek idealnie pasuje do ciała.

Co znajdzie się we wnętrzu nowego smartwatcha Apple?

iWatch 4  różowySercem urządzenia jest 64-bitowy dwurdzeniowy procesor S4. Dzięki stosunkowo dużej szybkości natychmiast analizuje dane Twojej aktywności i zapisuje je na wbudowanym dysku o pojemności 16 GB. Za całość pracy zegarka odpowiada system watch OS 5. Można nim również sterować za pośrednictwem asystenta głosowego Siri. Bateria urządzenia ma wytrzymywać do 18 godzin, a z aktywowanym GPS do 6 godzin.
Zegarek dysponuje akcelerometrem, żyroskopem, pulsometrem i EKG, co jest nowością i pierwszym w historii użyciem w urządzeniu ubieralnym. Kolejną nowością jest czujnik UV, który poinformuje Cię o aktualnym natężeniu promieniowania ultrafioletowego.
Zegarek ma oczywiście GPS, który pozwala wyświetlić aktualną pozycję na mapie i przebytą trasę. Wbudowany moduł Bluetooth daje możliwość podłączenia słuchawek bezprzewodowych, z kolei Wi-FI odbierania e-maili i korzystania z serwisów społecznościowych. 

Jakie funkcje będzie miał nowy zegarek Apple?

Smartwatch to przede wszystkim sprzęt dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Zapisuje przebieg ćwiczeń, pokazuje aktualne tętno, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii. Liczne aplikacje pozwolą Ci monitorować, planować i udoskonalać Twój trening, abyś był coraz lepszy!
APPLE WATCH 4 40mm czarnyDrugą ważna funkcją jest monitor zdrowia. Czujnik pracy serca odczytuje z dużą precyzją Twój puls. Jeżeli Twój stan zdrowia się pogorszy sprzęt powiadomi Cię o tym. Dzięki pulsometrowi, akcelerometrowi, żyroskopowi i EKG urządzenie może Ci uratować życie. Jeżeli po minucie od zarejestrowanego przez urządzenie upadku nie podniesiesz się, zegarek przekaże pod ustalony numer alarmowy wiadomość i dane o lokalizacji.
IWatch 4 posiada również odtwarzacz muzyki. Za pomocą urządzenia odbierzesz połączenia, wiadomości email, sms, skorzystasz z serwisów społecznościowych.
Bardzo wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest dostępna usługa Apple Pay, która umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowych za pomocą smartwatcha.
Oczywiście z podłączeniem zegarka do iPhone'a nie będzie żadnego problemu.
O tym jak zmienił się nowy smartwatch w porównaniu do Apple Watch 4 przeczytasz tutaj: Apple Watch 3 vs Apple Watch 4 – porównanie.

Dlaczego warto kupić Apple Watch 4?

Oto 5 powodów, które przemawiają za tym, aby wybrać nowego smartwatcha Apple:

  • unowocześniony wygląd – w porównaniu do poprzednika sprzęt jest większy, posiada większy i lepszy wyświetlacz,
  • wydajny procesor – dwukrotnie wydajniejszy niż poprzednik,
  • mocna bateria – działa do 18 godzin,
  • monitor zdrowia – wyposażony dodatkowo w EKG, co znacznie zwiększa poziom Twojego bezpieczeństwa,
  • wygoda – dzięki usłudze Apple Pay możesz płacić szybciej i bezpieczniej niż przy pomocy karty płatniczej.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów