Ambilight TV – na co zwracać uwagę przy wyborze? Przegląd modeli

Autor: Piotr

Technologia Ambilight TV ma na celu zapewnienie użytkownikom jeszcze lepszych efektów wizualnych. Zastosowane w niej rozwiązania sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia, a co więcej, zagwarantują niesłychanie efektowną głębię i wyrazistość obrazu, niezależnie od oświetlenia.

Pilot skierowany w stronę Ambilight TV

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest technologia Ambilight
 2. jak działa technologia Ambilight
 3. który Ambilight TV jest najlepszy

Czym charakteryzuje się technologia Ambilight?

Telewizor Ambilight i pilot do telewizora

Technologia Ambilight w TV nie jest niczym nowym – od kilku lat na rynku znajduje się coraz więcej urządzeń wyposażonych w tę funkcję. Z biegiem czasu jednak zyskuje ona coraz większe grono zainteresowanych, przede wszystkim z uwagi na zapewniane przez nią efekty. Co prawda z początku sporo osób miało wątpliwości co do faktycznych korzyści tego rozwiązania, jednak liczba produkowanych urządzeń z tą technologią, a także pozytywne recenzje ze strony użytkowników sprawiają, że jest to obecnie bardzo atrakcyjna funkcja.

TV z funkcją Ambilight emitują kolorową poświatę na ścianę za telewizorem, dzięki czemu barwy oglądanego obrazu wydają się jeszcze bardziej żywe, wyraziste i przestrzenne. Co więcej, użytkownicy mają możliwość personalizacji tego rozwiązania – mogą zdecydować się na emitowanie strug światła wzdłuż wszystkich krawędzi, jak i samodzielnie wybranych. Dzięki temu każdy może samemu zdecydować, jakie efekty będą towarzyszyły wyświetlanym obrazom.

Jak działa podświetlanie w Ambilight TV?

Telewizory wyposażone w tę funkcję charakteryzują się jednym z trzech rozwiązań, mających na celu nadanie spektakularnego efektu wizualnego. Decydując się na wybór jednego z nich, warto najpierw przeanalizować takie aspekty, jak rozmiar pomieszczenia, w którym będzie stało urządzenie czy rodzaj stolika pod telewizor.

Oto te rozwiązania:

 • dwustronne podświetlenie – Ambilight TV z tą technologią będą idealnym rozwiązaniem do małych, niezbyt przestrzennych pomieszczeń;
 • trójstronne podświetlenie – dzięki niemu obraz będzie znacznie głębszy i bardziej wyrazisty. Z uwagi na fakt, że poświata emitowana jest na boki i w górę, telewizory z tą technologią najlepiej sprawdzą się, gdy stawia się je na półce lub stoliku;
 • czterostronne podświetlenie – idealnie sprawdzą się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach. Najlepszy efekt można uzyskać dzięki powieszeniu Ambilight TV na ścianie.
Polecane telewizory
 • 1 999 zł
 • 8 999 zł
 • 1 899 zł
 • 4 499 zł
 • 16 499 zł

Który Ambilight TV wybrać?

Mężczyzna oglądający film na Ambilight TV

Niekwestionowanym liderem pod względem produkcji Ambilight TV jest Philips. W ofercie tego producenta znajduje się mnóstwo modeli z tą technologią, ale spośród wszystkich zdecydowanie wyróżnia się jeden z najbardziej rozwiniętych telewizorów w obecnych czasach, 65-calowy Philips 65OLED984/12. Lista jego zalet rozpoczyna się od czterostronnego systemu Ambilight, który pozwala niemal utożsamić się z oglądanymi scenami i poczuć niesamowitą bliskość podczas filmów akcji, dramatów czy horrorów. Całość uzupełnia olbrzymia ilość innych funkcjonalności, takich jak dźwięk Bowers & Wilkins, procesor przetwarzania obrazu Philips P5, jakość 4K Ultra HD czy moduły Dolby Vision i Dolby Atmos.

Niezwykle mocno rozbudowane trójstronne podświetlenie to główna zaleta modelu Philips 65OLED903/12. Dzięki przekątnej 65 cali, jakości 4K UHD i przekazywaniu treści w technologii High Dynamic Range, funkcja Ambilight TV zapewnia niesamowite wrażenia podczas oglądania praktycznie każdej sceny, w której dochodzi do ruchu. Co więcej, na olbrzymi plus zasługuje kwestia dźwięku – rozwiązania audio legendarnej marki Bowers & Wilkins w połączeniu z festiwalem świetlnym gwarantują najwyższy poziom rozrywki.

75-calowy Philips 75PUS6754/12 to kolejna z propozycji, które pozwolą uzyskać niesamowity efekt dzięki Ambilight TV. Model ten został wyposażony w trójstronną technologię, dzięki czemu oglądanie filmów i granie w gry jest jeszcze bardziej wciągające, zaś słuchanie muzyki wraz z efektownym pokazem świateł pozwala poczuć się niemal jak na koncercie. Wszystko to sprawia, że ekran wydaje się jeszcze większy, niż w rzeczywistości.

Szukając nieco tańszych, aczkolwiek równie efektownych rozwiązań, doskonałym wyborem jest 50-calowy Philips 50PUS6754/12, charakteryzujący się jakością 4K UHD, technologią Philips Pixel Precise Ultra HD, a także kinową jakością dźwięku i obrazu dzięki modułom Dolby Vision i Dolby Atmos. Zastosowany w tym modelu trójstronny Ambilight niczym nie odbiega od swoich droższych odpowiedników, a w dodatku możliwość regulowania podstawy telewizora daje całkowitą dowolność w komponowaniu festiwalu świetlnego. Podobne funkcjonalności zapewnia jego nieco mniejszy odpowiednik, 43-calowy Philips 43PUS7334/12. Oba modele zapewniają możliwość pełnego wykorzystania korzyści, jakie niesie za sobą Ambilight TV.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów