Zestaw gamingowy Razer – jak skompletować zestaw gracza?

Autor: Anna

Razer to jeden z najpopularniejszych producentów akcesoriów komputerowych dla graczy. Charakterystyczne logo firmy rozpozna każdy fan gier komputerowych. W ofercie znajdują się klawiatury, myszy, głośniki, słuchawki oraz podkładki. Dzięki temu można skompletować cały zestaw gamingowy Razer.

W zestawie akcesoriów gamingowych powinny znajdować się: myszka, klawiatura, słuchawki i podkładka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co powinien zawierać zestaw gamingowy
 2. jakie myszki Razer są przeznaczone dla graczy
 3. jakie klawiatury Razer powinny należeć do zestawu gamingowego
 4. jakie słuchawki są odpowiednie dla graczy
 5. jakie podkładki pod mysz sprawdzą się najlepiej podczas gry

Co powinno znaleźć się w zestawie gamingowym?

Myszka gamingowa Razer Naga Trinity ma maksymalnie aż 19 przycisków do zaprogramowania przez użytkownika

Każdy miłośnik gier komputerowych, który traktuje rozgrywki poważnie, wie, jak ważne są akcesoria gamingowe. Nawet najlepszy komputer nie wystarczy, jeżeli klawiatura, mysz, lub słuchawki nie mają odpowiednich parametrów. Sprzęt dla gracza powinien wyróżniać się wytrzymałością, ergonomią, wydajnością oraz dedykowanym oprogramowaniem, które pozwoli na wprowadzenie indywidualnych ustawień. Nie bez znaczenia jest także design – oryginalne kształty, podświetlenie i wyraziste kolory.

Jedną z najbardziej popularnych marek akcesoriów dla graczy jest Razer. Firma powstała w 1998 roku. Jej charakterystyczne logo to splecione ze sobą 3 węże w wyrazistym zielonym kolorze. Wiele osób z oferowanego przez nią sprzętu kompletuje cały zestaw gamingowy Razer. Powinny się w nim znaleźć:

 • mysz komputerowa,
 • podkładka pod mysz komputerową,
 • klawiatura,
 • słuchawki.

Niektórzy gracze do zestawu gamingowego Razer dobierają także głośniki. Jednakże nie jest to obowiązkowe wyposażenie. Zdecydowanie bardziej praktyczne są słuchawki, ponieważ pozwalają one cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem, który nie przeszkadza innym domownikom. Dla osób, które prowadzą rozgrywki z innymi graczami, zestaw gamingowy Razer powinien zawierać także mikrofon.

Myszki Razer przeznaczone dla graczy

Myszki komputerowe Razer przeznaczone dla graczy są bardzo wytrzymałe – nawet do 50 milionów kliknięć. Jest to bardzo ważny parametr szczególnie w różnego rodzaju strzelankach lub innych grach, w których sterowanie odbywa się przy pomocy myszy. Warto zwrócić również uwagę na rozdzielczość sensora myszy. Informuje ona o tym, jak precyzyjna i szybka jest mysz. Razer oferuje myszy komputerowe o czułości nawet 16000 dpi (np. Razer Naga Trinity) lub 20000 dpi (np. Razer Viper Ultimate).

Myszy komputerowe Razer, które są dedykowane graczom, mają nawet kilkanaście przycisków. Są one potrzebne do tego, aby można było je zaprogramować według własnych potrzeb. Dzięki temu wykonuje się więcej czynności w danej grze. Poza tym mysz do zestawu gamingowego powinna mieć:

 • ergonomiczny kształt,
 • konstrukcję dostosowaną do użytkowników lewo- i praworęcznych,
 • odpowiednio rozstawione przyciski,
 • gumowe elementy ułatwiające trzymanie.
Polecane myszy komputerowe
 • 49,99 zł
 • 389 zł
 • 259 zł
 • 169,99 zł
 • 219 zł

Jaka klawiatura Razer sprawdzi się w zestawie gamingowym?

Komplet akcesoriów gamingowych pozwala użytkownikowi na zsynchronizowanie kolorowego podświetlenia

Klawiatura Razer dla graczy wyróżnia się:

 • szybkim czasem reakcji,
 • wytrzymałością (nawet do 80 milionów naciśnięć),
 • podświetlanymi klawiszami (np. Razer Ornata Chroma),
 • możliwością spersonalizowania funkcji klawiszy,
 • możliwością zapisywania różnych konfiguracji klawiszy,
 • ergonomiczną podpórką pod nadgarstki.

Do zestawu gamingowego Razer gracze bardzo chętnie wybierają mechaniczne klawiatury, np. Razer BlackWidow Elite (Razer Yellow). Oznacza to, że każdy przycisk jest osadzony na osobnym załączniku. To zapewnia dużą trwałość i błyskawiczny czas reakcji.

Jakie słuchawki są odpowiednie dla graczy?

Kompletując zestaw gamingowy Razer, nie można pominąć słuchawek. Powinny się one wyróżniać możliwością podłączenia bezprzewodowego (połączenie radiowe lub bluetooth). Dobrze, gdy mają wygodne elementy sterujące (przede wszystkim do regulacji głośności, np. model Razer Nari Ultimate) i wbudowany mikrofon z możliwością odłączenia.

Słuchawki dla graczy Razer mogą być douszne lub nauszne. Najczęściej ich pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz–20 kHz. Część osób wybiera słuchawki przewodowe, np. Razer Kraken (czarny). W takim przypadku ważne jest, aby sprawdzić długość przewodu.

Podkładka pod mysz przeznaczona dla graczy

Bardzo ważna jest także podkładka pod mysz. Razer proponuje swoim użytkownikom akcesoria, które zwiększają komfort podczas grania, ponieważ są wyposażone w podpórkę pod nadgarstek (np. Razer Vespula V2). Dłoń jest na nich ułożona w naturalnej pozycji. Zapobiega to przeciążeniom nadgarstka podczas długiego grania. Podkładka pod mysz powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału, ale jej powierzchnia musi być gładka (jak podkładka Razer Razer Goliathus Mobile Stealth). Razer ma w swojej ofercie podkładki w różnych rozmiarach, dlatego można dopasować je do indywidualnych preferencji.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów