Jaki amplituner AirPlay warto wybrać?

Autor: Klaudia

Amplitunery to urządzenia, które łączą w sobie wzmacniacz i odbiornik. Dzięki amplitunerowi dźwięk z urządzeń, takich jak telewizory, komputery, odtwarzacze DVD, konsole, smartfony czy radia, jest przesyłany do głośników w dużo lepszej jakości.

Zestaw kina domowego z amplitunerem, znajdujący sie w pokoju.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest funkcja AirPlay w amplitunerze
  2. jakie amplitunery z AirPlay są najlepsze
  3. który amplituner z AirPlay warto kupić

Czym jest funkcja AirPlay w amplitunerze?

Amplituner, kino domowe stojące w pokoju, obok fotele, stolik i sofa.

Niektóre amplitunery mają funkcję AirPlay. Amplituner z AirPlay to takie urządzenie, które jest kompatybilne ze sprzętem firmy Apple (iPod, iPhone, iPad). Jest to narzędzie, dzięki któremu można bezprzewodowo przesyłać muzykę, zdjęcia i filmy z wymienionych urządzeń bezpośrednio do amplitunera, wieży lub głośników.

Funkcja AirPlay umożliwia wyświetlanie zdjęć i filmów z urządzenia z systemem iOS na urządzeniu Apple TV (2. generacji lub nowszej) oraz odtwarzanie muzyki z urządzenia z systemem iOS na urządzeniu Apple TV, stacji bazowej AirPort Express lub głośnikach AirPlay.

Jakie amplitunery z AirPlay są najlepsze?

Na rynku są dostępne różne amplitunery, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Wiele z nich ma dodatkowe funkcje, w tym AirPlay. Jakie urządzenia tego rodzaju są godne polecenia?

Na uwagę zasługuje na pewno Yamaha MusicCast RX-V481. Liczba kanałów wzmacniacza wynosi nieco ponad 5, a moc na kanał to 115 W. Dźwięk jest dekodowany w kilku systemach – TrueHD czy Digital Plus. Amplituner jest wyposażony w korektor dźwięku, regulator tonów niskich i wysokich, radio internetowe (40 stacji). Oprócz funkcji AirPlay, która oznacza zgodność z urządzeniami iPod, iPhone oraz iPad, daje dostęp do Wi-Fi i Bluetooth. Liczba dodatkowych funkcji jest imponująca. Są to: automatyczna kalibracja dźwięku, obsługa 4K, Bluetooth Output, Music Enhancer Compressed, CINEMA DSP, Deep Colour, możliwość obsługi przy użyciu aplikacji (Android, iOS), serwis Spotify Connect, multiroom MusicCast, Silent Cinema, SCENE, system YPAO, tryb ECO, wyjście głośnikowe Strefa B oraz x.v.Colour.

Inny amplituner z AirPlay to Denon AVR-X2600H. Liczba kanałów to 7.2, co na kanał wynosi 150 W. Dekodery dźwięku wielokanałowego to: Dolby Height Virtualization, Dolby Atmos, Dolby Surround, Dolby TrueHD, DTS: X, DTS Neutral:X, DTS-HD Master Audio, DTS Virtual:X. Sprzęt jest wyposażony w korektor dźwięku oraz regulator tonów wysokich i niskich, a także radio AM, FM, internetowe (56 stacji). Ten amplituner z AirPlay obsługuje format 3D i 4K, Hi-Res Audio. Zapewnia automatyczną kalibrację dźwięku, aktualizacje oprogramowania i sterowanie za pomocą ogólnodostępnej aplikacji (Android, iOS). Sprzęt obsługuje różne formaty audio: MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, ALAC, DSD. Jest m.in. zgodny z asystentem głosowym Google, Siri, Alexa i Amazon.

Polecane amplitunery
  • 2 999 zł
  • 2 999 zł
  • 3 449 zł
  • 1 899 zł
  • 1 749 zł

Który amplituner z AirPlay warto kupić?

Dłoń mężczyzny ustawiająca parametry kina domowego.

Warto przyjrzeć się amplitunerowi Pioneer VSX-832. Ten pięciokanałowy wzmacniacz o mocy 130 W jest świetnym urządzeniem do kina domowego oraz odtwarzania muzyki. Dzięki wielu zaawansowanym dekoderom dźwięku może zapewniać znakomite wrażenia słuchowe. AirPlay to funkcja, dzięki której można odtwarzać strumieniowo muzykę z komputerów Mac oraz iPoda, iPhone’a, a także iPada. Daje również możliwość korzystania z Bluetooth oraz Wi-Fi. Radio internetowe to z kolei narzędzie, które umożliwia słuchanie stacji radiowych z całego świata. Co istotne dla fanów muzyki, amplituner zapewnia dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Spotify Connect, Deezer oraz Tidal. Obsługuje najnowocześniejsze formaty wideo – 3D oraz 4K. Inne dodatkowe funkcje to: Deep Colour, Chromecast, DTS Play-Fi, Hi-Res Audio oraz multiroom FireConnect. Urządzenie obsługuje różne formaty dźwiękowe: MP3, WAV, AAC, FLAC, AIFF, ALAC, DSD.

Onkyo TX-NR696 to amplituner 7.2 o mocy 175 W. Jest wyposażony w korektor dźwięku oraz regulację tonów wysokich i niskich. Funkcje Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami. Funkcje dodatkowe tego amplitunera to, chociażby, AccuEQ, Dynamic Audio Amplification, Powered Zone 2, a także dostęp do serwisów muzycznych Spotify Connect, Deezer i Tidal. Sprzęt jest kompatybilny z systemem multiroom FlareConnect.

Warto wspomnieć o amplitunerze sieciowym Yamaha MusicCast R-N803D 2.1 o mocy 145 W, z regulacją tonów wysokich i niskich, który daje dostęp do radia AM, FM, DAB+ oraz internetowego (40 stacji). Sprzęt jest zgodny z urządzeniami Apple – iPadem, iPodem oraz iPhone’em. Co ważne dla audiofilów, umożliwia korzystanie z serwisów Deezer, Tidal oraz Spotify Connect. Obsługiwane formaty audio to: MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, AIFF, ALAC i DSD. Amplituner wykorzystuje także technologię YPAO, znaną dotychczas z amplitunerów kina domowego.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów