Akcesoria do aparatów natychmiastowych – sprawdź, co warto kupić

Autor: Ola

Fotografujesz aparatem natychmiastowym takim jak Polaroid czy Fujifilm Instax? Akcesoria opisane w artykule pomogą Ci chronić sprzęt przed uszkodzeniem, robić lepsze zdjęcia i eksperymentować z różnymi efektami. Sprawdź, jakie dodatki i wkłady do aparatów natychmiastowych warto kupić!

Dziewczyna robi zdjęcie aparatem natychmiastowym na pasku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- gdzie kupić wkłady do Instaxa i Polaroida,

- jakie etui do Instaxa Mini warto kupić,

- dlaczego warto używać paska do Instaxa.

Niezbędne do Polaroida i Instaxa – wkłady do aparatów natychmiastowych

Dziewczyny robią selfie na plaży aparatem natychmiastowym PolaroidAparaty natychmiastowe wyróżniają się tym, że błyskawicznie po wykonaniu zdjęcia drukują je na specjalnym papierze. Dzięki temu, fotografując Polaroidem czy Instaxem Mini, możesz uzyskać unikatową odbitkę, którą powiesisz na ścianie, włożysz do portfela lub dasz ją na pamiątkę przyjacielowi.

W przypadku typowego aparatu cyfrowego zdjęcia zapisują się w pamięci urządzenia. Możesz przejrzeć je na wyświetlaczu i ewentualnie zdecydować, które z nich chcesz wydrukować i włożyć do albumu. Inaczej jest w przypadku aparatów takich jak Polaroid oraz Instax. Wkłady będą Ci potrzebne do zrobienia zdjęcia, wywołania go na papierze i poznania efektu. O tym, jak wybrać wkłady do Instaxa Mini 8 czy innych modeli marki Fujifilm, przeczytasz w tym artykule.

Chcesz kupić papier do aparatu marki Polaroid? Wkłady w odpowiednim formacie znajdziesz w sklepie RTV EURO AGD.

Etui do Instaxa – dlaczego warto go używać i jakie wybrać?

Instax Mini 8 – Etui Retro Style (różowy)Podobnie jak kompaktowa cyfrówka, lustrzanka czy smartfon, aparat natychmiastowy jest delikatnym urządzeniem, wrażliwym na upadki, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu, niezależnie od tego, jaką firmę i model wybierzesz, warto zadbać także o solidny futerał na aparat. Etui świetnie się prezentuje, a jednocześnie chroni obudowę Instaxa czy Polaroida przed zarysowaniem czy zachlapaniem. Wygodny pasek pozwala nosić aparat na ramieniu, tak by był zawsze pod ręką, bez ryzyka wyślizgnięcia się na ziemię.

Wiele aparatów natychmiastowych jest sprzedawanych w zestawie z oryginalnym etui i kompletem wkładów, tak jak np. Fujifilm Instax mini 9 + etui + wkład Instax mini 10. Co jednak zrobić, jeśli używasz starszego modelu, np. Instaxa Mini 8? Etui do tego aparatu możesz dokupić osobno, na przykład tutaj.

Inne dodatki do Instaxa – akcesoria, które warto mieć pod ręką

Jakie jeszcze dodatki do Instaxa albo Polaroida warto mieć przy sobie? Oto kilka pomysłów:

  • pasek do aparatu, np. w kolorze niebieskim albo malinowym – to praktyczny gadżet, dzięki któremu możesz zawiesić Instaxa na szyi i uniknąć upuszczenia go na ziemię. Zakładając pasek na nadgarstek, będzie Ci też łatwiej zachować stabilny chwyt podczas robienia zdjęć,
  • pudełko na zdjęcia – aby bezpiecznie przechowywać odbitki po zrobieniu, najlepiej mieć przy sobie niewielkie, zamykane pudełko,
  • kolorowe markery – dzięki nim łatwo podpiszesz zdjęcia, oznaczysz je datą albo umieścisz pod nimi dedykację dla bliskiej osoby.

CZY WIESZ, ŻE...

Album na zdjęcia Instax Mini możesz wykonać samodzielnie – będziesz potrzebować tylko eleganckiego notesu, kolorowej taśmy klejącej i naklejek do udekorowania stron. To ciekawy pomysł na osobisty prezent dla bliskiej osoby.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link