Akcesoria samochodowe – gadżety, które warto kupić

Autor: Grzegorz

Dodatkowe wyposażenie auta w praktyczne akcesoria samochodowe sprawia, że jazda po mieście i w trasie jest dużo przyjemniejsza. Na rynku dostępne są gadżety do samochodu stosowane na zewnątrz, jak np. czujniki parkowania. Nie brakuje też akcesoriów do wnętrza samochodu, np. oczyszczaczy powietrza.

Kilka potrzebnych akcesoriów samochodowych leżących obok siebie na białym tle.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na jakie gadżety do samochodu warto postawić
  2. jakie akcesoria do wnętrza auta najlepiej kupić
  3. jakie są inne akcesoria do samochodu warte uwagi

Jakie akcesoria samochodowe warto mieć?

Butelki z olejami i filtry znajdujące się na blacie.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju akcesoriów do samochodu. Wybierając gadżety do auta, warto pamiętać o ich przeznaczeniu. Idealnie, jeśli sprawdzą się i ułatwią nam codzienną jazdę. Przykładem praktycznych samochodowych gadżetów są na pewno kamery cofania, przydatne szczególnie w trakcie jazdy po dużych miastach w godzinach szczytu, gdzie znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego jest niezwykle trudne. Kamera cofania rejestruje to, co znajduje się za naszym autem. Dzięki temu pewniej możemy wykonywać manewry jazdy tyłem. Zazwyczaj obraz wyświetlany jest na ekranie LCD znajdującym się wewnątrz auta. Taki ekran może zostać zamontowany fabrycznie przez producenta pojazdu lub samodzielnie przez jego właściciela. Największą zaletą tego akcesorium do wnętrza samochodu jest udostępnienie szerszego pola widzenia.

Możemy zdecydować się na zakup kamery bezprzewodowej lub przewodowej. Popularnym wśród kierowców urządzeniem jest kamera cofania Pioneer ND-BC8. To model o dobrych parametrach technicznych, dostępny w rozsądnej cenie. Jest to uniwersalna kamera cofania, wyposażona w specjalny czujnik, którego zadaniem jest zapewnienie lepszej rozdzielczości obrazu. Kupując kamerę i chcąc mieć jakościowy produkt, warto zwrócić uwagę na szerokokątny obiektyw, który musi mieć co najmniej 120 stopni. W modelu Pioneer ND-BC8 otrzymujemy zasięg kątowy na poziomie 129 stopni, co zdecydowanie ułatwia kontrolę nad pojazdem.

Modelem wartym zakupu jest także Kenwood CMOS-320. Ta kamera może być zamontowana zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. To uniwersalny gadżet samochodowy, w którym mamy możliwość ustawienia dowolnego widoku kamery. Równie dobrym wyborem będzie zakup kamery cofania Kenwood CMOS-230, posiadającej funkcję regulacji pochylenia. Dodatkowym atutem jest 24-miesięczny okres gwarancyjny, którym objęty został ten produkt.

  • 89,99 zł
  • 219 zł
  • 529 zł
  • 169 zł
  • 34,99 zł

Wybrane akcesoria do wnętrza samochodu

Lewarek samochodowy gotowy pod aautem, gotowy do jego podniesienia.

Coraz chętniej i dokładniej dbamy o jakość powietrza w naszych autach. Tym samym poprawiamy warunki podróżowania, co wpływa na komfort jazdy. Oczyszczacze powietrza to praktyczne gadżety do samochodu, na które stawia coraz więcej kierowców. Urządzenia filtrują zanieczyszczone powietrze, które trafia do auta z zewnątrz przez często otwierane drzwi i okna. Przykładem takiego oczyszczacza jest model TCL TKJ5F. Jego atutem jest nie tylko skuteczność działania, ale także estetyczne wykonanie i elegancki design, idealnie komponujący się z wnętrzem auta. Producent wyposażył urządzenie w specjalną technologię filtrowania, dzięki czemu w środku samochodu mamy zawsze rześkie i czyste powietrze, które na pewno pozytywnie wpływa na poziom naszej koncentracji za kierownicą. Ten filtr neutralizuje nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także dym z papierosów, sezonowe alergeny, kurz, pleśń, a nawet bakterie. Producent wyposażył go w dwukolorowy wskaźnik, informujący o stanie i jakości powietrza, oraz dwa poziomy pracy. Ten gadżet do auta został objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Na jakie jeszcze akcesoria do auta warto zwrócić uwagę?

Przydatnym gadżetem do auta jest czujnik parkowania. Manewr ten jest wyzwaniem szczególnie dla młodych kierowców, którzy zmuszeni są do nabywania praktyki w dużych miastach, gdzie natężenie ruchu jest duże, a miejsc do parkowania niewiele. Oczywiście sam czujnik nie zaparkuje za nas samochodu, ale pomoże w uniknięciu stłuczki lub zarysowania karoserii auta. Czujnik parkowania działa w taki sposób, że podpowiada kierowcy – za pomocą sygnałów dźwiękowych i bardzo często także świetlnych – o przeszkodach, takich jak inne auto, ściana, słupek czy drzewo. Dzięki temu kierowca może poprawić swój manewr lub przerwać go odpowiednio wcześnie.

Ważnym parametrem tego przydatnego akcesorium do samochodu, rzutującym na wybór odpowiedniego modelu, z pewnością jest zasięg czujnika. Dobrej jakości produkty wykrywają przeszkody w odległości nawet dwóch metrów. Warto pamiętać, że modele o mniejszym zasięgu mogą zbyt późno poinformować nas o przeszkodzie, która stoi na naszej drodze. W następstwie nasza reakcja może być niewystarczająco szybka i nie unikniemy przykrej sytuacji.

Przykładem sprawdzonego czujnika parkowania jest model Pioneer ND-PS1. Atutem tego urządzenia jest prosty montaż, z którym poradzi sobie nawet niezbyt doświadczony majsterkowicz. Przy odpowiednim montażu, sprzęt wydaje zarówno sygnały dźwiękowe, jak i świetlne. Używając tych czujników, warto pobrać aplikację producenta na swój smartfon. Informacje wyświetlone na ekranie znacznie ułatwią manewr parkowania.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link