Amplituner Bluetooth – czym kierować się przy wyborze?

Autor: Grzegorz

Technologia Bluetooth jest znana głównie z telefonów komórkowych. Dzięki niej urządzenia mogą się komunikować między sobą w niewielkiej odległości, co ułatwia przede wszystkim bezpośrednie przesyłanie danych z jednego sprzętu na drugi.

Amplituner i kino domowe w pomieszczeniu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co daje funkcja Bluetooth w amplitunerze
  2. jakie amplitunery z Bluetooth są najlepsze
  3. który amplituner z Bluetooth warto wybrać

Co daje Bluetooth w amplitunerze?

Zbliżenie przycisków amplitunera.

Zasięg Bluetooth waha się od 10 do 200 m i zależy oczywiście od tego, jak dobre jest urządzenie korzystające z tej technologii. Wpływa także na szybkość przesyłania danych – im lepszy jest sprzęt i nowocześniejszy standard Bluetooth, tym uzyskamy szybszy transfer danych.

W przypadku amplitunerów technologia bezprzewodowa jest bardzo istotna. Wykorzystują one sieć Wi-Fi, a niektóre z nich są kompatybilne z określonego typu urządzeniami lub zapewniają dostęp do serwisów streamingowych z muzyką. Podstawą jest jednak właśnie Bluetooth, dzięki któremu dźwięk z urządzenia może być przekazywany na sprzęt każdego typu.

Jaki amplituner z Bluetooth będzie najlepszy?

Amplituner z Bluetooth to powszechne na rynku rozwiązanie. Nie każdy amplituner ma funkcję AirPlay czy Wi-Fi, ale trudno znaleźć taki, który byłby pozbawiony Bluetootha. Do wyboru mamy zatem wiele modeli. Jak wybrać najlepszy i które dostępne urządzenia będą w sam raz?

Warto zwrócić uwagę na amplituner Yamaha MusicCast RX-S602. Oprócz tego, że przyciąga wzrok stylowym wyglądem, jest przede wszystkim bardzo dobrym sprzętem audio. Ten amplituner 5.1 Bluetooth to sprzęt idealny do kina domowego w miejscach, gdzie nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni. Kompaktowa obudowa sprawia, że zmieści się nawet w niewielkiej szafce. Dzięki funkcji Bluetooth można odtwarzać muzykę w dźwięku stereo wysokiej jakości. Utwory zapisane w pamięci smartfona, tabletu czy laptopa mogą być bezproblemowo przesyłane dzięki tej technologii. Oprócz powyższej funkcji amplituner Yamaha zapewnia wiele dodatkowych, np. obsługę formatów 3D i 4K, AirPlay (jest kompatybilny z iPodem oraz iPhone’em), AV Controller, CINEMA DSP, Compressed Music Enhancer, Deep Colour czy Silent Cinema.

Inny amplituner stereo z Bluetooth to Onkyo R-N855. Ten czarny, stylowy sprzęt o mocy 70 W na kanał jest wyposażony w funkcje komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, AirPlay oraz Bluetooth. Dzięki pierwszej z wymienionych technologii można bez problemu odtwarzać utwory z urządzeń mobilnych lub komputerów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Bluetooth, a AirPlay daje możliwość komunikacji z urządzeniami firmy Apple. Na uwagę zasługuje także radio DAB i DAB+ w tym amplitunerze. Dzięki niemu można odbierać programy radiowe w najlepszej jakości dźwięku. Radio cyfrowe zapewnia użytkownikowi tak wygodne funkcje, jak automatyczne programowanie stacji i wyświetlanie ich nazw. Ten amplituner stereo Bluetooth daje także możliwość korzystania z serwisów muzycznych Spotify Connect, Deezer oraz Tidal, dzięki którym ulubione utwory można łatwo i szybko odtworzyć. Sprzęt jest zgodny z systemem multiroom FlareConnect.

Polecane amplitunery
  • 2 999 zł
  • 3 449 zł
  • 979 zł
  • 2 999 zł
  • 979 zł

Jaki amplituner z Bluetooth warto wybrać?

Pokrętło regulacji głośności amplitunera.

Warto zwrócić uwagę na amplituner Pioneer SX-10AE. W przypadku tego sprzętu nie ma aż tylu funkcji dodatkowych, jednak Bluetooth jest jedną z nich. To, co jest największym atutem tego amplitunera, dotyczy przede wszystkim jego mocy. Jest to 100 W na kanał. Elastyczność w użytkowaniu daje fakt, że można podłączyć dodatkową parę głośników. Cztery wyjścia liniowe, wyjścia Tape i Subwoofer oraz Speaker A/B to wystarczające funkcje dla solidnego amplitunera z Bluetooth.

Dla bardziej wymagających świetną opcją będzie Onkyo TX-RZ740. Ten amplituner Bluetooth USB ma aż 9 kanałów, a moc na kanał wynosi 185 W. Systemy audio DTS: X, Dolby Atmos, Dolby TrueHD oraz DTS HD zapewniają znakomitej jakości dźwięk przestrzenny. Darmowa aplikacja sprawia, że można sterować urządzeniem za pomocą tabletu czy smartfona z systemem Android lub iOS. Amplituner Onkyo ma wiele dodatkowych funkcji, chociażby: AccuEQ Advance, Deep Colour, DTS Play-Fi, Dynamic Audio Amplification, Powered Zone 2 i 3, a także daje możliwość korzystania z najpopularniejszych serwisów przesyłających muzykę w strumieniu, takich jak Spotify Connect oraz Deezer i Tidal. Obsługiwane formaty dźwiękowe to: MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, AIGG, ALAC oraz DSD. Sprzęt jest kompatybilny z systemem multiroom FlareConnect.

Stylowy wygląd to jedna z wielu zalet amplitunera Yamaha MusicCast R-N402D. Ten dwukanałowy sprzęt audio w kolorze srebrnym zapewnia moc na kanał rzędu 115 W. Jest wyposażony w najnowocześniejsze radio cyfrowe DAB i DAB+, a także radio FM i internetowe (40 stacji). Oprócz funkcji Bluetooth można użyć Wi-Fi i AirPlay. Ostatnia technologia umożliwia bezprzewodową komunikację z urządzeniami firmy Apple – iPodem oraz iPhone’em. Ten amplituner Yamaha daje również dostęp do serwisów Tidal i Deezer. Obsługiwane formaty dźwiękowe to: MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC, AIFF oraz DSD. Amplituner jest kompatybilny z systemem multiroom Yamaha MusicCast.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów