Data publikacji: 1 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Apple Watch 3 vs Apple Watch 4 – porównanie

Poleć znajomemu Drukuj

Nowe modele Apple Watch 4 są już w przedsprzedaży w Polsce i mają zastąpić swojego starszego brata. Czym różni się Apple Watch 3 od najnowszej wersji Apple Watch 4? Czy projektanci z Cupertino zrobili w zegarku Apple rewolucję, czy jedynie wprowadzili kosmetyczne zmiany? O tym wszystkim przeczytasz w naszym porównaniu!

Zegarek Apple 3

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak zmienił się wygląd nowego iWatch’a,

- co zmieniło się we wnętrzu smartwatch 4 Apple,

- jakie nowe funkcje ma premierowy zegarek Apple.

Jak zmienił się wygląd nowego iWatch’a?

Zegarek Apple 3 Na pierwszy rzut oka wygląd nowego smartwatch’a Apple zmienił się kosmetycznie. Projektanci Apple nie zdecydowali się na rewolucyjne zmiany, chociażby wprowadzenia okrągłego kształtu koperty zamiast klasycznego w formie prostokątnej. Krokiem naprzód jest zwiększenie wielkości koperty z 38/42 mm do 40/44 mm. Nowszy model jest również nieco cieńszy i ma 10, 7 mm zamiast 11,4 mm.
Znacząco zwiększyła się powierzchnia wyświetlacza z odpowiednio 563/740 mm2 do aż 759/977 mm2. W rozdzielczości również warto odnotować zmianę na plus z 272x340/312x390 do 324x394/368x448 pikseli. Dotykowy ekran Retina wykonany w technologii OLED zastosowano w obu seriach, lecz w najnowszej oferuje on nieco wyższą jakość obrazu. Oba szkła ekranów są odporne na zadrapania dzięki technologii Ion-X. Podobnie jest z wodoodpornością – oba modele można zanurzyć do głębokości do 50 m.
Jeżeli interesuje Cię szczegółowo wygląd nowych iWatch’y kliknij tutaj: Apple Watch 3 i Apple Watch 4 – wybieramy materiał koperty, typ i kolor paska. Jeżeli nie możesz się zdecydować jaki smartwatch do iPhone będzie najlepiej dopasowany pod względem wyglądu zobacz tutaj i dobierz go do telefonu zgodnie z Twoimi preferencjami.

CIEKAWOSTKA

Na zdjęciach i w reklamach Apple Watch’a zegarek jest zawsze nastawiony na godzinę 10:09. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Godzina 10:09 prezentuje się lepiej na tarczy zegarka. Klient odnosi wrażenie, że „zegarek się do niego uśmiecha”.

Co zmieniło się we wnętrzu smartwatch'a Apple?

„Pod maską” zaszły diametralne zmiany. Na miejsce dwurdzeniowego procesora S3 wstawiono 64-bitowy dwurdzeniowy procesor S4, który jest nawet dwukrotnie szybszy niż jego poprzednik. Serce najnowszego zegarka zebrane dane utrwala na wbudowanym dysku o pojemności 16 GB, a w starszej wersji było to 8 GB. Baterie obu urządzeń wytrzymują do 18 godzin, a z aktywowanym GPS do 6 godzin./p>
Apple Watch 3 dysponuje optycznym czujnikiem tętna, akcelerometrem, żyroskopem, pulsometrem. Dużym krokiem naprzód w serii 4 jest czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne, czyli EKG. Jest to pierwsze w historii wdrożenie w urządzeniu ubieralnym.
Oba zegarki mają oczywiście GPS, który pozwala wyświetlić aktualną pozycję na mapie i przebytą trasę. Wbudowany moduł Bluetooth (seria 3 BT 4.2; seria 4 BT 5.0) umożliwia podłączenie słuchawek bezprzewodowych, natomiast Wi-Fi odbieranie e-maili i korzystania z mediów społecznościowych.

Jakie nowe funkcje ma premierowy zegarek Apple?

Najnowszy Apple Watch 4 Od sprzętu dedykowanego sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport wymaga się rozbudowanych funkcji fitness. Oba urządzenia zapisują przebieg ćwiczeń, pokazują aktualne tętno, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii. Rozbudowany wybór aplikacji pozwala Ci monitorować Twoje postępy, planować Twój trening i w końcu przeprowadzać jego ewaluację, abyś stawał się coraz lepszy!
Ważnym zadaniem inteligentnego zegarka jest monitorowanie stanu Twojego zdrowia. Urządzenia obu serii dzięki optycznym czujnikom tętna odczytują precyzyjnie Twój puls. Gdyby doszło do pogorszenia tych parametrów zegarek da Ci o tym znać. Funkcją, którą ma tylko zegarek najnowszej generacji jest wykrywanie upadku. Jeżeli nie podniesiesz się w ciągu minuty od zarejestrowanego przez urządzenie upadku, Apple Watch 4 wyśle pod wskazany numer alarmowy informację oraz dane o lokalizacji.
Oczywiście z podłączeniem zegarka do iPhone'a nie będzie żadnego problemu. Apple Watch 4 wymaga iPhone’a 5s lub nowszego z systemem iOS 12 lub nowszym, natomiast jego starszy brat z serii 3 iPhone’a 5s lub nowszego z systemem iOS 11 lub nowszym.
Apple Watch 4 różni się w wielu detalach od swojego poprzednika i zgodnie z oczekiwaniami zastępuje starą wersję urządzenia. Pomimo tego sprzęt 3 generacji jest dobrym wyborem dla fanów aktywnego spędzenia czasu.
O tym, dlaczego warto wybrać Apple Watch 4 przeczytasz tutaj: Apple Watch 4 – 5 powodów, dla których warto go mieć.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Jeżeli przedłużacz nie sięga do naszego urządzenia lub po prostu mamy za mało kontaktów, należy podłączyć dodatkowe gniazdko. Jak to zrobić?
Zobacz więcej   
Poszukujesz telefonu do 1000 złotych? Sprawdź najlepsze modele dostępne w tym budżecie. 
Zobacz więcej   
Chcąc mieć jeszcze większy komfort oglądania filmów czy seriali, warto postawić na bezprzewodowe słuchawki do telewizora. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas