Smartwatch, słuchawki, zegarek sportowy i wiele innych – akcesoria do biegania, które warto kupić

Autor: Beata

Akcesoria do biegania to niezbędny sprzęt dla sportowca, który pragnie poprawić wydajność treningów i chce czerpać większą przyjemność z aktywności. Asortyment gadżetów jest szeroki, a niektóre stworzone są do użytkowania zimą. Sprawdź, jakie akcesoria dla biegacza są najbardziej przydatne!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. które akcesoria dla biegaczy są najbardziej przydatne
  2. dlaczego warto biegać i od czego zacząć taką aktywność
  3. w jakich sytuacjach można jeszcze wykorzystać gadżety dla biegaczy

Akcesoria do biegania – co i dlaczego warto używać?

Bieganie to aktywność nie tylko modna i polecana do zrzucenia zbędnych kilogramów, ale też wiąże się z szeregiem innych korzyści. Dyscyplina wpływa na poprawę samopoczucia i stanowi cenne narzędzie w walce ze stresem, nawet o charakterze chronicznym. Pomaga także zapobiegać pojawianiu się różnych dolegliwości z tym związanych, jak bóle głowy czy zmęczenie i apatia. Korzystnie wpływa na perystaltykę jelit oraz układ krążeniowo-oddechowy. Regularne treningi długodystansowe o umiarkowanym natężeniu z przerwami na ćwiczenia czy pokonywanie pewnych odległości marszem lub spacerem dla złapania oddechu utrzymują, a nawet poprawiają gęstość i twardość kości. Zapobiega to osteoporozie i zmniejsza ryzyko doświadczenia złamań i innych kontuzji. Bieganie poprawia koncentrację i pracę mózgu oraz dostarcza ponadprogowej porcji tlenu, niezbędnej do sprawnego funkcjonowania wszystkich komórek ciała. Jednak aby móc biegać i czerpać z tego jeszcze większą satysfakcję i przyjemność, warto zaopatrzyć się w akcesoria dla biegacza, takie jak smartwatch czy opaska monitorująca aktywność. Potrzeba zakupu gadżetów pojawia się na różnym etapie zaawansowania treningowego, ale na pewno dobrze będzie zacząć od wyposażenia swojego stroju sportowego w odpowiednie obuwie. A także odzież – najlepiej termoaktywną, a nawet ogrzewaną dla osób, które pragną kontynuować treningi również zimną lub specjalizują się w innych dyscyplinach zimowych. Dla tych sportowców polecany jest szczególnie zestaw bielizny GLOVII GXRM, bądź dostępne osobno: bluza GLOVII GJ1L oraz spodnie GLOVII GPM1. Akcesoria do biegania zimą to także kaptur z kominem GLOVII GHBM i skarpety GLOVII. Kiedy podstawowe akcesoria do biegania zostały skompletowane, można rozważyć inne niezbędne gadżety do poprawy komfortu biegania czy wyników.

  • 1 129 zł
  • 799 zł
  • 749 zł
  • 749 zł
  • 499 zł

Akcesoria dla biegaczy

Aby trening biegowy stał się bardziej dynamiczny i sprzyjał pokonywaniu coraz większych dystansów, warto wyposażyć swój strój w odtwarzacz muzyki. Chociażby taki jak SanDisk Clip Sport Go, który da się przymocować do kurtki, plecaka czy rękawa dzięki specjalnemu klipsowi. Można również zdecydować się na Sony NW-A55L. A dla poprawy wygody użytkowania gadżetu podczas biegania dokupić pokrowiec na ramię GreenGo Premium 5.1, odpowiedni także dla smartfonów. Produkt zapewnia nie tylko bezpieczeństwo sprzętu i stabilność na ramieniu w trakcie joggingu, ale nawet podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Produkt posiada regulowany rzep, kieszonkę na klucz oraz otwory na przewód od słuchawek. Ulubione utwory muzyczne umilą aktywność fizyczną tylko wtedy, kiedy słyszane brzmienie będzie dobrej jakości, dlatego niezbędne są właściwe słuchawki. Zaprojektowane z myślą o sportowcach bezprzewodowe Sony NW-WS413B czy Jarba Elite Active 65t pozwolą cieszyć się dobrej jakości dźwiękami bez ryzyka zakłócenia hałasem z zewnątrz czy wypadnięciem słuchawki z ucha podczas wysiłku. Natomiast dla osób, których zaskoczy nagły telefon lub które chcą pozostać w stałym kontakcie z innymi, poleca się czapkę do biegania GLOVII lub opaskę GLOVII. Wyposażone są one w technologię Bluetooth, umożliwiającą prowadzenie rozmowy telefonicznej bez konieczności przerywania biegu i zajmowania rąk trzymaniem komórki. Bieganie warto uprawiać w towarzystwie inteligentnego urządzenia, czyli zegarków sportowych dedykowanych biegaczom, takich jak Garmin Fenix 6X PRO, Garmin Vivoactive 3 czy Honor WatchMagic 2. Pozwalają one kontrolować stan zdrowia i umożliwiają bezpieczną pracę nad poprawą kondycji poprzez m.in.: pomiar tętna, ilość spalonych kalorii, czas ćwiczeń, pokonany dystans i wiele innych parametrów.

Jak zacząć biegać?

Akcesoria dla biegaczy zdecydowanie tracą na wartości, kiedy nie są odpowiednio użytkowane. Początkującym sportowcom może się wydawać, że nie potrzebny im odtwarzacz czy słuchawki do biegania, ale to właśnie one często wyzwalają energię do przekraczania swoich granic, gdy w połowie sesji treningowej dopada nas kryzys. Przygodę z bieganiem należy rozpocząć przede wszystkim od określenia sobie realnego celu, uwzględniając wiek, kondycję i stan zdrowia. Warto też wyznaczyć kilkutygodniowy bufor na realizację planów. Pierwsze treningi są zwykle męczące, a mięśnie obolałe, ale jak wiadomo – ból jest chwilowy, a sława wieczna.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów